Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, túl reagálom?

Anyós kérdés, túl reagálom?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem egy gyönyörű kislányt! :) nagyon boldog az egész család, csak egy a probléma, anyósom ránk van akaszkodva. Minden fürdetésre jön ami még nem is lenne probléma (igaz szeretnénk a párommal néha csak ketten fürdetni) csakhogy teljesen át akarja venni az irányítást mintha ő lenne a lányom anyja. Ki veszi a kezemből, szinte ellök mikor öltöztetem, hogy majd ő felöltözteti, csináljam a dolgom, hát könyörgöm ez a dolgom!!!! Basszus még a kiságya mellől sem jön el addig míg el nem alszik, ha felsír egyből kapja fel. Babakocsiba majdhogynem bele bújik a fél keze benne van nyakig. És ne legyek ideges mikor már meglátom, hogy jön. Hiába mondom neki, hogy majd én megcsinálom, jóhogy nem szoptassa meg. És ilyenkor tiszta idegbajos leszek. És ma is elszívtam egy szál cigit, tudom csúnya, de mentségemre legyen, hogy közvetlen szoptatás után és a leges leggyengébbet. A következő szopizásra valamennyivel kevesebb nikotin jut át a tejbe. Tudom nem helyes, de idegbeteg legyek? Multkor azt mondta, hogy lehet itt kéne aludnia. De hát basszus a mi gyerekünk, el tudjuk látni, fel tudok hozzá kelni. Ja a legdurvábbat még nem is mondtam. Mikor szoptatás van, ott áll mellettem és nézi hogy szopik, majd kiesik a szeme, úgy nézi a kislányt vagy a mellem. Na az nagyon zavaró. Pláne mikor a lánya is itt van és ketten nézik a szoptatást, na akkor felmegy a vérnyomásom 200-ra. Nem akarom megbántani, így nem szólok neki, de ha így folytatja...
2012. máj. 16. 12:53
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Mikor anyukám itt volt, pont anyósom dajkálta a lányom, egyszer csak eltűnt. Se szó se beszéd bevitte, hogy már fürdetni kéne, ne várjam a párom, mondtam hogy márpedig megvárom. És elkezdte vetkőztetni, hogy én ne foglalkozzak most a fiával, pedig nem is sírt a kislány semmi.
2012. máj. 16. 12:55
 2/45 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerüen a sarkadra állsz és kerek perec érthetően de nem bántóan közlöd hogy ha segitségre szorulsz majd szólsz de szeretnéd egyedül ellátni a babát.ha ebből nem ért akkor jöhet a következő fázis mikor már survábban szólsz.
2012. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%
durvábban
2012. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
98%
Igen, a sarkadra kell állnod és le kell állítanod az anyósod. Én ezt nem tűrném, ha kellene, kidobnám, de a gyereknevelésbe senki nem szólhat bele nálam. Kényes dolog ez, vigyázz vele...
2012. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Ő szerinte, én nem tudok semmit, mert első gyerek, ő jobban tudja, kettőt felnevelt. Ha segítségre lesz szükségem, szólok, de biztos nem neki. Van anyum is és ő segít. Már multkor anyukám se bírta és elmagyarázta neki. Valamelyik nap nem volt úgy felfűtve a lakás mire fürdetés jött. Én nem éreztem annyira, a kicsinek se volt hideg a keze, nem is fázott. Erre másnap mondja, hogy tegnap elég hideg volt bent, de nem akart szólni. Hát könyörgöm akkor mondja, én nem éreztem. Azért nem haragudtam volna meg. Csak nem szeretem ha át akarja venni az irányítást. A páromnak se nagyon tetszik, már próbálta ő is mondani az anyjának, de hajthatatlan.
2012. máj. 16. 13:12
 6/45 Normálisvagy? ***** válasza:
99%

Először is gratulálok a babához! :)

A legfontosabb NE CIGIZZ! Nagyon könnyű rászokni..., leggyengébb, de olyan se legyen! Neked elő sorban a baba és a Te egészséged legyen a legfontosabb! És idegeskedni nem szabad azt a kislányod is megérzi!

Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg nem ezen kattogni!

Egyrészről megértem másrészről nem az anyósodat! Örül a babának, vagyis gondolom azért csinálja ezt! Mellesleg a Te dolgod ellátni a baba körüli teendőket, nem pedig az övé!

Próbálj meg vele beszélni! Amúgy a férjed nem szól rá? :S Vagy ő nem is látja ezeket?

2012. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%
Phű, ha anyósod ilyen neveletlen, tapintatlan, tanulatlan, önző maradt ilyen korára, akkor nem tudom, képes leszel-e rajta faragni? Mondanám, hogy a párod dolga volna elhajtani melegebb éghajlatra, de ő meg biztos nem akarja megsérteni. Itt vagy egy összeveszés segít, vagy az, hogy próbálsz jópofát vágni, de annak meg a baba látja kárát, ha pl elapad a tejed. Egy anyósnak tudnia kellene a helyet átadni a mama édesanyjának elsősorban, de ha szükség van rá, akkor jó szívvel ugrani. Én csak azt tanácsolnám, hogy ne te, hanem a párod beszéljen az anyjával, hogy ne vegye ő át a szerepedet, és ne fosszon meg téged az anyai felelősségtől, örömtől. A bunkó, az már az is marad, mert biztos fel fogja rántani az orrát.Ez egy típus.
2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy örül neki meg minden. Hisz első unoka! A cigiről annyit, hogy terhesség előtt aktív dohányos voltam, terhesség alatt egy szálat se szívtam el. De most egyszerűen muszáj volt. És igen a lánykám is megérzi ha idegesebb vagyok, mert nyugtalan. Már nagyon a cici sem kell neki, szenvedünk egy fél órát mire mellre teszem. Van mikor úgy csinálja a dolgait anyósom, hogy a párom nem is tud róla. De újabban már előtte is. És bizony nem igen tetszik.
2012. máj. 16. 13:15
 9/45 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy nagyon szépen köszönöd az eddigi hozzáállását, sokat segített, de most már el tudod látni egyedül is a babát, erre nem tud majd semmit mondani, hiszen dícsérted is.

Szoptatás: mondd meg, hogy a lányka már figyelmes, és ha valaki bennt van zavarja. Ez egyébként nagyobb babákra igaz is, de az enyém már 10 naposan csak akkor szopott, ha síri csend volt a szobában.

Tudom hogy nehéz, dícsérd agyon és utána állj elő a problémáddal.....

Én a cigi miatt nem ítéllek el, jártam én is ugyanebben a cipőben:-(((

2012. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
97%

Kérd meg udvariasan, hogy legyen szíves, ne vegye ki a kezedből a gondozási feladatokat, mert te nagyon szívesen csinálod, bele kell jönnöd, és különben is, ő már legalább egyszer babázott, most rajtad a sor, alig vártad, legyen szíves fogadja ezt el.


Ezt mondd el neki szó szerint ami fent leírtam, se többet, se kevesebbet. Ez udvarias, tömör, és határozott, de mégsem bántó.

2012. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!