Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok az Emília és a...

Mit szóltok az Emília és a Norina nevekhez?

Figyelt kérdés

Nekem a Norina nem tetszik olyan japán hatást kelt vagy nem is tudom..

György a vezetéknév, én az Emíliát szeretném, sokkal jobban passzol szerintem, de páromnak a Norina jobban tetszik..

Gondoltam arra,hogy 2 keresztneve lesz, György Emília Norina (bár még mindig ugy gondolom,hogy a Norina felesleges.. :)

Fiúnál pedig az Ármin-ért vagyok oda, de páromnak az sem tetszik..

Mit gondoltok?


2012. jún. 12. 12:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tűnt úgy, mintha ismerted volna. Ugyanis akkor nem írtad volna le, hogy semmirekellő név. Mert nincs semmirekellő név, hanem van olyan név ami ami tetszik, és olyan, ami nem tetszik. Ha ismerted volna a mondást, ezt tudtad volna. Ennyi.
2012. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem "felesleges" a Norina, mivel ezt a párod szeretné, ergo hogyan lehetne már "felesleges"???

Te mit szólnál, ha neki meg a te akaratod lenne felesleges?


Tessék felnőtt módjára megállapodni, kompromisszumot kötni, nem pedig követelőzni.


Mellesleg (de ez ettől teljesen független amúgy) nekem a kettő közül a Norina tetszik, az Emília kifejezetten nem.

Persze ez nem kell, hogy érdekeljen téged.

2012. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek a 12:50-essel! Ennél bénább neveket ki sem találhattatok volna. Erre szokták azt mondani, hogy jó dolgukban...

Egy biztos: a kislánynak nem fog tetszeni a neve, és majd ezen fog problémázni, hála a ... szüleinek! Az Emíliát eleinte szimplán utálni fogja, aztán majd ha Emilnek csúfolják érte, szívhatod a fogad! A Norina, bár mondták hogy hangzásra különleges, inkább fura. Se nem Dorina, se nem Nóra. Egyszerűen béna! Biztosan lesz Dóra, Dorina vagy Nóra csoport/osztálytársa és majd szegény pici néz majd nagy szemekkel, hogy neki miért nem normális a neve!

Én azt mondom hogy gondolkozz! Számtalan normális név van. Ne erőltess rá a lányodra ilyen hülye agyszüleményeket! Felénk is vannak György-lányok. Anett az idősebb, Fanni a fiatalabb, és ezek is különlegesek, ha a lányod nevével akarsz kitűnni, de semmi bajod nem lesz, ha még ezeknél is gyakoribb, szép nevet választotok neki.

2012. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha már kérdezted, adok egy szubjektív választ nekem egyik se tetszik, mert nem tűnnek túl magyar neveknek, én az olyanokat szeretem mint a Veronika Fruzsina Ágnes Erika stb A Norina is jobban tetszene Dorinának. Én leginkább azt nézném, hogy később a lányomnak mi tetszene az anyukám mondjuk utálja az egyik nevét neki is kettő van. Csak nehogy az legyen, hogy egyik sem tetszik. Meg nem tartom túl nyerő ötletnek, hogy azért lesz két neve, mert neked ez tetszik, párodnak meg az. Így egyikőtök így, másikótok meg úgy fogja hívni? Bár én nem vagyok ellenére a két névnek. Csak fura, hogy azért akarjátok, mert egyikőtöknek sem tetszik a másik által kitalált név
2012. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem az Emília jobban tetszik, és szerintem a vezetéknévhez is jobban illik. De amúgy szép név a Norina is. Bár ezt én nem adnám a lányomnak. Az Ármin is szép, de ezt sem adnám a gyerekemnek.
2012. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nekem egyik sem tetszik.
2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Láttam előttem már írta valaki, hogy a Norina olyan náthás hangzást kelt. Ahogy kimondtam magamban nekem is egyből olyan érzésem volt, mintha be lenne dugulva az orrom, és úgy mondanám. Nagyon furcsa, bár egyébként tetszik, de nem adnám a gyerekemnek. Az Emília pedig sosem tetszett valamiért. Amúgy a lánynál szerintem jó megoldás a két neves. Én ismerek olyan lányt, akinek szintén két neve volt és a családja sokáig az elsőn szólitotta, viszont ő azt ki nem állhatta, és mindenkit arra kért, hogy a másik nevét használják. Ma már az lenne a furcsa, ha az "eredeti" nevén neveznénk, mindenki a másodikat szokta meg. Az Ármin nekem is nagyon tetszik, szerintem különleges.
2012. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Emíliát lehet Emilinek is becézni, az olyan aranyos. Norinát Norinak, Norcinak is lehet becézni. Mi lett végül?
2013. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!