Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek igy? Nem értem...

Miért érzek igy? Nem értem saját magam és düh kitőréseim vannak.

Figyelt kérdés
Sogornőmnek 2-hete született kisbabája-én leszek a keresztanyja-nekem már van kettő.Mikkor még terhes volt a sogornőm én mindent (amire a legkisebbnek már nem volt szüksége) odadtam neki vagyis a picinek.(pelenkázos kiságy,babakocsi,hordozoval megkimélt állapotban+rengeteg ruha, baba kád és sorolhatnám még)A sogornőmnek szinte semmit nem kellett vennie, az aproságokat az apukájával vetette meg(mert az apukája nagyon szeretet volna vásárolni a picinek)Szomszédaszonytol orrszivo,unoka nővérektől ruhák,kenguru.Munkatárstol mellszivo babakád állvány,(ezeket mind felajánlották neki és ő élt vele )már rosszul vagyok ha csak felsorolom.Idegesit és bosszant,jo legyen meg annak a gyereknek minden de hogy a szülei ennyire ellegyenek látva.... Nekünk amikkor én voltam terhes mindent megkellett vennünk,semmit sem kaptunk kőlcsőn se rokonoktol sem barátoktol senkitől én még a mellszivot is kölcsönöztem.Nem vagyok irigy,és nem is bántam meg azt sem hogy odadtam mindent ez számomra természetes volt de amikor meghalottam azt hogy állitolag neki azt is eltudja intézni egy rokonunk hogy ingyen legyen neki a tápszer na akkor már robbantam és azóta kerülőm és tulajdonképp nemis vagyok rá kiváncsi.Szerintettek mi lesz ennek a vége, már arra is gondoltam hogy nem vállalom a keresztszülőséget sem( bár ezt lehet megbánnám később )mert nem akarok én is a segnyalója lenni.
2009. júl. 4. 00:05
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazatok van de aki azt irta hogy őnző kutya vagyok az nagyon téved (hiszen mindent odadtam és nem adtam el semmit) , csak azért irja ezt mert neki szintén nem kellett egy vassat sem költenie a gyerekeire.Ahogy irtam nem bántam meg hogy mindent odadtam,csak frusztrált a dolog nagyon hogy rajtam kivül mások is a segitségére sietnek holott tudták hogy tőlünk is megkapnak mindent,csak hogy neki nehogy már megkelljen vennie,esetleg olyan dolgot ami nekünk nem volt.Gondolok itt arra hogy az egyik rokonunknak megemlitette hogy kengurut akar "még" venni és akkor az egyből felajánlotta neki hogy nehogy már vegyél arra a 2-3 honapra, odadom én neked.Ez az egész abból eredhet hogy az ő férje nem keres annyit mint az enyém,de igaz nemis dolgozik csak 8-órákat,az én férjemet csak este látják a gyerekek.De ő tényleg nem tehet róla hogy ő ennyi segitséget kapott,csak már kezdem azt hinni hogy ő egy számito k..rva lehet hogy igy maga köré csavar mindenkit.Én is önzetlenul adtam oda a cucokat de tényleg csak lehet féltékeny vagyok de kinem a sogornőjével?Az ingyen tápszer meg miért is járna neki ingyen?Igenis tudja meg ő is hogy mennyi kiadással jár egy gyerek.Mennyi egy hónapban a tápszer meg a pelenka+ a gyogyszerek ha megbetegszik stb
2009. júl. 4. 09:00
 12/32 A kérdező kommentje:
Egyébként az idősebb fiamnak ők a keresztszülei és ez csak viszonzási felkérés,jó a viszony kőztünk csak vannak féltékenységek mint ahogy ő is az volt amiért én szültem az első unokát,és nem ő aztán ezt eltemette magában és megszerette a fiamat.Mi tőle eddig pár ruhát kaptunk és egy etetőszéket a keresztelőre amit szintén vár vissza de mondtam neki hogy azt nem tudom adni mert az még kell a kicsinek erre azt válaszolta hogy nem baj majd ad neki az unokanővére.Egyébként a kisebbiknek is akkor van a születésnapja amikor a nagynak és akkor nemcsak a keresztfiának ad pénzt hanem a kicsinek is,csak azért irom hogy lássátok tulajdonképp bunkóság lett volna mindent eladnom és nem segiteni.
2009. júl. 4. 09:24
 13/32 anonim ***** válasza:
69%

Jól tetted hogy odaadtad. De attól még irigy maradsz.... Nálunk is az a szitu, hogy én terhes vagyok, a sógornőm még nem akar egy ideig gyereket. Az enyém lesz az első baba a családban, így mi mindent veszünk. Majd amikor a sógornőm terhes lesz és nekünk épp nem lesz szükségünk rá, akkor mindent KÖLCSÖN fogok neki adni, de vissza is fogom kérni. Egyetlen percig nem bánom hogy így alakul majd (kivéve ha tönkreteszi, de nyilván nem fogja). Tudom hogy fordítva is számíthatnék rá.

A sógornőd egyszerűen jobbkor esett teherbe mint te.

2009. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%
Figyi,nem gáz ha sajnálod tőlük,de akkor miért adtad oda? Én ha irigy vagyok,és sajnálok mástol valamit,akkor nem adom oda,hanem felpakolom a padlásra,eladom,elégetem,de nem adom ajándékba azért,hogy utána azon bosszankodjak,mennyi mindent kapott a másik tőlem. Feleslegesen stresszeled magad.
2009. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél büszke magadra, hogy odaadtad! Egyébként sem jelenti azt, hogy végleg. A mi családunkban 3an vagyunk lányok, a nővéremnek pedig már vannak gyerekei. Persze minden babacuccot, amit a szüleim elraktak ők kaptak meg. De biztos vagyok benne, hogy ha majd visszakérem visszaadják. Te is nyugodtan megmondhatod majd, hogy amíg jó a babának viselje, használja egészséggel és utána azért szeretnéd visszakérni, mert a te kicsikéidé volt és emlékeztet a velük töltött boldog percekre, amikor még kisebbek voltak. Sokszor tényleg szép emlékek ezek. Szerintem meg fogják érteni. Keresztszülőnek pedig biztos nem kértek volna fel, ha nem tartanának jó embernek, még ha csak viszonozzák is. Légy a keresztszülő, nagyon jó érzés, ha van valaki aki nem a te gyereked, de mégis szeret és ha problémája van hozzád fordulhat a szülei után. El fog múlni a féltékenységed, mert a kisbabáknak köszönhetően általában mindig lecsillapodnak a felborzolt kedélyek. A tápszer meg neki ingyen van, de ilyen erővel annak is ingyen van aki szoptat, szóval nem érdemes ilyeneken fennakadni. Felejtsd el az egészet próbáld meg élvezni az ajándékozást és azt, hogy jobb adni, mint kapni! Biztos a szívük mélyén mindig hálásak lesznek neked!
2009. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%
Azt írod: nem vagyok irigy. De bizony az vagy, sajnos ez irigység és féltékenység, hogy a másiknak nem kellett semmit megvennie. Szerintem tedd túl magad ezen és nézd a gyerkőcöt, szeresd és légy a keresztanyja. Anno a volt sógoromék pár százezerért vettek egy telket jó helyen azért, mert önkormányzati dolgozó a sógornőm. Akkor én is féltékeny voltam, mert én hiába güriztem, nem sikerült egyről a kettőre jutni. De túltettem magam rajta, azóta is jóban vagyok a volt sógoromékkal, annak ellenére, hogy elváltam a testvérétől. Szóval ne légy irigy, csinálni nem tudsz semmit, csak haragszomrádot játszani, annak meg nincs értelme, csak magadat bosszantod!
2009. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%

Én sem kaptam a gyerekeimnek még egy nyamvadt rugdalózót sem senkitől,minden magunknak kellett megvennünk.Nagyon örültem mindenünknek főleg annak,hogy mindenből újat tudtam venni,és bevallom imádtam a babáimnak vásárolni.És én is mindenünket szinte továbbadtam amire már nincs szükségünk csak úgy szívességből.Az érzéseidet nagyjából megértem,úgy érzed Te nem kaptál semmit bezzeg Ők....,és bizony van benned irigység féltékenység bőven,de ez emberi tulajdonság.Ha egyébként szereted a sógornődet,egy jóindulatú rendes embernek tartod jó a viszonyotok akkor ne legyél rá irigy.Én szeretek adni másokon segíteni,még idegeneken is.Engem csak az szokott bántani,amikor rá kell jönnöm,hogy akiken olyan sokat segítettem annyi mindent adtam,azoktól az emberektől viszonzásul irigységet rosszindulatot várhatok cserébe.Persze nekem nem kell hálálkodni,de aki rajtam segít sosem tudnék aljas lenni vele.Én sajnos jártam így nem egyszer,és azt mindig megfogadom,hogy megnézem kinek segítek ezután.

De szerintem az emberi jó kapcsolatok sokkal többet érnek,és ha olyan családod (sógornőd)van aki érdemes a jóindulatodra szeretetedre akkor ne sajnáld tőle amit Ők kaptak.Ha valakivel jóban vagy az nem seggnyalásnak számít,csak akkor ha érdekből vagy kedves.

De ha jól veszem ki a soraidból,akkor benned szálka van felé valami miatt.Így van?

2009. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
44%

Már amikor magát a kérdést olvastam, tudtam, hogy lesznek olyan válaszok, akik azt közvetítik, hogy ássa el magát a kérdező jó mélyre, de egyes válaszok minden képzeletemet felülmúlták. összefoglalva: nem tudom, hogy jönnek ahhoz néhányan, hogy álszent módon moralizáljanak a kérdező érzelmeit illetően. Amit a kérdező érez, természetes emberi reakció. Nem is az irigységről van itt szó, hanem az élet igazságtalanságáról, ami teljesen jogosan borítja ki a kérdezőt. aki azt állítja, hogy nem esne neki szarul, ha a sógornője mindent megkap babavállaláskor a legkisebb erőfesztítés nélkül is, neki viszont a kisrugdalózótól kezdve a babaágyig mindenért meg kellett dolgoznia, az egész egyszerűen egy érzelmi nulla. Irigy kutya lenne a kérdező? Persze, könnyű álszentül, arc nélkül ilyesmikkel dobálózni. Mondjuk akibe az empátia csírája sincs meg, annak ezt hiába magyarázom. Egyszerűen felháborít az ilyen szenteskedő h.lye p.csa hozzáállás. Az irigy kutyázó meg különösen hallgasson, de nagyon mélyen: amint írja, ő is mindent megkapott, tehát innentől kezdve ne akarjon igazságot osztani és ítélkezni a kérdező felett.

a kérdezőnek üzenném: annyit tudsz tenni, hogy túllépsz ezen az egészen, és nem pörgeted magad rajta. Igazságtalan az élet, valakinek minden az ölébe hullik, valakinek extrán meg kell érte dolgoznia. Örülj a gyerekeidnek, ez a dolog meg ne hagyd, hogy megmérgezze a lelked. A sógornő babájára meg ne haragudj, ő semmiről nem tehet. A keresztanyaságot pedig vállald és szeresd a kicsit.

2009. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
46%

Én vagyok az írigy kutyázó!

Én komolyan nem értem még mindig miért kell másokkal ennyit törődni,hogy dühkitörései legyenek valakinek azért mert segíteni akart valakin.Ezért tart itt ez az ország ahol tart, mert ilyen emberek élnek itt.Nyugaton az pl. tök természetes, hogy kirakod az utcára a "megunt" bútorodat lomtalanításkor és valaki elviszi INGYEN akinek kell.Babaruhákról nem is beszélve.Idehaza HÜLYÉNEK nézik az embert, ha elviszi a vöröskeresztnek vagy a nagycsaládosoknak a haszontalan dolgait.Engem az lepett meg nagyon, hogy ennyien egyet értenek a kérdezővel.Szomorú vasgyok, mert úgy érzem ettől rossz a világ.Én egy eléggé kései gyerek vagyok(csakhogy arc nélkül írtam hátha jobban belátsz az agyamba)és az én szüleim (mindkettő)nagyon de nagyon szegény családból származott.Még az átkosban beszolgáltatási rendszer volt, nagyapámat az ÁVÓ-sok nyírták ki .Mindkét nagyanyám egyedül nevelte fel a 4-4 gyerekét.Én soha nem ehettem kukoricakását, mert apám azt mondta, hogy ő gyerekkorában annyit evett, hogy soha többé nem akar azt enni.Egyvalamit írigyeltem a szüleimben mindíg. A hatalmas összetartást a testvéreikkel.Segítettek egymásnak felépíteni a házaikat, a gyerekeik (én is) egymás kinőtt ruháiban jártunk.És hol az egyiknek ment jobban, hol a másiknak de ha kellett mindig számíthattak egymásra és sosem volt egyiknek sem dühkitörése azért mert odaadta a gyereke kinőtt ruháit és még másoktól is kapott mindent az akin segített.Öröltek a másik örömének.Sok mai "liba" úgyan rá nem adná a gyerekére a testvére gyereke kinőtt ruháit, vagy bárkiét ugyan már hát had verje a mellét, hogy neki tellik mindenből újra.Még akkor is ha közben zsíros deszkára is alig futja az asztalon.Nem azt mondom vannak olyanok akiknek tényleg muszály megvenni az újat, mert nem várhat segítséget senkitől.Mélységesen elszomorít és tényleg nem vagyok álszent, hogy miért kell ilyenen felhúznia magát valakinek.Nincs elég saját gondja, hogy másokkal foglalkozik-ezáltal dühkitöréses rohamot kreálva magának.

2009. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%

pontozzatok le..de miköze a Nagypapádnak meg a kukoricapehelynek ahoz hogy nem kellett mindent megvenned?

vagy az én agyam ilyen gyenge?

2009. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!