Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a párom anyjával...

Mit csináljak a párom anyjával? Mivel lehetne hatni rá?

Figyelt kérdés

A párom viszonylag messze lakik. 120 km-re. Úgy terveztük, hogy lemegyek hozzá holnap, és 1 hétig együtt leszünk. Viszont a szülei csak 1 hete tudták meg, hogy együtt vagyunk, és nem fogadják el, azt mondta szó se lehet róla, hogy menjek. Szüleivel még nem találkoztam, és félek, hogy mi lenne ha lemennék hozzá, nem tudom, hogy megváltozik-e a véleményük ha ott leszek előttünk szemtől szembe. A szüleim nem engedik, hogy ő feljöjjön hozzám, mert még csak 2 hete vagyunk együtt, és nem bízik benne. Viszont annak meg nincs értelme, hogy kifizetek 5000 ft-ot, és aznap már haza is megyek, csak pénz kidobás lenne. Mivel lehetne meggyőzni, hogy had legyünk együtt, illetve szerintetek mit csinálnának, ha ott lennék már előttük szemtől szembe, és ott akarnék maradni? A szülei elég önzőek, egyáltalán nem lehet velük beszélni, mert csak ordítás a válasz mindenre.


18/L párom 19/L


2012. jún. 14. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem így működik. Előbb bemutatkozni kell odamenni, majd valamikor sokkal később megkérni a párodnak a szüleit, hogy ott alhatsz-e, nem rögtön azt bejelenteni, hogy akkor te most 1 hétre odacuccolsz..
2012. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. kivágnálak, hogy lábad nem érné a földet.
2012. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én tudom is, és ha nem a világ végén lakna így is tenném, de mi sem állunk olyan jól anyagilag, hogy csak úgy kifizessek ennyi pénzt, és lemenjek pár órára.
2012. jún. 14. 18:19
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Párodnak beszélnie kellett volna rólad a szüleinek. Aztán egyszer majd meghívnak egy napra, vagy - mivel messziről mész - esetleg egy hétvégére. Aztán amikor már többször találkoztatok, esetleg vendégül látnak hosszabb időre is. Vagy nem. Az ő lakásuk.
2012. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, két hetes ismeretségnél ne csodálkozz, hogy nem akarják az odameneteled. A szülők részéről egyáltalán nem önzés ez a vélemény. A te szüleidről miért nem vélekedsz ugyanúgy? Gondolkodj egy kicsit a másik ember fejével is: te örülnél neki, ha a gyereked pár napos ismerőseit kellene vendégül látnod?
2012. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Már hosszabb ideje ismerjük egymást, de csak 2 hete járunk hivatalosan. És mellesleg az ő szülei már láttak engem, és a szülei barátai ismernek is, mert a szülei barátainak a lányával jártam mielőtt összejöttem volna a párommal. Vagyis ha attól tartanának, hogy nem vagyok megbízható meg ilyenek, simán megkérdezhetnék a barátait is, hogy mikor náluk voltam 5 napig sem csináltam semmi rosszat, vagy olyat amit nem kellett volna.


Nem azért tartom önzőnek a szüleit, mert nem engedik ezt meg, hanem azért mert nem fogadják el, hogy a lányuk velem van. Ha pasi lennék,szerintem simán megengednék hogy ott legyek akár hetekig is. De nekik az a bajuk, hogy lány vagyok, és nem értik meg, hogy a lányuk így boldog. Ők nem azt nézik, hogy a lányuk, kivel boldog, hanem azt, hogy nekik ez rossz, hogy mások rossz szemmel nézik, hogy a lányuk a lányokat szeretik. Ezt nevezem én önzőségnek...

2012. jún. 14. 18:25
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg nem ilyen "párt" képzeltek el a lányuknak, ami érthető. És nem valószínű, hogy ez egy személyes találkozás során megváltozna.

Vidd őt haza hozzátok, ha a te szüleid normálisnak tartanak egy ilyen kapcsolatot.

2012. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de milyen jogon mondasz ilyeneket a párod szüleiről, ha nem is ismered őket? Mert az, hogy láttátok már egymást, nem egyenlő az ismeréssel! Hogy szerinted ha pasi lennél ez meg az... Attól, hogy Te ezt hiszed, nem biztos hogy így van! Normális szülők hetero kapcsolatban sem örülnének annak, ha a gyermekük új párja 2 hét járás után máris oda akarna cuccolni hozzájuk 1 hétre...
2012. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hozzám nem vihetem, mert az én szüleim még életükbe nem is látták, és senki sem ismeri itt, szóval meg is értem ha a szüleim még nem bíznak benne, hogy normális, nem pakolja ki a házat egy éjszaka alatt stb. De az ő szülei tudhatják, hogy nem vagyok olyan, mert volt barátnőm anyja meg a párom anyja ismerik egymást már 18 éve. És a volt barátnőm szülei is megengedték, hogy ott legyek náluk 5 napig... Egyedül a vizet használnám, meg ott aludnék és kész...


Nem én mondom ezeket a véleményeket róluk, hanem ők jelentették ki, hogy ha pasi lennék, jöhetnék egy szó nélkül, de ők ezt a kapcsolatot nem támogatják így nem mehetek...

2012. jún. 14. 18:35
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
kamuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.
2012. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!