Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Döntésképtelen...

Mit tegyek? Döntésképtelen vagyok? Menjek maradjak? Ez változhat?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok a párom 37. Páromnak van két gyermeke akiket mi nevelünk 1,5 éve amióta együtt lakunk.

Egy ideje nem találom a helyen a kapcsolatunkba. Olyan mintha egy kellék lennél. Minden elvárássá vált.

Nevelgetem a gyerekeket, gondoskodok mindannyiunkról, saját magamat sorolom hátra hogy a megélhetésünk rendben legyen, mert a páromnak hitelei vannak. Egyedül a lakást sem tudná fenntartani nem hogy még a gyerekeket eltartani. Vezetem a háztartást. Nekem még nincs saját gyermekem. Meg kellene várnunk még lejárnak a párom hitelei, hogy egyáltalán jöhessen a baba (ez még 4 év). Pedig már régóta szeretnék kisbabát. Abba is beleegyeztem, hogy csak egy baba legyen. Soha egy köszönömöt nem kaptam azért amit értük teszek és azért amit feláldozok értük.

Sokszor úgy éreztem, hogy a problémáimmal magamra hagy. Nem foglalkozik vele, csak meghallgatja és ezzel szerinte meg is van oldva. Pénteken össze is vesztünk ahol szóba kerül, hogy gondolkodok rajta, hogy elmegyek. De egyszerűen nem tudom kimondani. Nem tudom, hogy a szívem vagy a lelkiismeretem az ami ott tart. A pénteki veszekedésünknél körbeírta, hogy miért akarok elmenni hiszen olyan csúnya vagyok, hogy úgysem kellek senkinek. Tegnap a ruháim kb. felét bele dobálta egy utazótáskába. Persze mikor összeveszünk mindig feleségül akar venni, amikor meg minden rendben van olyankor a házasság maradi és marhaság szerinte. Most még azt is mondta, hogy hozzuk össze a babát most. És én vagyok a rossz amiért megkérdezem, hogy mégis hogyan gondolja, hogy 136000 Ft-ból 5 embert tartson el.

Ráadásul megismertem valakit. Nagyon kedves aranyos. Viszont ő fiatalabb nálam. Félreértés ne essék! Nem történt semmi ezzel a sráccal csak beszélgetünk. De egyszerűen lenyűgöz, hogy mennyi hasonlóság van kettőnk között. Az hogy mindig azt mondja gyönyörű vagyok. Amit látok a szemében az elvarázsol. Ahogy nem tudja levenni a szemét a szemeimről mikor beszélgetünk.

Mit kellene tennem?


Köszönöm mindenkinek aki elolvasta.



2012. jún. 28. 07:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
13%
Ha az anya lepasszolta a gyerekeket és ez téged zavar, ergo jóban együtt voltál vele, de a rosszban nem akarsz kitartani mellette, akkor ez a kapcsolat nem működik.
2012. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor elmondtam neki, hogy mit szeretnék. Elmondtam neki a sérelmeimet amik bántanak.

Szerinte én csak a rossz tulajdonságait sorolom. De mit is tehetnék, ha arról beszélünk hogy min kellene változtatni?

Ha én kérdezek tőle, akkor azt mondja, hogy az nem fontos.


Meg ha összeveszünk akkor két hétig minden szép és jó aztán minden visszaáll a régi mederbe és kezdődik elölről.

2012. jún. 28. 08:42
 13/46 A kérdező kommentje:

11-es. Én rosszba is kitartottam mellette.

Ez amit írtam, hogy az anya lelépett ez 1,5 éve történt.

Szeretem a gyerekeit!

2012. jún. 28. 08:44
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

nokjoga.hu/kiadvanyok-forrasok/szorolapok/a-nok-joga-szorolap-sorozat


Innen töltsd le és olvasd el az utolsót, a szóbeli erőszak ccíműt.

Tudod az ilyen mondatok, hogy "úgysem kellenél senkinek, olyan csúnya vagy" azt szolgálják, hogy leépítsék az önbizalmadat, hogy a "párod" uralkodhasson feletted. Eleve miért te neveled a két gyerekét, ami az ő dolga lenne, közös munkamegosztás sincs, semmi terhet nem vesz le a válladról, ezen kívül a problémáidat elmismásolja, nem veszi komolyan őket. Magadat ne helyezd hátrébb senki kedvéért, neked nem kell felelősséget vállalni az ő tetteiért! (hitel, gyerek) Minél előbb hagyd el és akármit mond, figyelembe se vedd. Olyan technikákat fog használni, amelyekkel megpróbál majd bűntudatot kelteni benned, teljesen alaptalanul.

-"ha elmész mi lesz a gyerekekkel? képes lennél itt hagyni őket" - érzelmi zsarolás

-"hogyan is tudnál a saját lábadra állni és meglenni nélkülem?"

ez önbizalom, és önértékelés rombolás.

Az új szerelmet is jegeld picit, előbb ezen kell túllépni.

2012. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

11-es! Ez tipikus áldozathibáztatás. A kérdezőnek egyáltalán nem feladata azokat a gyerekeket istápolni, semmilyen felelősséggel nem tartozik irántuk, az az apuka dolga lenne!

Az övé és a másik nőé az a két gyerek, rájuk is hárul a felelősség! Az apuka egyértelműnek vette, hogy most az "új

"barátnő, a kérdező viseli gondjukat, ám ő nem pótmama és ingyencseléd, hogy minden megbeszélés nélkül a nyakába sózzanak két gyereket.

2012. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, te dolgozol?
2012. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Rávilágítanék a lényegre:

"miért akarok elmenni hiszen olyan csúnya vagyok, hogy úgysem kellek senkinek. Tegnap a ruháim kb. felét bele dobálta egy utazótáskába. "


Szerinted ha valaki SZERET valakit, így viselkedik vele? Szerintem nem...


A hiteleivel meg a háztartással ne törődj, felnőtt ember, oldja meg a problémáit. Az egyetlen igazi probléma itt az lehet, ha a gyerekek megszerettek téged, mert ők nem tehetnek semmiről. Ezzel együtt TE nem tartozol senkinek semmivel.

2012. jún. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a bizalmam már egy ideje megingott... :(

Többször volt, hogy a fejemhez vágta, hogy menjek keresek magamnak egy gazdag pasit, ha nem tetszik ez a helyzet.

Ez általában a gyerek kérdésnél szokott felmerülni.

Mondtam már neki, hogy jó lenne, ha összeszedné magát, mert az nem állapot, hogy képes azt mondani egy 8 éves kislánynak, hogy "lesz*rom mi volt a suliba"... :(

Mondtam is neki, hogy mit kezdene egy síró csecsemővel.

Nem tudok abba bízni, hogy ha gyerekünk lenne mellettem maradna vagy egyáltalán tényleg akarja a gyermeket, mert egyszer közölte velem, hogy nem akar több gyereket aztán persze mikor kiborultam szépített, hogy de igen ő akarja... De már nem tudom... :( Nagyon össze vagyok kavarodva... :(

2012. jún. 28. 09:12
 19/46 A kérdező kommentje:
Persze, hogy dolgozok. Napi 8 órát, és mellette vállaltam takarítást hogy jobban kijöjjünk anyagilag. Néha vállalok maszekba műkörmözést is.
2012. jún. 28. 09:14
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le! Én se könnyű szívvel írom ezt, a gyerekei miatt, akiknek ez nyilván törés lesz, de inkább most, mint később! Lássuk be, egy 37 éves pasi, akinek már van 2 gyereke, majd 40 évesen már nem fog akarni újra pelenkázni. Te gyakorlatilag dada és bejárónő vagy. A kettőtök kapcsolatát nézd csak, mikor döntesz! Ez a csúnya vagy, úgysem kellesz senkinek - pszichoterror, próbálja megtörni az önbizalmadat, hogy maradj vele. Aki szeret, ilyet nem mond! 25 évesen előtted még az élet! Az a motoros srác, ki odamegy a munkahelyedhez, csak hogy integethessen Neked :) nagyon aranyos, és pár év nem számít! Én őt választanám! A saját érdekeidet nézd, mert más nem fogja! Lépj le! A leírtak alapján kiválthat agressziót a jelenlegi párodból, ha egyszer csak bejelented, hogy lelépsz, így én a helyedben mikor nincs otthon, elvinném minden cuccomat, és valami havert x időpontra odarendelnék, hogy legyen aki segít, ha baj van. Próbáltad megbeszélni, vele nem lehet. Ennyi. És mindenképpen adj egy esélyt annak a srácnak! :)
2012. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!