Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jöttök ki a fizetésből,...

Hogy jöttök ki a fizetésből, főleg azok akiknek csökkentették a heti munkanapot, így a jövedelem is csökkent a válság miatt? Hogyan tudtok spórolni? Ötleteket várnék!

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Minuszban vagyok.
2009. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi még munkanap csökkentéssel is mínuszban vagyunk...nem is akármennyire.
2009. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is rakosgatom félre a számlákat.

Illetve megtanultam mindenen spórolni!!!

Jócskán minuszban vagyunk.

2009. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

- Emberemlékezet óta nem voltam nyaralni, amikor lehetett, pénzben megváltotam a szabadságomat (ami nekem már 30 munkanap/év), amióta nehezen megoldható, itthon töltöm el a szabadságnapokat - Rengeteget megtakarítok.

- Eljárok annak a bizonyos éjjel-nappal nyitva tartó multinacionális áruház láncnak az egyik üzletébe, és csak olyan dolgokat vásárolok, ami bizonyíthatóan ott a legolcsóbb.

- A piacon (XIII. ker.) vásárolom meg az élelmiszert, kihasználom az akciókat.

- Lemondtam a kábel TV-t - tavaly ilyenkor 5.800 forint volt.

- Nincs, nem is volt autóm, és már a reményről is lemondtam, hogy valaha lesz.

- Nem telefonálok, csak hívásokat fogadok.

- Inkább várok a szennyes összegyűjtésével, de maximumig töltöm meg a mosógépet (Víz, áram, mosópor, öblítő) - éves szinten sok ezer forintot mgtakarítottam a korábbihoz képest.

2009. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is nadrágszij behuzás van.

akciokban vásárolunk,én is telerakom a mosogépet,elöfizetéses telomat átkértem dominoba,az autot akkor inditomm be ha muszáj,mert még igy is sokba kerül,hoyg mindkettönk autjáról idén lejárt a hitel:) de jo dolog,nem jön a havi törlesztö.

2009. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!