Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, túl reagálom?

Anyós kérdés, túl reagálom?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem egy gyönyörű kislányt! :) nagyon boldog az egész család, csak egy a probléma, anyósom ránk van akaszkodva. Minden fürdetésre jön ami még nem is lenne probléma (igaz szeretnénk a párommal néha csak ketten fürdetni) csakhogy teljesen át akarja venni az irányítást mintha ő lenne a lányom anyja. Ki veszi a kezemből, szinte ellök mikor öltöztetem, hogy majd ő felöltözteti, csináljam a dolgom, hát könyörgöm ez a dolgom!!!! Basszus még a kiságya mellől sem jön el addig míg el nem alszik, ha felsír egyből kapja fel. Babakocsiba majdhogynem bele bújik a fél keze benne van nyakig. És ne legyek ideges mikor már meglátom, hogy jön. Hiába mondom neki, hogy majd én megcsinálom, jóhogy nem szoptassa meg. És ilyenkor tiszta idegbajos leszek. És ma is elszívtam egy szál cigit, tudom csúnya, de mentségemre legyen, hogy közvetlen szoptatás után és a leges leggyengébbet. A következő szopizásra valamennyivel kevesebb nikotin jut át a tejbe. Tudom nem helyes, de idegbeteg legyek? Multkor azt mondta, hogy lehet itt kéne aludnia. De hát basszus a mi gyerekünk, el tudjuk látni, fel tudok hozzá kelni. Ja a legdurvábbat még nem is mondtam. Mikor szoptatás van, ott áll mellettem és nézi hogy szopik, majd kiesik a szeme, úgy nézi a kislányt vagy a mellem. Na az nagyon zavaró. Pláne mikor a lánya is itt van és ketten nézik a szoptatást, na akkor felmegy a vérnyomásom 200-ra. Nem akarom megbántani, így nem szólok neki, de ha így folytatja...
2012. máj. 16. 12:53
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a menyek 3 fő típusát:


1. mindent anyósra hagy, semmiér nem mer szólni, nehogy megbántsa, anyós átveszi az irányítást, ott lóg, fürdet, etet, öltöztet, meny csak a kezét tördeli és könnyes szemmel panaszkodik.


2. semmi nem enged az anyósnak, jelmondata: "meg kell mutatni hol a helye", "az én szabályaim szerint kell eljárnia, vagy nincs unoka!" - belőlük lesz általában a tipikus anyós, ha majd eltelik 30 év :)


3. a határozott, és udvarias típus, aki megkéri kedvesen az anyóst, hogy a babagondozást hagyja rá, legyen szíves ne jöjjön át hétvégén megint mert hármasban akartok programot a picivel, legyen szíves ne hozzon pelenkázzon, mert most te szeretnéd, stb., ne nézze a szoptatást legyen olyan kedves.


Tehát 3 út van. Lehet az első kettőt is választani, de a legegyszerűbb és legjobb mégis a 3. Mert megmarad a jó viszony, de a babagondozás is az anyuka feladat marad. Miért nem választja minden meny a 3-ast?? Nem értem.

2012. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

21-es jól leírta.

Tényleg meg kéne neki mondanod, hogy mit szeretnél.

Gondolom első unoka, így odáig van a nagyi, de az sem normális, hogy mindent ő csinál.

Biztos vagyok benne, hogy akármilyen kedvesen is mondod, meg fog sértődni rád valamennyire...ez általában mindig így van.

Nálunk is volt hasonló szitu, anyukám lógott a sógornőm nyakán. Aztán bátyám beszélt anyuval, hogy hagyja rájuk a baba gondozását, köszönik szépen a segítséget, nélküle nem ment volna ilyen precizen, de most már ők is szeretnének csinálni valamit.


Azt hiszem ettől kedvesebben nem lehet tudtára adni a dolgokat.

Anyu mégis könnyes szemekkel panaszkodott nekem...aztán csak belátta, hogy nekik van igazuk.

Tényleg, a férjed miért nem tud intézkedni? Elvégre az ő anyjáról van szó.

2012. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a sarkamra kell álljak, ma este lesz a napja, hogy megmondom neki, ha nem megy szépen akkor majd megy csúnyán. Valahogy a tudtára kell hogy adjam....
2012. máj. 16. 16:32
 24/45 anonim ***** válasza:

Férjed/párod mit szól hozzá?Lehet,hogy rá jobban hallgatna...meg aztán a saját anyjával csak "bátrabban" beszél az ember...

De az biztos,hogy bármelyikőtök fog szólni,megsértődik és akkor egy darabig nem fog menni...=)

Lesz pár nap nyugtod/nyugtotok...=D

2012. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim válasza:

Nézd, rinyálhatsz és panaszkodhatsz nekünk itt, sajnos attól, hogy itt kiadod a mérget magadból kicsit, más nem változik, és jobb se lesz a helyzet. Tehát vagy minden héten kiírsz itt egy kérdés, hogy mit csinálj, vagy megcsinálod azt amit te is pontosan tudsz, hogy tenned kell.

Sajnos pióca típusú az anyósod, és amiket leírtál irtó idegesítő, de ezt a korszakot inkább élvezd, mint bosszankodj, tehát legyél kemény, de ne bántó mikor leállítod. Ha nem ért a szápszóból, akkor már lehetsz határozottabb is, max lesz egy pár nap "szabadnapod" tőle!:)

2012. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Majd számolj be :) Ez jó sztori lesz remélem :)
2012. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem reagálod túl, abszolút.


Elmesélem az én sztorimat hátha erőd ad neked, hogy a sarkadra tudj állni az anyóssal szemben.


Az én anyósom abban a pillanatban vált elviselhetetlenné, hogy megtudta babát várunk. Egyre többször hívott fel telefonon és egyre több ideig tartottak ezek a beszélgetések. Illetve ő mondta én meg hallgattam. Aztán minden nap hívott majd pedig egy nap többször is. Nagyon idegesített, de udvarias voltam. ( azért telefon, mert szerencsére nem a szomszédban laknak)

Aztán egy alkalommal elkezdte mondogatni, hogy ő ott akar lenne a szülésnél, mi lenne ha nem a férjem jönne be a szülőszobára hanem ő. És 2-3 hétre beköltözne hozzánk, hogy segítsen. Persze finoman mondtam neki, hogy a férjem lesz bent a szülőszobán, sőt a kórházban is csak ő, majd másnap lehet jönni meglátogatni minket. Látszólag felfogta, de aztán úgy tűnt mégse.

Egyre erőszakosabban mondta a dolgait én pedig mondtam, hogy márpedig így lesz, férjem is támogatott és nem anyós lesz velem itthon szülés után hanem az én anyukám, egy hét szabit vesz ki. Erre teljesen kiakadt, elhordott mindennek, mert mi az, hogy az én anyám jön először és nem ő, meg anyukám csak 2 gyereket nevelt ő meg hármat és ő aztán mindent jobban tud. Rátettem a telefont. Aztán a férjemnek írogatott smseket, hogy sajnálja őt és a születendő gyermekünket, hogy ilyen sz@r ( pontosan ezt a szót használta) anyja lesz. Akkor összevesztünk vele.

A kisfiam megszületett, a kórházba nem jöttek be szerencsére bár nem tiltottuk és anyu jött hozzám segíteni, férjem szinte nem is volt otthon, sokat dolgozott.

Aztán mikor a fiam 2 hetes volt akkor jöttek anyósék. Anyós mondta még korábban, hogy maradna egy éjszakára ha lehet. Én meg mondtam persze, annyiba senki nem hal bele. Erre mikor megjöttek 2 bőrönddel jött, hogy ő mégis egy hétig maradna. Már tikkelt a szemem.

A fürdetéstől a büfiztetésig mindenbe beleszólt, de mondom kibírom balhé nélkül. 3 napig ment, mert a 2. éjszakán majdnem fellökött a gyerekszoba ajtajában mikor felsírt a gyerek, hogy majd ő megnyugtatja. De mondom ÉHES! Szoptatni kell, erre azt mondta, hogy adjak tápszert és menjek vissza aludni, jobb lesz az neki mint az én tejem. Na akkor kivettem a kezéből a fiam és kiparancsoltam, közöltem vele, hogy holnap reggel ahogy a fia megy dolgozni majd kikíséri az állomásra. Miközben szoptattam a fiam hallottam, hogy a lányának mindennek elszid telefonban...én már csak nevettem rajta.

Másnap elhúzott, azóta ha hívott se vettem fel neki. Gyerek szülinapján és névnapján eljön, itt van kicsit, bájolgunk kicsit és ennyi. Egyébként nem tiltom a gyerektől, de itt alvás nincs és egy-egy napokat kibírok.

Egyébként sosem engedtem, hogy szoptatáskor a szobában legyen.


Szóval sok anyós nem ért a szép szóból. Ez van.

Sok sikert! Várom a fejleményeket.

2012. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló anyósa is azért lett egyre-egyre szemtelenebb, mert végül beállított a bőrönddel, és nem lett finoman hazaküldve, hanem meglett az akarata: maradhatott. Nem szabad engedni, mert abból lesz ez. Ha van egy elved, tartsd magad ahhoz. Ha anyós valakit sz@r-nak nevez, ne engedje a házában aludni, különben ez várható. Egyszerűen muszáj határozottnak lenni, mert máshogy ez tényleg nem megy....úgy nem lehet, hogy egyszer kedves vagyok és megenedek neki mindent egyszer meg nem......ha elindultál egy úton, tartsd magad ahhoz, különben itt a példa, mi fog történni.......elmondhat bárminek, beállíthat bőröndökkel, és eléri, hogy maradhat.
2012. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

27-es vagyok es 28-assnak teljesen igaza van.A lenyeg a kovetkezetesseg betartasa ami jol jon majd a gyereknel is, anyoson meg be lehet gyakorolni(:

Nekem mar megy, de mennyi bosszusaggal kevesebb ert volna ha ezt az elejetol igy csinalom.

2012. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
Írdd meg, hogyan alakult, jó lenne,ha happy end-et olvashatnánk. 1-2 hét lehet, hogy beletelik, hogy megszokja, de kezdheted azzal, hogy mostmár elboldogulsz, és szóltok, ha jöjjön. vagy ilyesmi
2012. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!