Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megértenétek, ha nem mennék?

Megértenétek, ha nem mennék?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk lánytestvérek. Egyikük (legyen Mari) márciusban ment férjhez, a másik (legyen Blanka) júliusban fog. Mindkettőjüknek nagyon szurkoltam, elég gáz volt a magánéletük korábban. (Mari 2, Blanka 3 éve van a párjával.) Én pedig most költöztem volna a páromhoz, aki váratlanul elhagyott, 5 év után. Sokként ért. A márciusi esküvőn mindenki odáig volt értünk, hogy mennyire összeillünk és milyen jó látni, hogy mennyire szeretjük egymást.

A júliusi esküvőn a társaság 80%-a ugyanaz lesz. Nem tudnám most elviselni a faggatózást, hiszen nem lesz ott a (volt) párom. Elutazni vágyom arra az időre, kaptam is munkaajánlatot. A húgom (Blanka) megértőnek tűnik, bár pedzegette, hogy "kutyaharapást ebszőrivel", meg talán nem lenne olyan rossz, mint gondolom.

Blanka nem tudja, hogy a 3. tesóm (Edina) férje korábban nekem is udvarolt (én azt hittem, csak nekem), szerelmes voltam belé, és nagyon csúnyán megromlott a viszonyom velük, elég undorítóan intézték a dolgot. Ráadásul én szerveztem az esküvőjüket (szülők tapintatos kérésére), úgyhogy tudok valamit a kutyaharapást ebszőrivel dologról. Nem akarok elmenni, nagyon nem jó passzban vagyok. Te megértenéd?


2012. jún. 11. 08:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Akkor érteném meg, ha pont ilyen őszintén és részletesen mondanád el. Sajnálnám. Talán megpróbálnálak rábeszélni is. A döntésedet azonban elfogadnám, megérteném.


Igaza van annak, aki szerint a testvéreid esküvője nem Rólad szól. Azt nem értem, miért kellene ettől elmenned, hiszen akkor szólna részben Rólad, ha ott lennél? Ha nem leszel ott, azt később talán Te megbánhatod, azt nem hiszem, hogy az ott jelenlévők végig azzal lennének elfoglalva, hogy Te miért nem vagy ott?


Egyébként sem kedvelem azokat az érveléseket, ahol az egyik ember jó érzésének feltétele egy másik ember rossz érzése. Aki csak úgy tudja jól érezni magát, hogy másvalakinek ehhez rosszul kell éreznie magát, az nem érdemli ezt meg. Kemény vagyok, tudom. Azt is tudom, hogy most nem azt mondom, amivel a többség egyetértene. Ez van.

2012. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én megérteném ha nem akarnál ott lenni. Van két testvérem,és nem haragudnék rájuk. Miért érezné jobban magát a testvéred ha tudja, hogy neked ez most kín?

De azért messze van még a július, addigra valószínűleg már nem fogod ilyen tragikusan látni a dolgot.

2012. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nem érteném meg.

Ha az én testvérem mondta volna azt, hogy ilyenért nem jön el, hát eléggé kiborultam volna, mert az esküvőm napja ne arról szóljon már, hogy ő bánatos, hanem az én és a párom boldogságáról. Másrészt a rokonságnak én magyarázkodhatnák, hogy hát a Pirike azért nem jött el, mert szakítottak a párjával és úszik az önsajnálatban.


Különben a nővéremnek szeptemberben lesz az esküvője, most így belegondoltam, hogy ha elhagyna a férjem, akkor sem tudnám azt megtenni, hogy ne legyek ott az esküvőn. Biztos, hogy nehéz lenne és nem csattannék ki a boldogságtól, de akkor is elmennék, mert az az ő napjuk! Előtte is és utána is telesírhatom a zsepimet, nem muszáj még akkor is.

2012. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nem érteném meg. Nekem is van 2 húgom, igaz még közel sincsenek a pasizós korszakhoz, én meg már menyasszony vagyok, de ha valamelyikük ilyen indokkal mondaná le, biztos hogy nagyon nagyon sokáig haragban lennék vele és soha nem bocsájtanám meg.

Menj el, ne sértsd meg őket!

2012. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Idősebb vagyok náluk pár évvel, én vagyok a legidősebb. Eddig is folyton beszóltak mások. Biztos önsajnálat, de nem hinném, ennél több. Egyszerűen rettegek a naptól. Megalázottnak érzem magam. Nem otthon fuldokolnék, írtam, hogy külföldi munkaajánlatot kaptam. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy jót teszek a családommal, ha velük vagyok. Edinánál gyerek, Mari izgul, hogy most terhes-e, Blanka meg (akiben a lelket tartottam eddig) jótanácsokat osztogat. Irtó negatív vagyok, jobb nekik, ha nem látják a fejemet. Szégyellem, de minek tagadnám: beteg vagyok attól még egy családi születésnapon is, hogy nincs a párom.
2012. jún. 11. 11:44
 16/23 anonim ***** válasza:
#11-es választ kiegészítem: Kérj (szakértő, pszichológus) segítséget, még van rá időd, hogy addig rendbe gyere. Persze ez is a Te döntésed, ahogyan az is, ha nem mész el. Jogod van hozzá, és a következményeket is Te viseled.
2012. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

És a saját lelkiismereteddel eltudsz majd számolni? Én rettenetesen érezném magam, gondolj bele, pár év múlva beszélgettek családi körben az esküvőről hogy milyen jó volt, kinek milyen emléke fűződik hozzá, aztán rád néznek hogy te miért is nem voltál ott? Jó lesz majd közölni hogy "hát egy hülye pasi miatt nem mentem el" miközben esetleg ott ül melletted a férjed akit azóta megtaláltál. Milyen érzés lesz?

A pofámról leszakadna a bőr. Szerintem később iszonyatosan megfogod bánni ha most nem mész el.

2012. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Dehogy hiszed, hogy nekik jobb lesz, ha nem látják a fejed. Ne takarózz ezzel. Teljesen mindegy, hogy mennyire vagy "beteg" ha nincs párod, az hogy kapcsolatfüggő vagy a te bajod. Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de akkor is a testvéred esküvőjéről van szó, amin ott a helyed. Mert a testvéred!!
2012. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
ja, igen, 10-esnek: pont mivel nem megyek el, nem az én bánatomról fog szólni a nap.
2012. jún. 11. 11:50
 20/23 anonim ***** válasza:
én elmennék, és szerintem mélyen meg is sértődnék. Egyrészt, mert nem a testvéred tehet róla, másrészt ne gondolják már, hogy egy pasi miatt vége a világnak. A testvéred esküvőjén illik ott lenni. Szerintem.
2012. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!