Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudtok jól sporolni vagy...

Hogy tudtok jól sporolni vagy min?

Figyelt kérdés
Ugy értem kaja vagy min?
2012. máj. 20. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a ruhán, és a cipőn spórolok. Évek óta nem vettem magamnak semmit, mindig kapom a barátnőimtől, vagy a menyemtől. Még sem vagyok rosszul öltözött.
2012. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Én cipőn nem spórolok,abból minőségit veszek,ami kitart 4-5 évig is,ruhát nem mindig veszek,ott azért megnézem az árakat.Kajából a legolcsóbbat veszem,kozmetikai szerekből szintén,áramtalanítok,mielőtt hosszabb időre elindulok otthonról,pl. munka előtt.A wc-t fürdővízzel öblítem le,a mosogatót csak félig engedem,a kádat szintén,van hogy egy fürdővizet használunk,nem engedjük le,megfürdünk ugyanabban.Nyáron,ha tehetem,napon szárítok hajat,nem hajszárítóval.
2012. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kaján a legnehezebb, betegségből eredően meg van határozva, mit ehetek. De amit lehet itthon megtermelek, értem itt zöldségekre, azokat pedig esővízzel locsolom. Cipőt én is minőségit veszek, évekig nincs rá gondom. Ruhát turkában veszek, ott is márkásokat, amik szintén hosszú ideig bírják. Mosogatni akkor szoktam, amikor sok csetres összejön, nem kell napi 10szer. Ruhát mosni szintén csak ha összejött egy adag. Én zuhanyzok, de nem végig folyatom a vizet. Éjszakára áramtalanítók, ha csak nagyon muszáj kapcsolom fel a villanyt. Én kertes házban lakok, fúrattunk kutat, sokszor azzal a vízzel csinálom amit csak lehet (wc, de sokszor megmelegítem nagytakarításra). Mindenből csak akkor vásárolok, amikor már épphogy elég 1 használatra. Ahova lehet bicajjal vagy gyalog megyek, így benzin pénz is megmarad.
2012. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kaján úgy, hogy vasárnap összeírom a heti menüt, amihez hétfőn megvesszük az alapanyagokat. Ettől nincs eltérés, nincs boltba futkosás.


Villany, víz: csak akkor használjuk, ha tényleg kell.


Telefon: családon belül nem telefonálunk, neten beszélgetünk.


Benzin és BKV: a férjem biciklivel jár dolgozni, én mindenhová sétálok a lányunkkal. Neki a babakocsiban mindegy, sőt jót tesz neki ha sokat van levegőn.


Ruhát használtan veszünk, csak a lányunknak veszünk újat néha, az is főleg alsóruházat (body, zokni).

2012. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bolti cigi helyett töltöttet szívok,ezzel kb.10.000 forintot spórolok meg havonta.Ruhát a turkálóban veszek,nem hinnéd el,hogy milyen jó cuccokat lehet ott találni.Ráadásul ez angol minőség.A múltkor is egy olyan Adidas pólót vettem 100 forintért,amin egyáltalán nem látszik,hogy használva volt.

Kaját anyukám a munkahelyéről hoz,ugyanis óvodakonyhán dolgozik,szerencsére mindig tud annyit hozni,ami hármunknak elég.

2012. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaja nekem is meg van határozva, mivel inzulinrezisztenciám van. De igazából ennek köszönhetően sokkal olcsóbb a kajám és sokkal kevesebb mennyiséget eszek (muszáj), mint a normál adag. Pl. reggelire 3 db korpovit keksz lehet max ch miatt :S. Ruhákat alig veszek, szezonban általában 1-2 db, mivel úgyis tönkremegy 1-2 évente. Cipőm van, hogy 2-3-4-5 évesek, de nagyon jól bírják, nem szakadtak, koszosak. (nike) Egyedül évente 1 téli csizma kell, mert azok vackok sajnos még 5-6ezerért is. :( Kabátot szintén 4-5 évente veszek 5-10 ezer környékén. Igazából, ami sok nálunk az a fűtés szezonban a gáz számla, meg a gyógyszereim költsége. De ezeken annyira nem lehet spórolni. Átlagosan nézve egész évre a havi rezsink kb. 40 ezer ft.
2012. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Hogy lehet hogy 4-5 évig jó nektek a cipő? Én vettem már cipőboltban is, kínai áruházban is, és minden évben tönkre megy, van hogy 2 hónap alatt. Vettem bőr cipőt is. Ti sport cipőről beszélek. Én azt nem hordok.
2012. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a ruhán. Angexban vásárolok, ott 3-4 db felsőt olyan 800-900 ft-ból kihozok. Nadrágból, cipőből minőséget veszek, de hát azok legalább kitartanak sokáig.

Ezenkívül járok sportolni, és edzések után ott tusizok, így meleg víz fogyasztás is kevesebb, rengeteget jelent.

21/L

2012. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

cipőből én is csak minőségit. van egy bőr cipőm, 4 éves, és most kezd csak szétjönni. vettem egy ugyanolyat, az megint elég lesz 4 évig :)

ruhát csak turiban, iszonyat szép, jó minőségű, ízléses darabokat válogatok össze, mindig van, aki megdicséri, h jól öltözöm :) egyébként is sajnálnék 10 ezret kiadni egy darabért, amikor a turiban ennyiért 2 zacskónyi cuccot veszek.


kaja: neten rendelek kajafutártól ebédet, ez havi 15 körül megvan, reggelre és estére elég a hideg kaja, hétvégén néha főzök valami egyszerűbbet.

energia: en.tak. izzók, zuhanyzás, sok fűtés helyett öltözés.


máson nem nagyon spórolok, szórakozni azért eljárok, hétvégente kell egy kis lazítás. néha elmegyünk kirándulni, havonta 1x moziba, vagy még ritkábban színházba.

se TV-m, se vezetékes telefonom nincs. a net kiszolgálja minden szórakozási igényemet, és ezzel még spórolok is.


annyira szánalmasnak tartom mikor sok ember sír, h semmire nincs pénze, de a 10ezres 80 csatornás tv-előfizetés az kell.

2012. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

NAgyon jókat olvasok ezeknél a kérdéseknél.

Ötleteim:

- Előre összeírtlista alapján vásárolj, ne is vigyél sokkal több pénzt magaddal.

- mindig főzz, ha tudsz, és ha megtudod tenni, nagyobb adagokat.

- energiatakarékos izzók/ LEDes izzók.

- zuhanyozás

- zuhanyzóra/ csapokra perlátor - nagyon hatásos.

- esővízzel locsolás.

- turiban vásárlás

- BKV/bicózás, gyaloglás

- buliban nem kell venni piát, helyette a boltban előre megvenni, haverokkal össze lehet jönni, és beszélgetni, nevetni.....

- nem kell cigi, ha igen akkor magadnak készítsd, tekerd vagy töltsd. (angoloknál már évtizedek óta országos szokés, hogy tekrik a cigit.)

- kisebb tv csomag/esetleg netes.

- nem kell annyit telefonálgatni, a mai modern mindenféle ingyenes kommunikációval ellátott világban. (facebook, iwiw, myvip, skype, msn......)

Most ennyi jutott eszembe

2012. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!