Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés, túl reagálom?

Anyós kérdés, túl reagálom?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem egy gyönyörű kislányt! :) nagyon boldog az egész család, csak egy a probléma, anyósom ránk van akaszkodva. Minden fürdetésre jön ami még nem is lenne probléma (igaz szeretnénk a párommal néha csak ketten fürdetni) csakhogy teljesen át akarja venni az irányítást mintha ő lenne a lányom anyja. Ki veszi a kezemből, szinte ellök mikor öltöztetem, hogy majd ő felöltözteti, csináljam a dolgom, hát könyörgöm ez a dolgom!!!! Basszus még a kiságya mellől sem jön el addig míg el nem alszik, ha felsír egyből kapja fel. Babakocsiba majdhogynem bele bújik a fél keze benne van nyakig. És ne legyek ideges mikor már meglátom, hogy jön. Hiába mondom neki, hogy majd én megcsinálom, jóhogy nem szoptassa meg. És ilyenkor tiszta idegbajos leszek. És ma is elszívtam egy szál cigit, tudom csúnya, de mentségemre legyen, hogy közvetlen szoptatás után és a leges leggyengébbet. A következő szopizásra valamennyivel kevesebb nikotin jut át a tejbe. Tudom nem helyes, de idegbeteg legyek? Multkor azt mondta, hogy lehet itt kéne aludnia. De hát basszus a mi gyerekünk, el tudjuk látni, fel tudok hozzá kelni. Ja a legdurvábbat még nem is mondtam. Mikor szoptatás van, ott áll mellettem és nézi hogy szopik, majd kiesik a szeme, úgy nézi a kislányt vagy a mellem. Na az nagyon zavaró. Pláne mikor a lánya is itt van és ketten nézik a szoptatást, na akkor felmegy a vérnyomásom 200-ra. Nem akarom megbántani, így nem szólok neki, de ha így folytatja...
2012. máj. 16. 12:53
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Vesztem már vele össze nem egyszer, úgy hogy a képére vágtam az ajtót, de az már rég volt. Mikor jöttek hozzánk látogatni, a rokonok, ez volt a válasza : "már megint itt voltak? minek jöttek?" Erre én "már ne is haragudjon, de ők a családom, akkor jönnek amikor akarnak" Az első nap mikor hazajöttünk, anyukám fürdette a kislányt. Itt volt tesóm is keresztfiam is, anyósom, a lánya, a párom meg én. Másnap mondja a védőnőnek, hogy annyian voltunk itt, hogy levegőt nem kapott a kislány. Úgyvolt képen törlöm, mértnem ment el ő vagy miért nem küldte el a lányát, miért az én családom menjen el? na azt már nem...
2012. máj. 16. 13:19
 12/45 A kérdező kommentje:
Meg a tejjel jön állandóan, hogy ne idegeskedjek, aludjak, pihenjek, nehogy elapadjon a tejem. Mikor ő a legfőbb ok az idegeskedésemnek.
2012. máj. 16. 13:21
 13/45 anonim válasza:
97%
Beszéljen a férjed vele, nem bántóan, nagyon objektíven, kerek-perec, hogy nem ilyen segítségre van szükségetek. mosogasson el, vagy menjen haza és főzzön egy jó levest, és hozza el nektek, vagy vigye el a vasalnivalót, vagy bármit segíthet. Adjatok neki feladatot. Ha a férjed nem tudja, te mondd meg neki. Arra vigyázz, hogy szép nyugodtan, ne bántóan mondd meg, "Tudom, hogy anyuka szeret minket és a babát, és segíteni akar, de nekünk inkább arra lenne szükségünk, hogy .... és azt szeretném, ha egyedül lehetnénk a picivel, mikor szopizik." Ha ezen megsértődik, akkor azzal meg NE TÖRŐDJ! őrület amit írsz
2012. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy nem akarod megbántani? Állj a sarkadra vagyis inkább a férjednek kellene ráébreszteni anyukáját, hogy ne fontoskodjon, majd ti szóltok, ha segítség kell és ha tanácsot akartok tőle. Az meg,hogy szoptatás közben néz, egyenesen felháborító. Még anyukám mellett is feszélyezve éreztem volna magam, nemhogy anyósom mellett. De cigit ne szívj, gondold végig, hogy végülis azzal a gyerekednek ártasz!
2012. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Eleinte egy perc nyugtom sem volt, mert kivett egy hét szabit (anyukám is úgyhogy hála az égnek, így jó volt) és szó szerint reggeltől estig itt volt, ő altatta el az esti szopizás után. szóval nekem szinte semmi sem maradt. Az utóbbi időben, anya előbb felhívott, hogy egyedül vagyunk e mert már ő sem bírta elviselni, és csak akkor jött ha nem volt itt, ami ritka volt.
2012. máj. 16. 13:26
 16/45 anonim válasza:
100%
Igen, az nagyon jó ötlet, hogy nem csak hogy ne bántsd meg, hanem dícsérd! Legyél rafinált. Egyébként meg ha attól félsz, hogy rossz viszony lesz: nem feltétlen, én is évekig következetesen határozott voltam, és megszokta, mostmár becsül érte, és tényleg csak segítséget jelent.
2012. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Én soha az életben nem értettem, amikor egy meny panaszkodik az anyósára, de közben meg hagyja neki hogy egy hétig ott lógjon rajta, meg minden nap menjen.....nem vagy gyerek, az ég áldjon meg! Ha ennyire zavar, akkor miért mehetett oda egy héten át? Miért engeded be ha szoptatsz? A kezedre csap, ha nem teszed, félsz tőle?


Lehet az ember udvariasan FELNŐTT is. Vagy tűrj és hagyd neki a hülyeségeit, vagy ne hagyd, és akkor nem lesz okod panaszra. Két út van. De az nem út, hogy mindig tárva-nyitva előtte az ajtód akkor is ha szoptatsz, meg fürdethet, meg a védőnővel ő beszélhet, aztán meg panaszkodsz......légy felnőtt végre, anya vagy, szabj határokat. RAJTAD MÚLT ÉS MOST IS RAJTAD MÚLIK.

2012. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha semmiért nem szólsz neki és mindig lesi a szoptatást, ő beszél a védőnővel, kiveheti szó nélkül a babát a kezedből, meg odamehet egy hétre reggeltől-estig, te vagy a hibás, ha ezt hagyod. Mindenki a maga családi életének a kovácsa......amilyen rendszert megszoktok a gyereked babakorában, az marad, tehát most kell kialakítanod az elkövetkezendő éveket is. Ha mindent ráhagysz, te leszel a hibás.
2012. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nálunk is megvolt az elején a szópingpong:

Anyós: én csak segítek

én: köszi, de nem kell

anyós: de szívesen fürdetek

én: köszi, de tényleg nem kell

anyós: de hadd segítsek

én: nem csak udvariasságból kérlek, hogy ne fürdess most, hanem azért, mert én szeretnék.

Vagy: kösz, de most azzal segítesz, ha ma nem jössz át mert pihenni szeretnék.


Ezt simán meg lehet mondani........nem értem, miért ódzkodik sok anyuka hogy anyósnak megmondja.....ja, én azt is megmondtam udvariasan, hogy ne legyen bent senki a szoptatásnál mert nem szeretem mutogatni a mellem, szégyenlős vagyok. Kész, ennyi. Ez egy észérv, nincs mit vitázni rajta.

2012. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
De miért engeded, hogy ott legyen állandóan??? az én 2 sógórnőm mindenkinek időponot adtak, hogy mikor mehetnek babázni és meddig lehetnek. mostmár tedd te is ezt, csak ez a megoldás. megköszönöd anyósnak, hogy segített és mondod neki, hogy és legközelebb ekkor jöjjön és eddig, mert már boldogulsz és elfoglaltak vagytok!!!!!!!!! Ha ezt nem teszed gyenge vagy és magadra vess.
2012. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!