Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek igy? Nem értem...

Miért érzek igy? Nem értem saját magam és düh kitőréseim vannak.

Figyelt kérdés
Sogornőmnek 2-hete született kisbabája-én leszek a keresztanyja-nekem már van kettő.Mikkor még terhes volt a sogornőm én mindent (amire a legkisebbnek már nem volt szüksége) odadtam neki vagyis a picinek.(pelenkázos kiságy,babakocsi,hordozoval megkimélt állapotban+rengeteg ruha, baba kád és sorolhatnám még)A sogornőmnek szinte semmit nem kellett vennie, az aproságokat az apukájával vetette meg(mert az apukája nagyon szeretet volna vásárolni a picinek)Szomszédaszonytol orrszivo,unoka nővérektől ruhák,kenguru.Munkatárstol mellszivo babakád állvány,(ezeket mind felajánlották neki és ő élt vele )már rosszul vagyok ha csak felsorolom.Idegesit és bosszant,jo legyen meg annak a gyereknek minden de hogy a szülei ennyire ellegyenek látva.... Nekünk amikkor én voltam terhes mindent megkellett vennünk,semmit sem kaptunk kőlcsőn se rokonoktol sem barátoktol senkitől én még a mellszivot is kölcsönöztem.Nem vagyok irigy,és nem is bántam meg azt sem hogy odadtam mindent ez számomra természetes volt de amikor meghalottam azt hogy állitolag neki azt is eltudja intézni egy rokonunk hogy ingyen legyen neki a tápszer na akkor már robbantam és azóta kerülőm és tulajdonképp nemis vagyok rá kiváncsi.Szerintettek mi lesz ennek a vége, már arra is gondoltam hogy nem vállalom a keresztszülőséget sem( bár ezt lehet megbánnám később )mert nem akarok én is a segnyalója lenni.
2009. júl. 4. 00:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%
Te most írígy vagy azért mert rajta mindenki segít, rajtad meg nem segített senki????De most komolyan?
2009. júl. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Azért az én lelkemet is sértené kicsit tuti a dolog

De miért haragszol rá ?? Természetes hogy elfogadja a segítséget ezért nem kell rá haragudni

Nem irigy vagy hanem féltékeny :) és biztos nem azért gondoltak arra hogy te legyél a keresztszülő hogy az ő seggét nyald ne gondolj ilyenekre.

Egyébként te nem kaptál ennyi segítséget mint ő és mégis meg volt minden ami kellet a babának igen te legyél büszke biztos jobb lett volna ennyi segítséggel de anélkül is ment minden!

2009. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
53%
Hú basszus.Ezt nem hiszem el,hogy ilyen önző emberek vannak itt.Te nem tudsz örülni más örömének és te nem tudsz önzetlenül segíteni másokon.Te rossz szemmel nézed, ha "felebarátodnak"több van , mint neked!Akkor, hogy tetézzem a gőgöd:Én egy 3 gyermekes anyuka vagyok.A legnagyobb fiam 7 éves a kisebbik 3 éves és idén született egy lányom is.Én eddig nem vettem ruhát a fiúknak, mert folyamatosan kaptunk zsákszám rucikat 2 helyről is rokonoktól, ahol szintén fiúk vannak.Ja és a lányomra sem költöttem egy vasat sem, mert neki egy barátnőm adta kölcsön a lányruhákat.Mi talán egyedül babakocsit és kiságyat vettünk a gyerekeknek , mindhárom gyerek ugyanabba a babakocsiba és kiságyba nő fel.Füretőkádat állványost még az elsőnek vettek a keresztszülők és most abban fürdik a 3. is.Cipőket is mindig többet kaptunk, mint amit el tudtunk volna koptatni.A legnagyobbnak akkor vettem 1-2 új ruhát amikor elkezdett oviba járni, de nagyon keveset, mert sok szép ruha volt a kapottak közt is.Tápszert egyik sem evett, mert rengeteg anyatejem volt van és remélem lesz is még egy darabig.Természetesen ezeknek a rokonoknak úgy próbálom meg honorálni a sok segítséget, hogy én az ő gyerekeikre költök pár ezer forintot névnap-szülinap karácsony kapcsán.És ezekkel a ruhákkal, amiket az enyémek kinőttek én is segítettem, továbbadtam a sogórnőmnek, meg egy barátnőmnek.És sosem vetettem a szemükre, ÖRÜLTEM, HOGY SEGÍTHETTEM!!!És tényleg boldoggá tett a gondolat az érzés, hogy tudtam segíteni és örök hála , hogy rajtam ennyit segítettek.Komolyan nem értem miért kívánták volna nekem azt, hogy százezreket költsek babacuccokra és én sem kívántam, ezért adtam tovább ÖNZETLENŰL.ÍRIGY KUTYA VAGY!!!!
2009. júl. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
Lehet mikor te voltál terhes akitől kapni fognak tápszert lehet még nemvolt ilyen lehetősége ezért nem tudtak neked segíteni.Azért mert sok mindent kap nem tehet róla.Hülye is lenne nem elfogadni.Te elfogadtad volna ? Őrültél volna ha nem kell sok pénz költened ? Igen. Akor miért sajnálod tőlük ? Inkább boldognak kéne lenned hogy nekik könnyebb.Persze az más ha olyan ad nekik dolgokat aki neked is adhatót volna csak veled szemét volt hogy vedd meg de akor ne rá haragudj hanem arra akinek lehetősége lett volna segíteni neked.
2009. júl. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%

kedves kommentelők.

akkor ha nem baba holmikba gondolkodnánk hanem mondjuk egy házba.te megveszel hozzá mindent,szenvedsz vele,és mindez a nem kis költség. a családtagodéknak meg más a s*ggealá teszi a házat akkor neked hogy esne..?jó bevallom ez egyedi gondolkodásmód.és télleg kicsit önzőség de ha neked sok pénzed megy el vele a másiknak meg semmi akkor?

2009. júl. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal egyszerubb lett volna, ha mindent eladtal volna vateran es a teszveszen.

Aztan vettel volna ket rugdalozot a kicsinek, mint mas rokonok is.

Nem ertem miert kell ekkora ugyet csinalni mas gyerekebol? Eljel egy kicsit felszabadultabban, es probalj a csaladodra koncentralni, mit foglalkozol te a sogornoddel, meg barki massal?

Ha nem szivesen adtad a cuccokat, miert adtad oda? Miert nem adtad el oket, es vettel volna ruhakat a te gyerekeidnek? Most mar felesleges felhanytorgatnod a dolgot. De ha ugy erzed, ne legyel keresztszulo se, hiszen ugysem vallalnad szivesen az anyagiak miatt. Hagyd meg had legyen mas a keresztszuloje a kicsinek.

2009. júl. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az, hogy felkértek téged szülőnek, megtiszteltetés, ami azt mutatja, hogy sokra becsülnek. A keresztszülőségtől senkinek nem leszel a seggnyalója. Meg tudom érteni, hogy mire gondolsz, mert nekünk sem adott soha senki semmit kölcsönbe sem (pedig volt sok kisgyerek a családban, de egyik anyuka sem segített ki egy darab törlőkendővel sem), de a sógornőd nem tehet arról, hogy te semmit sem kaptál. Ő gondolom, hogy nem összekunyerálja, csak szerencsésen jött ki neki a dolog és felajánlották neki. Szerinted mennyivel lesz jobb neked attól, ha elfordulsz tőle ilyen miatt? Semennyivel, csak magadat idegesíted és még a rokonaidat is elmarhatod magad mellől.
2009. júl. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%

Ezentul mar soha senkinek nem adsz semmit, lesz annyi eszed, hogy magadon segitesz, nem mason!

En sem kaptam sok mindent, par darabot azert igen, meg valakitol kaptam nagyon szep ruhakat, de azokat vissza is kellett adnom aztan.

Figyelj, ez most jo tanulo lecke volt, maskor okosabb legyel, ne hagyd hogy kihasznaljanak. Tudod, csak azt hasznaljak ki aki engedi.

Most mar tudod, hogy el kell adnod a ruhakat, jatekokat, es kesz.

2009. júl. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

és az előbb még az volt felháborodva ki mindent csak kapott?eszem megáll..gondolj bele hogy ha mindent amit KAPTÁL megkellett volna venned..istenem.

bocsi hogy ijen ellenséges vagyok de a családomba volt ugyan ilyen..azért ált le nállunk a házunk építése mert a nővéremmel megszüledtünk és anyukámék MINDENT saját pénzükből fedeztek..azóta meg a ház úgyis maradt persze az unokatesómék szép házba laknak met ők mindent megkaptak...és azt mindig a fejünkhöz is vágják hogy nekik is született gyerekük mégsem ált le a házuk épitése..csak ezért vagyok felháborodva..télleg bocsi =(

2009. júl. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Az is lehet, hogy benned van a düh valami más dolog (dolgok) miatt, és ez csak egy ürügy, hogy kitörjön. Próbáld kifigyelni magadat. Ha megtalálod az okot, egyszerűen elmúlk az egész.
2009. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!