Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom a párom apjára?

Jogosan haragszom a párom apjára?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, de hosszú lesz.


4 éve vagyunk együtt a párommal, mindketten a szüleinkkel élünk. Ő dolgozik, én még főiskolán tanulok. Párom alig keres többet minimálbérnél, és rengeteget dolgozik, napi 12 órákat.

A barátom sose kapott zsebpénzt, csak szülinapra, névnapra, karácsonyra kapott pár ezer forintot, és ennyi. Amíg gimibe járt, évekig nem tudtunk sehova se menni, gyakran volt, hogy otthon üldögéltünk, míg a barátaink buliztak, vagy nem tudtunk elmenni egy moziba, mert a barátomnak arra sem volt pénze, hogy kifizesse a buszjegyet. Volt, hogy alig tudott nekem ajándékot venni szülinapomra. Én mindig felajánlottam, hogy menjünk el az én pénzemen, de azt kínosnak érezte, mert ugye ő a férfi. Most, hogy végre van keresete, örül, hogy végre fiatalokként tudunk élni, tudunk sűrűbben eljárogatni ide-oda, és végre tudja teljesíteni a vágyait. Évek óta szeretne venni egy motort magának, most arra gyűjtöget.


A párom szülei úgy osztották meg egymás közt a költségeket, hogy párom apja a csekkeket és a számlákat fizeti, az anyja pedig a kaját veszi, illetve az egyéb felmerülő költségeket állja. A barátom apja elég jól keres, ha jól tudom, kétszáz körül kap a munkahelyén, plusz még egy vállalkozása is van, abból is jön pénz. Ennek ellenére ő az a típusú ember, akinek kifolyik a kezei közül a pénz, minden másra elkölti, és állandóan kölcsönöket kér az ismerőseitől. Ennek ellenére a barátom felajánlotta, hogy húszezer forinttal ő is beszáll a csekkekbe. (Anyukájának is felajánlotta a segítséget, de ő nem fogadta el.)


És innentől kezdődik a probléma.

Mióta a párom elkezdett dolgozni, az apja a húszezren felül állandóan pénzt kunyerál a barátomtól. Nagyon idegesítő, mert míg a barátom napi 12 órában kidolgozza a belét azért a pár ezer forintért, addig az apja pár naponta jár csak be dolgozni, akkor is csak pár órára beugrik, megnézi, mi a helyzet, és már jön is haza (Vezetői pozícióban van valami cégnél.). A barátomnak amúgy is vannak egyéb költségei, pl. ő fizeti a telefonszámláját, a bérlet egy kisebb vagyon, és egyébként is, most egy kicsit élni szeretne a fizetéséből, ami pedig marad, azt félreteszi a motorra.


Már sikerült összegyűjtenie egy kisebb összeget. Erre nemrégiben megint rákezdte az apja a jaj-fiam-de-nincs-pénzem-már-megint szöveget, és a párom megkérdezte, hogy mennyi pénzről is lenne szó? Erre az apja mondta, hogy hát van itt egy 30 ezres csekk, meg egy 50 ezres, meg egy 25 ezres... hogy ezeket kéne kifizetni. Az egy dolog, hogy barátomnak összesen nincs ennyi megtakarított pénze, meg a fizetése nem ennyi, de a másik, hogy az apja mit képzel magáról? Azt hiszi, hogy most, hogy a barátom dolgozni kezdett, ő teljesen mentesült az apai feladatok alól? A barátom tán ne vegye a nevére?!


Én úgy gondolom, hogy egy szülő legalább azzal segítse a gyerekét, hogy nem kéregeti el tőle a pénzét. Egyáltalán, hogy fogunk így egyről a kettőre jutni, ha a barátomnak sose lesz pénze arra, hogy egy albérletet találjunk közösen, mert az apja hó elején lenullázza, és még a kauciót se tudjuk kifizetni?! (Nekem elég sok az ösztöndíjam, plusz gyerekeket szoktam korrepetálni, de az én pénzem egyedül nem elég egy külön élethez.) Az más kérdés, persze, ha mondjuk tényleg már a behajtó döngeti a kaput, vagy az éhezés szélén áll a család, akkor nyilván minden pénzét odaadja az ember, de ez messze nem az a helyzet!


Mikor pedig megkérdezte barátom, hogy mégis, az apja fizetése így hó elején mégis mire ment el, akkor az apja csak hímezett-hámozott, hogy ő telefont vett belőle magának, meg hogy 30 ezer volt a mobilra a telefonszámlája, és a többi... Ez csak szerintem pofátlanság?! Egyáltalán, ti mit tennétek ilyen helyzetben, hogy állítanátok le az apátokat, leendő apósotokat?



2012. jún. 14. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan haragszol, a párod nem tud elköltözni valahova otthonról? Hozzátok esetleg? Mert így az apja mindig pénzt fog kérni tőle :/
2012. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy nem fog tetszeni amit írok, de azt hiszem, neked ebbe a dologba nem kellene így beleszólnod. A párod felnőtt ember, ha ő úgy gondolja, hogy odaadja az apjának a megtakarított pénzét annak a lakásnak a fenntartására, ahol ő is él- az ő dolga, és az ő döntése. Az apja olyan amilyen, te biztosan nem fogod tudni átnevelni, akkor sem, ha a fiát szembefordítod vele.

Egyelőre nem éltek együtt, nincs közös költségetek, közös háztartásotok. Majd ha úgy áll a kapcsolatotok, hogy ezt tervezitek, akkor lehet osztani szorozni, hogy kinek mennyit kell ebbe beleadnia, hogy fizetéstől fizetésig jusson mindenre. Akkor elmondhatod, hogy szerinted mennyit kéne félretennie, vagy min spórolhattok közösen. De addig, ez nem igazán szerencsés, és nem vezet semmi jóra.

2012. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szüleim már felajánlották ezt az opciót, mert ők is tudják, mi a helyzet. De a párom annyira nincs elragadtatva az ötlettől (szerintem úgy érezné, hogy tartozik a szüleimnek, kínosan érintené ez a helyzet.) Mondták anyuék, hogy akkor csak szimplán legyen többet nálunk, de ettől még az apja ugyanúgy kórincsál tőle.

A költözést nagyon fontolgatjuk, de majd csak szeptemberben derül ki, hogy tényleg kivitelezhető-e. Elvégre akkor lesz fix munkám, de lehet, hogy nem sikerül az az állás, amire esély van, és akkor sajna az ösztöndíjam, a korrepetálások, meg az ő fizuja nem lesz elég egy albira, plusz a számlákra és a kajára.

2012. jún. 14. 22:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szólok bele, hogy mit mire költ (ilyet nem is írtam sehol), de attól még zavar a helyzet. Ahogy a páromat is. 23 évesek vagyunk, 4 éve együtt, a barátom kikéri a tanácsaimat a helyzetben, én pedig megpróbálok segíteni.
2012. jún. 14. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Off: ez aranyos! Azt írod, hogy "amig gimibe járt évekig nem tudtatok elmenni sehova."

Aztán: 23 évesek vagytok, és 4 éve vagytok együtt.


Tehát 19 évesen jöttetek össze. Akkor számtanilag hogy jön ki a "gimibe évekig nem jártatok sehova" ? :D

2012. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A párom húsz éves koráig járt. Év vesztes, plusz 5 évfolyamos gimi. De mondd ki nyugodtan, hogy hazudok. :D
2012. jún. 15. 00:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Utána meg ugye míg megszerezte a szakmáját... tudod, gimnáziumban csak érettségit kap az ember. ;) Jó, belátom, így zavaró, hogy úgy írtam, évekig, amíg a gimibe járt, de mindegy, nem gondoltam teljesen végig, kicsit ki voltam akadva.
2012. jún. 15. 00:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó, jó, értem én, csak olyan aranyosan jött ki.

Becsszó, nem bántani akartalak.

2012. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!