Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom hibája volt?

Párom hibája volt?

Figyelt kérdés
a párom cigizik és a szobába az asztalon hagyta a hamutálat.. 2éves kislányom oda akarta vinni neki de véletlenül ledobta és kiborult.. párom elkezdet vele kiabálni.. én meg megvédtem a gyerekem és vissza üvöltöttem hogy ez nem a gyerek hibája minek hagyja ott meg nem kéne cigizni stb... meg h nem ő takarít akkor meg minek pattog?! totál ki akadtam hiba volt vele kiabálnom vagy azért igazam volt?!
2012. jún. 18. 11:01
1 2
 11/20 Shaddark ***** válasza:

Szerintem meg kellene találni azokat a problémákat amik ilyen idegessé és feszültté tesznek benneteket.

Biztosan van mert különben csak mosolyognátok ilyesmin.

Ezeket kellene megbeszélni vagy feloldani magatokban. Gyanítom ezek olyan "szőnyeg alá söpört" dolgok amelyek frusztrációt okoznak, de mivel nem mertek (vagy lusták vagytok nem tudhatom) szembenézni velük vagy tudomásul venni ezért kivetítitek az ilyen apró-cseprő problémákra.

Valahogyan le kell vezetni a feszültséget, megértem csak nem szerencsés a gyereket belekeverni, de ha továbbra sem foglalkoztok a kiváltó valódi okokkal akkor sajnos még elő fog fordulni ilyesmi.

Sok szerencsét és bátorságot hozzá :)

2012. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%

-Mi a fenének dohányzik egy épületben valaki egy gyerekkel??

-Hogy engedheti bárki, hogy egy hamutálhoz kisgyerek nyúljon??

-Miért nem ő takarít????Nem az Ő hamusa borult ki??

Első felindulásból ezek merültek fel bennem.

A párodé is a kislány?

Nem tudom ki a hibás, de én már most tisztáztam a párommal, hogy amint megjelenik a terhességi teszten a 2 csík ő elkezd leszokni a cigiről. Mindegy hogyan. Én 1 éve leszoktam, mert pár éven belül gyereket szeretnénk.

Mondjuk ebben a szituban így több dolog is fura, az idegbetegség egy kisgyerekkel, a hamutál behordása, a dohányzás egy lakásban egy gyerekkel, mindegy, hogy kint szívja, a cigi szaga rajta marad és hozzáér a gyerekhez.

Nem tudom ki a hibás, de valahogy nem jó ez így.

23N

2012. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit arról, hogy a dohányzás nyugtat.

Miért is vállal két ember gyereket úgy, hogy az egyik fel sem tudja mérni, hogy egy két éves gyerek még simán lelökhet dolgokat, a másik meg üvöltésre üvöltéssel reagál... Újabb remek családi sztori.

2012. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Shaddark ***** válasza:
100%

"Ennyit arról, hogy a dohányzás nyugtat."

Fásulttá tesz mert kevesebb energiád marad - ezért gondolják sokan. Na meg ha ideges az ember az "elszámol százig"-ot helyettesíti :)

2012. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

Húú, itt mindenki milyen TÖKÉLETES szülő lehet... Mégis mit kellett volna tennie a kérdezőnek? Ilyen helyzetben az ember már csak reflexből is kiabál, ennyitől még semmi baja nem lesz a gyereknek. Bezzeg egy szobában szexelni a négy éves gyerekkel az teljesen normális, az nem lesz rá hatással...

Nyilván kihat a gyerekre ha rendszeresen ordítoznak, de itt nem erről volt szó.

2012. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

"Bezzeg egy szobában szexelni a négy éves gyerekkel az teljesen normális, az nem lesz rá hatással..."


Az egy másik kérdés, talán másik válaszolókkal, szóval nem árt, ha különválasztod a kettőt.

Arról meg fogalmunk sem lehet, hogy ordítanak-e máskor is. Ha apuka erre így reagál, anyuka meg így védi a gyereket, akkor lehetséges, hogy ez nem egyszeri alkalom volt.

2012. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Shaddark ***** válasza:

Előző előttinek: :)

Ilyesmiért nem ordítizik senki, ha mégis ott más gondok is vannak. Ha feszültnek és idegesnek érzik magukat jobb végiggondolni az életünket - amit nem nagyon szokott senki a napi mókuskerékben - 5 perc alatt megvan és biztos hogy vannak ott feszültség - gócok amiket eldugnak magukban.

Egy ordítást kibír a gyerek, szerintem se olyan nagy katasztrófa, de biztos hogy nem egy hamus miatt lilul el két ember feje, és ezért mindenki joggal gondolja hogy lesz/volt még ilyen máskor is.

Majd a kérdező megírja így van-e vagy nem.

2012. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek mellett dohányzott, megijedt rákiabált a gyerekre, te vissza, gondolom egyébként is ingerültek voltatok. Tényleg kicsit figyeljetek, mert megijedhet, a hamutartó egyébként is érdekes, mert apa mindig használja, neki viszont tilos.Én múltkor egy olló miatt kiabáltam rá, de azért, mert megijedtem, a férjedben is biztos ez volt.
2012. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Ez a Ti hibátok. Nekem 2,5 éves a gyerekem. Nem veszekszünk a gyerek előtt, nem kell megvédenem az apjától a gyereket. Ha valamiben nem értünk egyet, akkor ember módjára megbeszéljük. Pl. a múltkor kiborította azt a pelyhet amit tejbe kell tenni (nem jut eszembe, csoki golyók). Az apja rászólt (nem kiabált, megkérdezte, hogy miért tette, direkt volt-e-persze nem, csak első HELYTELEN reakció). Majd mondtam (nem kiabáltam!), hogy semmi baj, néha mi is kiborítunk ezt-azt. Erre a férjem rájött, hogy igen, néha velünk is előfordul. És HÁRMAN közös programként felszedegettük. Semmi vita, a gyerek nincs megfélemlítve, és megtanulja, hogy ha kiborul, az takarítással jár:) Mindenkivel előfordul, hogy néha kicsit felfúj dolgokat, de a másik fél számáról a helyes reakció fontos-a gyerek is ezt fogja eltanulni. Tőletek azt látta, hogy apa kiabál mert levertem, anya meg kiabál, mert apa is =>kiabálnak=visszakiabálok (kicsit olyan, mint az erőszak erőszakot szül).

Remélem ezek nem mindennapos dolgok...

2012. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
gratulalok, olyan gyerekkora lesz mint ami nekem volt, pszichologus, duhrohamok....minek a f@sznak vallaltatok gyereket bmg!!!!!! Noljetek fel a feladathoz!!! Ti nem szulok vagytok!!! Szegyelljetek magatokat!!!Pffff halomra kellene loni az ilyen szuloket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!