Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, túl reagálom?

Anyós kérdés, túl reagálom?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem egy gyönyörű kislányt! :) nagyon boldog az egész család, csak egy a probléma, anyósom ránk van akaszkodva. Minden fürdetésre jön ami még nem is lenne probléma (igaz szeretnénk a párommal néha csak ketten fürdetni) csakhogy teljesen át akarja venni az irányítást mintha ő lenne a lányom anyja. Ki veszi a kezemből, szinte ellök mikor öltöztetem, hogy majd ő felöltözteti, csináljam a dolgom, hát könyörgöm ez a dolgom!!!! Basszus még a kiságya mellől sem jön el addig míg el nem alszik, ha felsír egyből kapja fel. Babakocsiba majdhogynem bele bújik a fél keze benne van nyakig. És ne legyek ideges mikor már meglátom, hogy jön. Hiába mondom neki, hogy majd én megcsinálom, jóhogy nem szoptassa meg. És ilyenkor tiszta idegbajos leszek. És ma is elszívtam egy szál cigit, tudom csúnya, de mentségemre legyen, hogy közvetlen szoptatás után és a leges leggyengébbet. A következő szopizásra valamennyivel kevesebb nikotin jut át a tejbe. Tudom nem helyes, de idegbeteg legyek? Multkor azt mondta, hogy lehet itt kéne aludnia. De hát basszus a mi gyerekünk, el tudjuk látni, fel tudok hozzá kelni. Ja a legdurvábbat még nem is mondtam. Mikor szoptatás van, ott áll mellettem és nézi hogy szopik, majd kiesik a szeme, úgy nézi a kislányt vagy a mellem. Na az nagyon zavaró. Pláne mikor a lánya is itt van és ketten nézik a szoptatást, na akkor felmegy a vérnyomásom 200-ra. Nem akarom megbántani, így nem szólok neki, de ha így folytatja...
2012. máj. 16. 12:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett.
2012. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Tegnap este is mint mindig itt volt, pedig már kezdtem örülni mikor ránéztem az órára (fél 7 volt) és még sehol se volt, majd egyszer csak beállítottak sógornőmmel. Majd ő fél 8 körül elment, kérdezte az anyját, hogy megy e vele haza, ő először azt mondta hogy megy. Én erre mondtam neki, hogy nyugodtan menjen, elboldogulunk mi ketten a párommal. Majdnem elment haza, aztán azt mondta, hogy inkább mégis marad. Fúúúúúúú mondom jó. Mondtam neki, hogy vasalja ki a kis ruhákat, meg akkor fürdés után pakoljon el. És nem nyúlt a kicsihez mármint úgy hogy nem vette ki a kezemből meg semmi. Adtam neki munkát :) és altatni is én altattam el este. Úgyhogy végül is szépen finoman de megmondtam neki, hogy már nem szükséges a segítsége. Mondjuk szerintem nem nagyon tetszett neki mert egy kisebb fintort láttam az arcán, de muszáj neki beletörődnie.
2012. máj. 17. 13:42
 33/45 anonim válasza:
100%
Nagyszerű, csak így tovább. Mindig azt mondd neki, amit gondolsz. Ha nincs neki való munka épp, küldd haza pihenni, végül is, bármikor jöhet valami, ami miatt szükség lesz rá, hogy fitt legyen :-). Aztán mondhatod, hogy köszönöd, most minden oké,hála neki-is, de jó lenne, ha hétfőn eljönne megnézni, tud-e segíteni. Aztán már megszokja, hogy te mondod meg, mikor jöhet.Az enyém megszokta. Engem az is zavart, hogy bármikor beállíthatott.
2012. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk kotnyeleskedő anyósnak nem adom oda a házimunkámat, mert azzal csak lovat teszek alá, hogy mégis szükségem van a tetteire.....nem is beszélve arról, hogy fegyvert adsz a kezébe, én ugyanis hallom vissza anyósomtól hogy bezzeg ő mosogatott nálunk, meg bezzeg ő kaját hozott..................kotnyeles, minden lében kanál anyósnak épphogy NEM adok az ÉN háztartásom munkájából, mert azzal szép nagy lovat adnék alá. Tapasztalat. És sajna tényleg, így is megint nyeregben volt, érezte, hogy neked igenis jóóóó hogy ő ott van, meg igenis hasznos volt és igenis helyetted csinált dolgokat a TE lakásodban.

Hosszú távon ez éppúgy oda vezet....tökmindegy, hogy a gyerek ruháit vasalja vagy a gyereket fürdeti, a fontos (és a sarkalatos) hogy HELYETTED csinál dolgokat. Ez sem épp a jó út, de azért szorítok, hogy ne éljen vissza vele.

2012. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is szeretnélek megnyugtatni: ne idegeskedj, még csak egy hónap telt el! Kisfiam tegnap volt 10 hónapos, együtt élek az anyósommal és a sógornőmmel. 4 hónapba telt, mire én vagy a párom fürdethettem meg a fiamat. Mindig mindent jobban tudott anyósom (mikor éhes, mikor álmos, stb.), mindig mindenről be kell számolni, folyamatosan hallgatózik, áskálódik, stb. Nagyon, nagyon sokáig tűrtem, de egy idő után betelt a pohár. Eleinte csak ketten veszekedtünk, aztán bevonta utána a rokonokat is. Párom semmit nem tudott, ugyanis okosan mindig azt vágta a fejemhez, ha valamit elmondtam, hogy : "Te uszítod mindig ellenem a fiamat", aztán fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz és az én lelkemen szárad. Egy ideig tűrtem (67 kg-ról 47 lettem-vigyáz az alakomra :D), de betelt a pohár, beszéltem párommal, hogy csináljon valamit, különben elszökök a kisfiúval együtt. Idővel felnyílt az ő szeme is, hogy nem hazudok. Megmondta anyósomnak, hogy ha nem vesz vissza magából, akkor elköltözünk albérletbe. Mostanában normális. Nekem nem az jelentette a problémát, hogy néznek, hogy hogyan szoptatok (a család összes nőtagja itt van még a mai napig és nézi, van amelyik közbe megpuszilja, stb.-ehhez már hozzászoktam), hanem az, hogy majdhogynem engedélyt kellett kérnem, hogy megfogjam a saját gyerekemet. De már nem nyelek le mindent, kinyitom kicsit a számat-persze nem csúnyán, aztán leállítja magát. Légy egy kicsit türelmes, hagy élvezze, hogy fürdeti az unokáját, még csak egy hónap telt el! Ilyenkor szerintem a nagyszülők újra szeretnék élni az anyaságot, legalábbis anyósomon úgy veszem észre, mert mindig siránkozik, hogy hogy öregszik, meg hogy felnőttek már a gyerekei, hogy eltelt már az idő, stb. Idővel finoman lehet vele közölni, hogy ő csak nagyanya és nem Anya! Nem jó összeveszni vele, mert a mai világban hidd el, jól jön ha van kéznél egy nagyszülő, ezt még én is megtanultam, holott szinte még szarni se lehet úgy hogy ő ne tudna róla. Kompromisszumokat kell kötni. Én legalábbis megpróbálom. Remélem neked is sikerül! Jó babázást kívánok és vigyázzatok magatokra! :)

2012. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, nagyon rossz amik veletek történtek, de azt megkérdezhetem, hogy lehet az hogy 4 hónapig nem fürdethetted a saját gyermekedet? Ezt hogy tűrted ilyen sokáig? Oké, legyünk jóban az anyóssal, de hogy a saját anyaságunk kárára? Pont az ilyen döntések miatt szoktak elharapózni az anyós-meny problémák. Mert sokszor nem találjuk mi menyek az arany középutat. Egyik két hétig be sem engedi az anyóst a kórházból való hazajövetelkor, a másik meg némán nézi ahogy anyós átveszi a helyét.


Valahol kell egy arany középút, egyfajta kompromisszum, de sajnos az nem épp az, hogy anyós azt tehet, amit akar, a meny meg sír. Nem tudom, nálunk ez úgy működött (és működött!) hogy már a legelső esetnél nagyon kedvesen, udvariasan, de megmondtam anyósomnak, hogy "Köszönöm szépen hogy segíteni szeretnél, de én szeretném csinálni, mert én még sosem csináltam ilyet, bele kell jönnöm, meg kell tanulnom, és örömmel tanulom :))"


Igazából nálunk elő sem fordulhatott volna olyan, hogy hónapokon át anyósom csináljon egy anyai teendőt a saját gyermekemmel...mert ez mindig rajtunk, menyeken múlik! Ahol mi húzunk egy határvonalat, ott is marad a vonal. Én ott húztam meg, hogy anyós babázhat, felveheti, bármi, mint minden más nagymama, de a teendőket a kezemből nem veszi ki. Megpróbálta, de nem hagytam, már elsőre sem. Illetve, FONTOS: ha KÉRI, hogy hadd csinálja ő, akkor csinálhatta. De ő nem kérte. Ő csak CSINÁLTA, a megkérdezésem nélkül. Ezért döntöttem úgy, hogy oké, akkor ezt most így nem. Határozottan, de udvariasan megkértem, hogy hagyjon engem megtanulni a babagondozást, saját tempómban. Ez használt.


Anyukám mindig kért, ezért egy kis idő után már kérnie sem kellett, sőt, mai napig (kétéves a fiam) természetes, hogy ha náluk vagyunk ő eteti, pelenkázza, sőt tesóm fürdeti, minden :) Anyósommal nem így működik, mert őt máshogy kell kezelni, ő sosem kért, ő mindig csak cselekedett. Tehát én is más utat választottam nála. Elbabázhat bármikor, de az anyai teendőket már meg sem próbálja kivenni a kezemből, mert a gyerek párnapos korától kezdve tudja, hogy nem örülök neki. Így is unokázhat (a legtöbb nagyinak nehéz megértenie, hogy az unokázás az nem azt jelenti hogy fürdet-etet-pelenkáz, hanem azt, hogy EGYÜTT VAN a kicsivel, ringatja, játszik vele, babusgatja. Anyósomnak ez mind megmaradt, anélkül, hogy engem háttérbe szoríthatna. Mert én az elejétől így kezeltem a dolgot.



Mindig, minden meny a maga életének kovácsa anyós-tekintetben, tehát ha valaki hagyja, hogy anyós rendezkedjen, akkor utána már késő bánat, eb gondolat. Az elején kell megmutatni anyósnak az irányvonalat, hogy meddig, és mit, mert utána veszett fejsze nyele, aki némán hagyta hogy az anyós kiakassza, ott már csak nagy harcok árán lehet visszacsinálni. Tehát nem is ajánlott idáig eljutni.

2012. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"4 hónapba telt, mire én vagy a párom fürdethettem meg a fiamat."


Ezt nem értem, hogyan történhetett, hogy hagyhattad önként, hogy így legyen...nagyon sajnálom, de ez elképzelhetetlen lett volna, ha a sarkatokra álltok :((

2012. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Azért történt így, mert ő mindig mindent jobban tud! Okoskodik mindenbe és az idősebbik sógornőm (egy utcában lakunk vele), aki minden nap itt van délutánonként, ő beszélt vele, mert ha én szóltam akármiért is, akkor sírt, hogy milyen gonosz vagyok, meg hogy rá már nincs is szükség, meg a halálát akarom, stb. Ha mindig a sarkamra állnék, akkor itt nem naponta, hanem óránként lenne veszekedés, ezért is írtam, hogy kompromisszumokat kell kötni. A kisebbik sógornőm most lesz 17 éves és már a fogyókúrát is úgy belenevelte, hogy 46 kilósan is kövérnek látja magát. Ja és mindig nézi, hogy nehogy csinosabb legyek már, mint az ő lánya. Kevés lenne a hely, hogy mindent leírjak, ami zavar. Egyébként elejétől fogva ilyen a helyzet. Uszitja a gyerekeit is egymás ellen. Egyiknek se szereti a szíve választottját, de a szemébe mindegyiknek nyalizik, úgy csűri-csavarja a dolgokat, hogy ő jöjjön jól ki belőle. Párom nem olyan veszekedős fajta, de sokszor kiáll mellettem. De mindig úgy csinálja, hogy az érintett fél sose halljon semmit, mindig egymástól halljuk vissza! Erre gondolom, most jönne a kérdés: Miért nem költöztök el? Hát azért nem, mert a hülye párom, mielőtt még összejöttünk volna, hitelt vett fel, nem kis összeget, aminek nagy részét az anyósék elverték, így most azt törlesszük. Albérletbe necces lenne elmenni. Egyébként meg mikor összeveszünk és párom mondja hogy ha nem lesz befejezve, akkor elköltözünk, olyankor mintha kicserélték volna. Mint például most is egész héten kenyérre lehet kenni. Nemrég ment haza a sógornőm, aki azt mondta, hogy épp vasárnap áskálódott, meg panaszkodott, ő meg beszélt vele. Ennek hatása, hogy MÁR 5 NAPJA csendbe van. Haladás, eddig 3 nap volt a maximum :D!
2012. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Akkor sem szabad hagyni, hogy elvegye az édesanyától aza alapvető feladatokat valaki erőszakkal. Illetve csak azzal lehet ezt megjátszani, aki hagyja. És pont ebből születnek a gyk-s kérdések. Hagyok valamit, aztán ide jövök és elsírom. Mármint ne értsen félre senki, Te sem kedves utolsó, igazán sajnálom a helyzeted, iszonyat se.ggfej anyósod lehet, de pont az ilyennek kell letörni a szarvát, mert ha csak fényesítgeted, még nagyobbra nő. Megnéztem volna, ha az én anyósom nem engedi megfürdetni a saját gyerekemet. POntosabban ő leshette volna! Pedig nem vagyok egy harapós kutya, én írtam többször fentebb, hogy mindig udvarias vagyok anyóssal, alapjáraton nem is vagyunk rosszban, sőt, de az első napokban MINDENT letisztáztunk, hogy mi a baba körül, ami az én és a férjem privilégiuma, és mi az, ami simán megtehető bármelyik rokon részéről is. Az újszülött gondozása pl. nálunk olyan terület volt, amit én csináltam, és azok, akik megkérték. Anyós nem kérte, hanem csinálni akarta. Na, ez lett a "veszte", mert itt elvágta magát, ezért neki nemet mondtam. Ha már a legelején kérdezett volna, akkor más szitu lett volna. De én megtanultam hogy az erőszakos, annak a lehető legrosszabb, amit tehetek, ha alá adom a lovat. Mert akkor még csak panaszkodni sincs jogom, hiszen én tehetek róla hogy idáig jutott. Senkinek nem tart az anyósa pisztolyt a fejéhez, hogy azonnal tegye le a babát....

Azért szurkolok, hogy jobbra forduljon minden!

2012. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Hmmmm....erre most írhatnám még a hülye dolgait, de inkább hagyom a fenébe. Az a baj, hogy olyan értelmetlen, vagyis inkább értelmetlennek teszi magát! Sokszor mond valamit, pl.: Venni akartam neki egy kis együttest (póló+rövidnadrág), aminek a felseje piros színű volt, erre ő ott mindenki előtt : Pirosat kisfiúra?! Nem kell, az lányoknak való. De lilát meg adna rá. Mindegy. Meg sokszor okoskodna, aztán ránézek, erre kijavítja magát, hogy nem beleszól, csak a véleményét mondja, nem akar parancsolni. Ennek oka: Fiam 2 és fél hónapos volt és készültünk a keresztelőre. Elkezdett beszélgetni a kisfiúnak: Holnap eszel finom húslevest. Erre én: Hát nem hiszem! (Védőnőm tanácsolta, hogy mivel van anyatej, 6 hónapos koráig ne tápláljuk hozzá, mert elég az neki.)

Erre ő: Hát nem érdekel, akkor is adok neki!!!

Nos erre bekattantam, hogy egyelőre én vagyok az anyja, majd én eldöntöm, hogy mit eszik és mit nem, én sem szólok bele, hogy ő hogy neveli a lányát (17 éves, mai napig egy ágyban alszanak, diszkót még nem látott, én tanítottam meg anno, hogy hogy kell egy gyufát meggyújtani, stb.)! Aztán egy ideig befejezte, de még volt egy-két próbálkozása, mostanra finomodott a dolog. Persze még panaszkodik meg áskálódik a hátunk mögött, de nem próbál úgy dirigálni. Az a probléma, hogy félek kettesben hagyni őket, mert volt olyan is, hogy összekajálta a fiam a kezét, ő meg lenyalta, holott még én sem teszek ilyet!!!! Ma is volt egy ilyen, csak észrevette, hogy látom, mit akar csinálni aztán csak tartotta a kezét a kicsinek, nézett rám és megvárta, míg megtörlöm. Félek, mikor vissza kell majd mennem dolgozni, hogy mi lesz! Lehet megpróbálja ellenem nevelni? Csak nem tenne ilyet. Persze a saját anyámat sem emelem az egekbe, ő ennél rosszabb. Cigizne a közelébe, meg hát a higénia sem olyan, mint amit elvárnék. Ennyiből jobb anyósom, ő nem cigizik, meg tiszta, de a természete rettenetes...

2012. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!