Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék: hogyan élitek meg,...

Egykék: hogyan élitek meg, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 11:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ha éreztek magatokban annyi tehetséget türelmet és stb dolgot hogy két gyerekkel is elbírtok úgy hogy egyiket sem hanyagoljátok el akkor mért ne lehetne még egy. Neked rossz élményeid voltak de ez motiváljon, hogy te jobban oda figyelj a gyerekeidre és nekik ne legyen az, mert ez csak rajtatok múlik. Egyébként minden szempontból egészségesebb ha van egy tesó is a gyerek mellett legalább megtanulja, hogy nem csak ő van a világon, hogy néha osztozkodni kell és sok egyéb hasznos dolgot.
2012. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

én egyke vagyok és sose vágytam testvérre és én is egy gyereket fogok vállalni, mert meg akarok neki mindent adni és nem is lenne türelmem több gyereket normálisan felnevelni, mivel elsősorban NŐ vagyok és akarok is lenni és nem anya.


19-esnek: nagyon korlátolt lehetsz, ha tényleg komolyan gondolod, amit az egykékről írtál, hiszen semmi biztosíték nincs arra, hogy ki-kit él túl a családban, megtalálja-e a hangot a testvérével és még sorolhatnám. És sok esetben a barátok közelebb állnak az emberekhez, mint a testvérek (ezt nem személyesen tudom, hanem a barátaimtól).

2012. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
és még a 19-esnek: az élet nem egy regény, nem kellene összekeverni a kettőt (még ha életrajzi ihletésű, akkor sem)
2012. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp jó lehet, ha van az embernek egy plussz családtag, akit szerethet, akivel jó kapcsolatot alakíthat ki.

De amúgy ez olyan, mintha azt kérdeznéd hogyan élem meg, hogy nincs péniszem...sosem volt, nem tudom milyen lenne, így tulajdonképpen nem élem meg sehogy.

Valahogy így:

Egy 23 éves egyke nő.

2012. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nekem van testvérem, de még sincs.

Mikor gyerekek voltunk, elég közel álltunk egymáshoz az öcsémmel, sokat játszottunk, beszélgettünk.

Még kamaszként is esténként átjártunk egymás szobájába, társasoztunk, filmeztünk, beszélgettünk, a másik megágyazott a földön és ott aludtunk egymásnál.

Aztán valahol, valamikor ez megszakadt.

Rengetegszer gondolkodom azon, hogy történt meg az, hogy mostmár szinte idegenekké váltunk.

Még mindketten otthon lakunk, de sokszor nem is látjuk egymást (mondjuk én a hét nagy részét a barátomnál töltöm).

Szóval igazából nem lehet erre jó választ adni.

Visszagondolva szép gyerekkorom volt és jó volt, hogy van egy testvére.

Most tényleg olyan, mintha nem lenne, de nem kívánom, hogy bár ne lett volna, csak nagyon szomorú vagyok, hogy így alakult.

L/25

2012. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

egyke vagyok, soha nem is zavart, hogy nincs tesóm. egyedül is legalább olyan jól éreztem magam, mint a kisbarátaimmal.

24 éves koromban megismertem egy 18 éves srácot, és tesókká fogadtuk egymást. neki sincs tesója. párszor már mondtuk egymásnak, hogy egészen eddig nem gondoltuk volna, hogy milyen jó lenne egy tesó, de most, h vagyunk egymásnak, már el sem tudnánk képzelni az életet enélkül :D

ha 6évesen kaptam volna a nyakamba, akkor tuti nem lenne ilyen jó a viszony köztünk...


ja, és én eddig szinte csak rossz testvéri viszonyt láttam. balhézás az örökségen, balhézás a kivételezés miatt. szóval én sem szeretnék tesót a leendő gyerekemnek. egy lesz, de annak megadok mindent, mintsem legyen 3, és nélkülözzenek.

2012. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem fontos, hogy az embernek legyen egy testvére, hiszen normális neveltetés mellett, bármi is történjék a testvérünkre mindig számíthatunk. Ha a szülők már nem lesznek a testvérek akkor is ott lesznek egymásnak. Nekem egy bátyám van (2 év van köztünk), persze szoktunk veszekedni, de akkor is tudom, hogy mindig számíthatok rá, és mindig vigyázni fog rám, és ez nagy biztonságérzetet és önbizalmat ad, tudom, hogy sosem leszek egyedül. A legjobb szerintem az, ha nincs nagy korkülönbség a gyerekek között. Ha családot fogok alapítani, akkor biztos, hogy min. 2 gyerekem lesz.
2012. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nagyon rossz volt amikor óvodába jártam, hogy a többiek mesélték,hogy a tesójuk most ment fel 1-be stb....Amikor általános iskolás lettem egyre rosszabb lett, mert mindig kérdezgették ,hogy nem akarok -e kistestvér, szóljak anyuméknak h legyen stb. Mentünk nyaralni, minden korombelinek volt testvére akivel volt én meg ott voltam egyedül....Aztán amikor felsős lettem már kezdtem elfogadni és mára már megszoktam :)
2015. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!