Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szeretné, ha htb...

A férjem szeretné, ha htb lennék de én nem szeretném. Emiatt önzőnek tart, igaza van?

Figyelt kérdés

Azt mondja, neki és a gyerekeknek is az lenne a legjobb ha így maradna és csak nekem lenne jó, ha visszamennénk. Meg hogy a saját érdekeimet a család érdekei elé helyezem.

Három gyerekünk van, a 2 legkisebb szeptemberben megy óvodába.


Igaza van?

Ha nem, hogy tudnám meggyőzni?


2012. jún. 1. 14:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát mondd el neki az okaidat. Hogy nyilván nem akarsz begolyózni a 4 fal között, szeretnél valami más elfoglaltságot is, mint a gyereknevelés és a házimunka. Esetleg, ha hajlik a kompromisszumra: dolgozz részmunkaidőben, 6 vagy 4 órában, amelyik megfelel. Így jutna elég időd a családra is, de mégsem csak az létezne a számodra.
2012. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Amit elterveztünk: egy gyerek, lakás a belvárosban. Amikor megszületett a lányunk úgy gondoltuk, mégis jobb lenne házban. Én visszamentem dolgozni, elkezdtünk nézelődni de terhes lettem. Mivel a dokim szabadságon volt, volt időnk gondolkodni és úgy döntöttünk, megtartjuk. Mint később a doki felvilágosított: megtartjuk ŐKET, ugyanis ikrek :-) Szóval nagyobb ház de a GYED miatt kevesebb pénzből. Szerencsére sikerült megtalálni, imádjuk a gyerekeket de nekem már kicsit sok volt ez a 3 év.

Persze tudom, hogy kényelmesebb lenne, talán jobb is a gyerekeknek hogy reggel nem kéne rohanni és délután hamarabb itthon lennénk, de akkor is mennék már dolgozni. Arról meg ne is beszéljünk mekkora mázli, hogy vissza is várnak.


Ő nem maradhat itthon, az én fizetésem nem lenne elég :-(

2012. jún. 1. 15:09
 13/25 anonim válasza:
45%
Nem vagy önző, de férjedet is meg tudom érteni: neki így kényelmesebb. Mondjuk, ha engem kérne meg a férjem, hogy a harmadik gyermek után legyek htb. boldog lennék. Nem vagyunk egyformák.
2012. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Nincs igaza. Ha téged nem tesz boldoggá, nem elégít ki az otthonlét, akkor semmi joga hozzá, hogy rád erőltesse.

Én itthon vagyok a babáinkkal, és lehet, hogy bevállalunk egy harmadikat is, de azért, mert ez mindkettőnket boldoggá teszi. Én korábban bankban dolgoztam, meg is álltam a helyem, de sokkal boldogabbá tesz, hogy nevelhetem a gyerekeim, gondoskodhatok a családomról. De ez nem mindenkinek elég. Lehet, hogy x év után nekem is másra lesz igényem, akkor majd belekezdek egy vállalkozásba.

Ha nem akarsz otthon maradni, akkor nem önző vagy, hanem olyan ember, aki teljes életet akar élni, és ehhez neked hozzá tartozik a munka. Jogod van hozzá, állj ki magadért! :)

2012. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
Én olyan szívesen maradnék itthon, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak ezt a "luxust". Az enyémek 23 hónaposak, és már fél állásban dolgozom, muszáj. Viszont, ha neked az okoz örömet, hogy dolgozz, mindenképp menj vissza. A gyerekek 8-tól 4-ig oviban lesznek, érdemben csak akkor tudsz velük foglalkozni, ha hazaérnek. 25N
2012. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Korábban én is úgy éreztem, hogy nem is lenne rossz itthon lenni. De most nem tudnám elképzelni. Az ikrek angyalok (a lányom ördög volt :-)) így bármit meg tudok csinálni napközben, mindent megesznek, nem kell 3-4 félét főznöm.


Én is bankban dolgoztam :-)


Az a baj, hogy bűntudatot tud ébreszteni bennem, hogy ez így nem lesz jó a gyerekeknek :-(

2012. jún. 1. 15:35
 17/25 anonim ***** válasza:
39%
A férjed maradni.Szerintem válj el tőle.
2012. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó! Gratulálok. Azért mert valamiben nem értenek egyet, egyből a válást javaslod? Nem semmi vagy.


Szerintem javasold a férjednek, hogy miután rendesen visszatértél a munkába, rá 1-2 hónapra üljetek le újra és beszéljétek át a dolgokat, ha valamiben hiányt éreztek, még mindig lehet bármin módosítani (akár az, hogy kevesebbet dolgozol, vagy házvezetőnőt vesztek fel, stb.)

2012. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy bűntudatot tud ébreszteni bennem, hogy ez így nem lesz jó a gyerekeknek :-("


A gyerekeknek pedig kell egy boldog, kiegyensúlyozott anyuka. Ha téged nem elégít ki a család ellátása, akkor jobb, ha elmész dolgozni, mintha otthon depizel és keseregsz hogy ez így nem jó neked. Én is szeretek dolgozni, imádom a gyerekeimet, én nem bírnám a főállású anyaságot.

Meg arra is gondolni kell, hogy a gyerekek hamar kirepülnek, nem kell nekik anyuci 24 órás pátyolgatása: utána mit csinálsz? 10 év múlva ennyi kihagyással hogy találsz állást? Mi lesz ha valami történik a férjeddel?

2012. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint egy gyerek sincs, akit egész nap otthon kellene őrizni. A házimunkába meg beszállhat a többi családtag is.
2012. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!