Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek igy? Nem értem...

Miért érzek igy? Nem értem saját magam és düh kitőréseim vannak.

Figyelt kérdés
Sogornőmnek 2-hete született kisbabája-én leszek a keresztanyja-nekem már van kettő.Mikkor még terhes volt a sogornőm én mindent (amire a legkisebbnek már nem volt szüksége) odadtam neki vagyis a picinek.(pelenkázos kiságy,babakocsi,hordozoval megkimélt állapotban+rengeteg ruha, baba kád és sorolhatnám még)A sogornőmnek szinte semmit nem kellett vennie, az aproságokat az apukájával vetette meg(mert az apukája nagyon szeretet volna vásárolni a picinek)Szomszédaszonytol orrszivo,unoka nővérektől ruhák,kenguru.Munkatárstol mellszivo babakád állvány,(ezeket mind felajánlották neki és ő élt vele )már rosszul vagyok ha csak felsorolom.Idegesit és bosszant,jo legyen meg annak a gyereknek minden de hogy a szülei ennyire ellegyenek látva.... Nekünk amikkor én voltam terhes mindent megkellett vennünk,semmit sem kaptunk kőlcsőn se rokonoktol sem barátoktol senkitől én még a mellszivot is kölcsönöztem.Nem vagyok irigy,és nem is bántam meg azt sem hogy odadtam mindent ez számomra természetes volt de amikor meghalottam azt hogy állitolag neki azt is eltudja intézni egy rokonunk hogy ingyen legyen neki a tápszer na akkor már robbantam és azóta kerülőm és tulajdonképp nemis vagyok rá kiváncsi.Szerintettek mi lesz ennek a vége, már arra is gondoltam hogy nem vállalom a keresztszülőséget sem( bár ezt lehet megbánnám később )mert nem akarok én is a segnyalója lenni.
2009. júl. 4. 00:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
50%

Utolso! Nem kukoricapehely, hanem kukoricakasa az! Nem mindegy!!!!:)))))))

A kerdezo nem irigy, egyaltalan nem az. Az az irigy, aki semmit se adna senkinek soha!

A kerdezo inkabb nem meri felvallalni az oszinte, igaz gondolatait. Mast csinal mint amit erez, hogy tennie kellene.

Odaadja a ruhakat, kozben pedig itt mergelodik.

Kerdezo! Vallald a gondolataidat, ne csapd be magadat.

2009. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%
Micsoda egy irigy szemét dög vagy te! Tipikus "nekem nincs tehenem, de a szomszédé dögöljön meg" felfogás. Gyomorforgató, hogy ennyire képtelen vagy örülni a rokonod babavárásnak, és annak, hogy anyagilag könnyebb nekik, mint neked. Dührohamait vannak? Verd a fejed a falba.
2009. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
59%

hopsz bocsi..a válaszirásnál a kukoricapehely ugrott be :D

hééj utolsó..valószínűleg teis mindent kaptál :D

2009. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
59%

Huuu utolso, latom neked se kellett meg a bukszadat kinyitni, volt mindig aki helyetted fizetett.

Hogy tudsz ilyen stilusban irni?

2009. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%
Ja, nem neked utolso, utolso elottinek irtam. De latom ugyanazt irtuk (mindent ugy kapott meg ingyen:)))))
2009. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem lehet azt elhinni, hogy ha valaki szivesen ad? Én egyetértek a az 'irigy kutyázóval'. Na abból a szempontból, hogy miért tart itt az ország. És a szomszéd tehene is igaz. Hangsúlyozom én mindent VESZEK, nem kapok SEMMIT. De a sógornőmnek, mivel jóba vagyunk, gondolkodás nélkül odaadok mindent. És bármilyen hihetetlen azért teszem, hogy nekik könyebb legyen anyagilag. Bár talán kicsit jobban élnek mint mi. Nem vagyunk mi sem gazdagok, nem vet fel a pénz, de amink van azért megdolgoztunk. És nem bánom kicsit se hogy a családomon segítek. Lehet lepontozni, irigyek!!!!!!!!!!
2009. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
40%
Irigy kutyázó vagyok.Na végre egy értelmes önzetlen felfogású ember.Na én is valhogy így gondolkodom.
2009. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%
Ja és kedves 17.48-as annyi köze van nagyapámnak meg a kukoricakásának ehhez az egészhez, hogy engem így neveltek, hogy segítsek úgy általában másokon, és a testvéremen, vagy a férjem testvérén meg főleg segítsek ha módomban áll és megtehetem.Hogy örüljek annak amit én elértem saját erőmből és sose nézzem azt, hogy másnak mitől van több, vagy jobb.Ha pedig a testvéremnek segíteni tudok bármivel (mondjuk kölcsönadom a gyerekeim kinőtt ruháit) azt ne azért tegyem, hogy később megbánjam, hanem azért mert megtehettem, hogy segítsek.Manapság így hullanak szét családok, vesznek össze testvérek, mert mindenki csak a saját érdekét nézi és nehogy már a másiknak jobb legyen.Nagy a széthúzás.Én pedig szeretném úgy nevelni mindhárom gyerekem, hogy ők ugyanúgy tartsanak össze, mint az elődeim.
2009. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
40%
Ja és hogy tisztán lássunk.Nekem nem azért nem kellett kinyitnom a pénztárcámat, mert üres volt.Én bevallom megtehetném, hogy saját erőből öltöztessem a gyerekeim(mindhármat), mert a férjem úgymond jólmenő vállalkozó.Ismeritek a mondást:Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el.Én már csak szeretetből sem utasítottam volna vissza a rokonaim és barátaim segítségét, mert nekem nem ciki, hogy a gyerekeim más gyerekek használt ruháiban járnak, de nem lett volna teher az sem ha meg kellett volna vennem ezeket a ruhákat.És azt a sok szép vadi új rucit amit meg a babalátogató rokonok hoztak a gyerkőceimnek, meg a nagymamák vettek nekik tök természetes volt, hogy továbbadjam én is.Egy gyereket nem azért vállalsz hogy aztán verd a melled, hogy te tudod öltöztetni anyagila, hanem azért mert szereted.És ha nem lenne pénzed sok szép új rucira, az a gyerek akkor is felnőne valahogy.Hidd el!!!
2009. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%

Bmeg...

Te komolyan így gondolkodsz? Attól hogy neki van, neked nem lesz kevesebb. Hogy lehetsz ennyire irigy? Neki vannak ismerősei, kapcsolatai, akikre számíthat. Neked nem volt. Ennyi. Nehogymár puszta együttérzésből ne fogadja el, csak mert te anno nem kaptál semmit.

Igazad van, én se fogok venni drága cipőt, mert másnak nem jut rá, én sem fogok enni, mert Afrikában éheznek.

Na, ez a tipikus magyar mentalitás, azért tart itt az ország, ahol tart. És azért nem lehet egy lapon említeni pl. NÉMETORSZÁGGAL. Ne haragudj, de szánalmas vagy. Én ha vkinek adok vmit, akkor azt nem köteleségből adom, hanem szívből és ha nem akarom odaadni, akkor nem fogom.

"Idegesit és bosszant,jo legyen meg annak a gyereknek minden de hogy a szülei ennyire ellegyenek látva...." ...ha a te gyerekednek nem volt, másnak se legyen! Ez pont így jött le. Gondolom, ha a te ismerőseid tudtak volna segíteni, akkor segítettek volna, de nem tudtak. Az ő ismerősei pedig tudnak. Jobb is hanem leszek keresztanya, méég a végén a ygereken fogod megbosszúlni, majd nem veszel neki semmit, mert "az én gyerekemnek sem vettek". De gondolom annyia nem nagy a szád és nem mersz eléjük állni és ezt ugyanígy elmondani...akkor már tuti nem téged választanának keresztszülőnek.


Bocs a hangnemért, de a szöveg, amit írtál ezt váltotta ki belőlem.

2009. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!