Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatnám helyre a...

Hogyan hozhatnám helyre a családi békét ismét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy a szüleimmel az utóbbi időben nagyon elromlott a kapcsolatunk. Korábban is voltak már veszekedéseink, amik minden családban előfordulnak időnként, de ez a helyzet már több mint egy hónapja fennáll.

Konkrétan nem emlékszem, hogy hol kezdődött. Talán ott, hogy évvégére a saját hibám miatt romlottak a jegyeim, de nem nagy mértékben, de már itthon ebből is probléma lett. Onnantól kezdve bármit tettem/teszem, eltörök valamit, nem vigyázok valamire mint kéne, sokszor napokig hallgatom a megjegyzéseket, korábban ez nem volt jellemző.

Általában mindig csak egyesével ordítoznak velem, és még az sincs, hogy kiállnának mellettem egymással szemben, inkább akkor anya vagy apa elmegy aznap harmadszor is "sétálni" én meg kapom a szöveget valamelyikőjüktől.

Gyakorlatilag mindent megjegyzésnek vesznek, és ha hangosabban szólok, akkor meg már baj van.

Konkrétan Apa volt az, aki azt mondta, hogy már nem érdekli mit csinálok, menjek a fenébe, haza se kell jönni.

Már százszor is ezerszer próbáltam velük megbeszélni, a létező összes formációban, és mindig az volt a válasz, hogy ezen nincs mit megbeszélni.

Gyakorlatilag most jutottam el arra a szintre, hogy már nem szeretek hazajönni, egyszerűen már nem érzem magam itthon jól magam, örülök, ha mehetek valahova. Sokszor ha felajánlják, már ott is alszom akinél tudok. Egyszerűen nem szeretek hazajönni.

Sokszor éreztem, hogy a tűrőképességem határán vagyok, de nem tudok mit tenni.


Mit javasolnátok? Mit tennétek a helyemben? :( Mert már nagyon elegem van az egészből.


Előre is köszönöm a segítséget.


17/F



2012. jún. 23. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát itt családterápia kéne, az biztos. Mondjuk, elég nagy vagy már, elmehetsz magadtól is pszichiáterhez, aki aztán behívja a szüleidet is. Úgy néz ki, két nyelven beszéltek, és nem értitek egymást. Ők nyilván aggódnak érted, te kissé könnyelműen veszed, ők meg valamiért alapból feszültek, ez még csak fokozza a görcsösségüket. Mármint a rossz v. romló jegyek. Vedd komolyabban a tanulást!
2012. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!