Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megértenétek, ha nem mennék?

Megértenétek, ha nem mennék?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk lánytestvérek. Egyikük (legyen Mari) márciusban ment férjhez, a másik (legyen Blanka) júliusban fog. Mindkettőjüknek nagyon szurkoltam, elég gáz volt a magánéletük korábban. (Mari 2, Blanka 3 éve van a párjával.) Én pedig most költöztem volna a páromhoz, aki váratlanul elhagyott, 5 év után. Sokként ért. A márciusi esküvőn mindenki odáig volt értünk, hogy mennyire összeillünk és milyen jó látni, hogy mennyire szeretjük egymást.

A júliusi esküvőn a társaság 80%-a ugyanaz lesz. Nem tudnám most elviselni a faggatózást, hiszen nem lesz ott a (volt) párom. Elutazni vágyom arra az időre, kaptam is munkaajánlatot. A húgom (Blanka) megértőnek tűnik, bár pedzegette, hogy "kutyaharapást ebszőrivel", meg talán nem lenne olyan rossz, mint gondolom.

Blanka nem tudja, hogy a 3. tesóm (Edina) férje korábban nekem is udvarolt (én azt hittem, csak nekem), szerelmes voltam belé, és nagyon csúnyán megromlott a viszonyom velük, elég undorítóan intézték a dolgot. Ráadásul én szerveztem az esküvőjüket (szülők tapintatos kérésére), úgyhogy tudok valamit a kutyaharapást ebszőrivel dologról. Nem akarok elmenni, nagyon nem jó passzban vagyok. Te megértenéd?


2012. jún. 11. 08:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, de nekem tök rosszul esne. Most belegondoltam, hogy ez mégiscsak a tesód nagy napja... és szeretné, ha Te is ott lennél vele. Meg lehet érteni Téged is valamennyire (hogy nem hiányzik a faggatózás), de szerintem erre az egy napra valahogy próbáld meg félretenni a rossz érzéseket, a tesód kedvéért. Hm? Tudom, nem egyszerű, de utána gondolj arra, milyen erős voltál, hogy a testvéred kedvéért kicsit félre tudtad tenni a saját bánatodat.


Velem olyan volt, hogy szakított a barátom (nem volt hosszú kapcsolat), de így is sz*rul voltam, másnap pedig a barátnőmnek volt szülinapi bulija. Először nem akartam menni, de aztán erőt vettem magamon, gondoltam, biztos jólesne a barátnőmne, ha ott lennék. Utólag belegondolva büszke voltam magamra, hogy félre tudtam tenni az önsajnálatot.


Nekem most a tesóm a diplomaosztómra nem akar eljönni, mert nincs jóban a szüleinkkel. Nehéz helyzet, valamennyire megértem, de nem esik jól. :(

2012. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Jubilee ***** válasza:
100%
Nekem annak idején az esküvőm környékén a nővérem és a férje éppen nagyon rossz kapcsolatban voltak. Félretették miattam arra a napra. Én nagyon boldogtalan lettem volna, ha a testvérem nem jött volna el az esküvőmre.
2012. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Elmennék a szertartásra, nagyon megszeretgetném a tesóm és szép csendben lelépnék. De ha közben (szertartás) megjönne a kedvem, akkor maradnék. Az ajándékot lehet, már előre odaadnám.

23N

2012. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe sem jutna nem elmenni. Biztos rossz lenne, de egyrészt, tudom, hogy fontos a nővéremnek, hogy én is ott legyek, másrészt nekem is fontos. Ez a nagy napja, remélhetőleg csak egyszer lesz ilyen az életében és bánnám ha nem lennék ott. Ha bárki megkérdezne, akkor annyit mondanék, hogy nem akarok róla beszélni. Aztán hogy mit súgnak búgnak a rokonok, nem érdekelne, csak engem ne kérdezzenek.
2012. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban lesz az esküvőnk és van 3 bátyám. Mire közeledik az idő már kettő lemondta a családjával együtt. Nagyon kiakadtam rájuk többé feléjük sem nézek. Mert ha nincs pénzük én azt is megérteném( de nem így van) és szerettem volna ha ott vannak. Az egyik a párom tanúja is lett volna. Szép kis család mi? Úgyhogy 1 tesóm lesz ott. Gáz ha nem mész.
2012. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag folyamatosan sírok és alszom.
2012. jún. 11. 08:52
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

úristen. Akármennyire szerelmes vagyok a barátomba, azért a testvéremet sosem hagynám cserben! A testvér az testvér, más kötelék fűz hozzá mint egy úgymond idegenhez, akibe szerelmes vagy. A barátot meg lehet választani, és nem is mindig áll melletted (lásd a te esetedben) ellentétben a családoddal! Ők mindig melletted lesznek.

Én vérig sértődnék ha nem jönne el a testvérem mert szerelmi bánata van.

Én nagyon kiakadnék.

22L

2012. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbálnám ezt tesóként megérteni, de eszméletlenül rosszul esne éppen azért, mert úgy érezném, hogy a testvéri köteléknél fontosabb neked egy majom aki képes volt lazán lelépni ennyi idő után. Júliusig még van idő, addig a közelebbi család talán infót szerez arról, hogy a kapcsolatotoknak vége, a távolabbiaknak meg majd jól kidumálhatod magadat legalább, hogy váratlanul elhagyott, ha nem akarod, akkor meg annyit mondasz, hogy "ne haragudj nem szeretnék erről beszélni" és kész. Egy szerelmi csalódás miatt én SOHA nem hagynám cserben a tesómat.


Nálunk úgy alakult, hogy előbb meglett az időpont, minthogy kiderült, tesómék babát várnak. Most szépen úgy jött ki, hogy nagyon az utolsó napokban lesznek már, így vagy ott tudnak lenni az esküvőmön, akkor is csak kis ideig, mert 9 hónapos nagy pocakkal már kényelmetlen, vagy nem, mert a szülőszobán, avagy újszülött osztályon fekszenek. Én ettől is teljesen kivagyok borulva idegileg, pedig alig várom hogy megszülessen az unokahúgom! Megértem persze és még boldog is lennék, ha nászajándékba egy unokahugit kapnék, de valahol akkor is bennem motoszkál az, hogy az én nagy napom így háttérbe szorul és ők nem örülhetnek együtt velem, mert ennél sokkal sokkal jobb és örömtelibb pillanatoknak néznek elébe! Tehát ezt nyilván nem tudják irányítani, még is rossz érzéssel tölt el, hogy nem biztos hogy eltudnak majd jönni... Ha azért mondaná le, mert otthon fulladozik a könnyeiben egy nő miatt, akkor meg egyenesen én rugdosnám ki otthonról, hogy márpedig jön és kész!

2012. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem érteném meg.

Az a nap a tesódról szól, nem rólad.

Ne haragudj, nem bántásból mondom, de a te "hasfájásod" senkit nem fog ott érdekelni, simán hisztinek érzem ezt az egészet.

Bocsánat, de ez a véleményem. Én nagyon megharagudnék a testvéred helyében.

2012. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én biztos elmennék. Egyrészt mégis csak a testvéred, illendő lenne elmenni, főleg ha jó kapcsolatban vagytok egymással. Másrészt lehet, hogy jól fogod magad érezni, biztos lesznek olyanok, akiket nem ismersz, akár össze is jöhetsz valakivel. De ha nem, akkor is egy esküvőn nagyon jól lehet szórakozni. Megmondhatnád esetleg a tesódéknak, hogy szóljanak az ismerőseiknek, hogy hagyjanak téged békén, ne faggatózzanak.
2012. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!