Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kezeli a közös pénzt?...

Ki kezeli a közös pénzt? Hogyan tudtok spórolni?

Figyelt kérdés

Bocsi a megfogalmazásért, de nem engedte a szerver kiírni, ahogy akartam: ki kezeli nálatok a pénzt?

Minden trükkre, praktikára kíváncsi vagyok, hátha tudtok olyat mondani, ami újdonság számomra.


2011. jan. 12. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A saját számlánkról mindketten arányosan utalunk egy részt a közös számlára. Ehhez mindketten hozzáférünk, az fizet vele, aki éppen intézi a számlákat, a vásárlást, stb. Ebből minden hónapban megmarad valamennyi, azt kapják a gyerekek zsebpénzként. Ami a saját számlánkon marad, az a miénk, azt csinálunk vele, amit akarunk.


Persze ha valami komolyabb projekt van, pl. utazás, akkor átcsoportosítunk.

2011. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindketten igyekszünk spórolni. Ennek a legkényelmesebb és leghatékonyabb módja az, hogy felmértük, mi az, ami elhagyható anélkül, hogy az életszínvonalunk rovására menjen. Egész sok ilyen van, pl. a heti mekizésekről egyáltalán nem volt nehéz lemondani.

Ki kezeli... mi most nem nagyon vásárolunk, csak a napi dolgokat. Ez úgy néz ki, hogy 1-2 hetente együtt elmegyünk nagybevásárlásra. Ha 2 hétig nem megyünk, akkor csak valamelyikünk elmegy tejért.

Két hétig minden kibírja, ha máshogy nem, akkor fagyasztva.

A lényeg, hogy ezen kívül nem megyünk boltba egyáltalán, kivéve ha konkrétan kell valami. Ma például épp egy mosógépet vettem :D

Ilyenkor megbeszéljük, ki intézze a dolgot, az utánajár, mit veszünk és az hol a legolcsóbb. Aztán a másikkal egyeztet és megveszi.

Más egyebet nem nagyon szoktunk venni, ruhát max. 3-4 havonta egyszer.

Sokkal könnyebb spórolni, ha az ember nagy ívben elkerüli a boltokat :D

2011. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pl erről még nem hallottam. :)

A barátnőm mondta,hogy náluk ő fizeti a villany és vízszámlát, és a férje mivel ügyvéd, ő a gázszámlát, telefonszámlát :P

Számomra ez is furcsa volt. Köszönöm a válaszod.

2011. jan. 12. 21:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Együtt döntünk pénzügyekben. Spórolni egy fizuból (kb. 80-90 ezer) nehezen tudunk, ráadásul van lakáshitel is, úgyhogy spórolós ötleteket én is szívesen várok!
2011. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, és már azt is megtanultam, hogy éhesen soha nem szabad elmenni vásárolni! Bevásároltam amit szemem-szám megkívánt, aztán hazamentem és jó, ha egy dolgot meg tudtam enni, a többi pedig kidobott pénz volt.

Gratula a mosógéphez! :)

2011. jan. 12. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten dolgozunk, fizetéskor összedobjuk a közösbe a fizut! Ebből félretesszük a rezsi+kaja+muszáj dolgokra a szükséges pénzt+20-ezret váratlan kiadásokra. Ami marad azt lekötjük (közös lakásra gyűjtünk)!
2011. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem legújabb spórolós dolog, amit vega barátnőmtől hallottam és ki is próbáltam (bár mi nem vagyunk vegánok), hogy töltött káposztát hús helyett szójagranulátumból, rizs helyett pedig kukoricadarával készítettem, és meglepően finom volt! Annyi, hogy jobban kellett kicsit fűszereznem.
2011. jan. 12. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:
21:30-as vagyok: ne gondoljatok hatalmas összegekre hiszen ketten keresünk 170ezret!
2011. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sok sikert az új lakáshoz! :)
2011. jan. 12. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig olyan munkám volt, ahol jutalékos rendszerben fizettek. Néha megkerestem már többhavi jövedelmét, néha egy-két hónapig semmit. A férjem állandó jövedelmet kap. Akkoriban úgy csináltam, hogy az egyéb munkákból be-beeső pénz a számlámra jött (mellette kisebb megbízásokat is végeztem, az ügyfelek egy része utalta a pénzt - fordítás, tanítás, stb) Amit jutalékként KP megkaptam, azt a férjemnek adtam, mert az ő számláján jobban kamatoztak a lekötések.

Az ő számlájához korlátlan hozzáférést kaptam (írt egy állandó meghatalmazást a bankban), ő meg tudta a PIN kódomat. Az én kártyámra ritkábban volt szükség, de bármikor kivehette a tárcámból - de én is az ő számlájáról vehettem le pénzt. Persze szóltunk egymásnak előtte, hogy ne legyen para, hogy valaki ellopta a kártyánkat (sms értesítés miatt).

Most bő egy hónapja a jutalékos állásom megszűnt, főiskolán meg véghajrá van, államvizsga előtti utolsó vizsgákat darálom. Férjem azt mondta, hogy addig ne keressek munkát (a be-beeső ügyfelek megvannak még, kb minimálbér bejön abból is), amíg lecseng a vizsgaidőszak.


Szerintem később is marad ez a felállás. "Kérni" akkor szoktunk egymástól, ha valamelyikünknél nincs KP és mondjuk a sarki bolt miatt nem akarunk ATM-hez menni. De nem számoltatjuk el egymást, kb annyi, hogy "kivettem a tárcádból x Ft-ot, ne keresd".

A saját számlára érkező pénzből egyébként leginkább a tanulmányaimat finanszírozom, az iskola rendszerében is az én számlaszámom van megadva. Persze nincs levédve, a befizetés előtt néhány nappal egyeztetünk, hogy ha venne le pénzt a számlámról, mennyit hagyjon rajta, illetve ha valamennyi hiányzik az összeghez, akkor utal a sajátjáról.

De fordítva is volt már, neki kellett sürgősen pénz, saját számláján le volt kötve, nekem egy-két hónapig nem volt fizetnivalóm, akkor átutalta magának a szükséges összeget, vagy a kártyámmal fizetett.

(Mondjuk ez a része aggályos a bankok és a kereskedők részéről, mert az üzletben nem tudják, hogy ő kicsodám és még senki se kérdezte meg, hogy miért női név van a kártyán. De tőlem se, hogy miért egy férfi neve szerepel rajta.)

2011. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!