Családi pótlék?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, már egy jó éve elköltöztem otthonról, mert anyám elküldött otthonról, hogy ő nem kíváncsi rám. Azt mondta szálljak ki az ő életéből, ergo nem segít semmiben, nem is keres. Az előző egy évben még úgy-ahogy megvoltunk, és elhozta nekem a családi pótlékot, de májusban sikerült úgy összevesznünk, hogy már arra se hajlandó, azért mert én nem adtam neki pénzt (piára). Azt állítja, hogy a családi az-az ő pénze, ő rendelkezik vele, és majd akkor odaadja, ha ő azt úgy gondolja. Amúgy a barátomnál lakok, ő dolgozik és eltart engem, rendesen járok iskolába, és ha van, akkor diákmelózok. Normális körülmények közt élek, nem szenvedek hiányt semmiben, de úgy gondolom az a pénz engem illet, nem őt. Mit lehetne ebben a helyzetben tenni? Hova mehetek? Van-e esély rá, hogy én kapjam meg, vagy továbbra is anyám fogja?

2012. jún. 18. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled, hogy ilyen fiatalon ilyen nehéz körülmények közé kerültél.


A családi pótlékot a szülő kapja a gyermekére. Nem a gyermek kapja.

DE kérvényezheted egyrészt a neked (illetve a rólad gondoskodóknak) történő kiutalását illetve kérhetsz gyerektartást a szülődtől, persze bírói úton. Mindkettő sajnos hosszadalmas és elég megalázó procedúra. Én fiatalként az utóbbival éltem, persze volt felnőtt aki segített nekem ebben, javaslom ezt a lépést meglépni, de számolnod kel azzal, hogy minimum évekig nem lesz felhőtlen a viszonyod az anyukáddal.

2012. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én most 20 évesen is kapom a családi pótlékot.

Ez annyi hogy ha nappalin vagy estin tanulsz akkor bemész a TársadalomBiztosítóhoz és igényled saját részre,elbírálják 1-2 hét alatt és onnétól neked fogják utalni.

2012. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első!

Nem szeretnék pereskedni, hiába nem szeretek együtt élni az anyukámmal, rosszat azért mégsem akarok neki.


Második! És ezt 18 év alatt is elintézhetem?

2012. jún. 18. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

A családi pótlék az az amikor apa megy horgászni télen a tóra és megy vele a család is.Akkor kell vágni a tó jegébe még egy plusz léket.

Az a családi pótlék. xD


LOL

2012. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bemész a TB-re és kérvényezed, hogy neked utalják
2012. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
már én sem élek otthon, és igényeltem saját magamra a családi pótlékot, meg is kaptam, 14 800 forint, de ez csak "18. életévét betöltött, szüleitől külön élő nagykorú, aki valamilyen nappali vagy esti tagozaton tanulmányokat folytat" kaphatja, szóval kiskorúként magadra nem igényelheted.
2012. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
TB-nek nem tudom mi köze a családi pótlékhoz, ha ilyen igényeid vannak, kiskorúként, számolj azzal hogy nehogy elvigyenek valami intézetbe, mert ha te nem élsz a szüleiddel, akkor gyámodnak kellene lenni, gondolom a barátod, nem vett gyámság alá.
2012. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Kiskorúként nem igényelheted magadra. A kiskorúak ma Magyarországon vagy szülői felügyelet vagy gyámság alatt állnak. Aki egyik alatt sem áll, arról gondoskodnak, hogy álljon. Ergo vagy mehetsz vissza anyuhoz, vagy tgysz vagy valaki nagykorú kérvényezi a gyámhivatalnál, hogy gyámod lehessen.
2012. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!