Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék: hogyan élitek meg,...

Egykék: hogyan élitek meg, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 11:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nekem is van kettő, de jobban örültem volna én is ha egyke vagyok. Amióta elköltöztem otthonról örömetbodottá van. Az egykék meg ne sírjanak, azért elég más úgy felnőne főleg egy nem túlzottan jómódú családban, hogy van még két tesód. Meg persze a szülők figyelméből sem jut annyi, bár ezt soha nem sajnáltam :D
2012. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon rosszul éltem meg.Ráadásul kisgyerekkén anyám túlféltett.Ez azt jelentette,hogy nem mehettem ki az utcára a többi gyerekkel játszani.Tehát egész nap egyedül lődörögtem az udvarban,unatkoztam,mindig csak vártam valamit,vagy a karácsonyt,vagy a húsvétot,vagy azokat a kéthetenkénti alkalmakat,amikor elmentünk a szüleim barátaihoz egy estére,ott volt egy korombeli lány.és ennyi elég is volt akkor a jóból.Amúgy ha nem az udvaron voltam,akkor számítógépeztem.Anyámnak korlátoznia kellett azt az időt,amit a gép előtt töltök,mert ha nem szab határt,akkor egész nap ott rohadok.kisgyerekként egyáltalán nem játszottam,nem tanultam meg,mivel óvodában is ki voltam közösítve,mert a faluban nem bírták a családomat.Ez a falu átka.Az unokatesóim néha átjöttek hozzánk,velük nagyon szerettem lenni,de mivel a biológiai apám utálta a rokonságunknak azon felét,ahol voltak gyerekek(apai ágról én vagyok az egyetlen unoka),ezért keveset lehettem velük,mert balhé volt mindig.Amúgy mindig is szerettem volna testvért,nagyon,de anyám nem akart még egy gyereket,én is elég voltam,nem akart belőlem kettőt.Az volt még a furcsa,hogy amikor átjöttek hozzám az akkori osztálytársaim,akkor mondták,hogy sajnálnak,mert egész nap egyedül vagyok.Így telt a gyerekkorom,nem szeretek rá visszaemlékezni,mert üres volt az egész és sz@r.Nagyon sok hátrányom származott abból,hogy nem jártam soha más gyerekek közé,mert nem tudom kezelni az emberi kapcsolatokat,régebben folyton kihasználtak és átvertek.Sajnos még most is könnyű átverni.Néha teljesen esetlennek érzem magam.Kevesen tolerálnak még most is.Néha úgy érzem magam,mint Maugli az esőerdőből.Így jár,aki burokban nőtt fel.Azért remélem,nem leszek örökké ilyen elesett.ha lesz gyerekem,annyi biztos,hogy nem lesz egyke és nem fogom túlfélteni.Ha kell,örökbe fogadok:)
2012. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb koromban szerettem volna tesót.Aztán ahogy múltak az évek úgy gondoltam,hogy már úgyse lesz.Akkor már annyira nem foglalkoztatott elvoltam így is.Majd 17éves koromban megszületett az öcsém,18éves koromban meg a húgom..:D
2012. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Remekül elvagyok testvér nélkül. Főleg látva anyám bátyja milyen, külön hálát adok az égnek, hogy egyke vagyok.
2012. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%
Régen szerettem volna, de már nem bánom, hogy nincs. Valaki azt írta, hogy az egykének azért jó, mert minden jót ő kap. Erre sokan visszaírtak, hogy miért kapna meg mindent? Nem azt írta a válaszoló, hogy mindent megkap, hanem hogy mindent ő kap, egyedül. Ez igaz, mert nem kell osztoznia. Lehet, hogy valamilyen szinten jó lenne, de én pl. nem tudom elképzelni, hogy az milyen, ha valaki a te anyukádnak mondja, hogy anyu. De hát ő az én anyukám! Szóval nem értem, milyen lehet egy tesó, maga az érzés furcsa nekem.
2012. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki, nem hiányzik.
2012. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyke, de testvérem sem volt, csak biológiailag. Az ikertestvérem pedig még a méhen belül elhalt.


Boldog lennék, ha lenne egy JÓ testvérem. Úgyhogy, ténylegesen egyke vagyok. Néha, ha nagyon hiányzik egy jó testvér, odaállok a fürdőben tükör elé, és azt fantáziálom, hogy ...hogy milyen jó lenne, ha lenne testvérem. Ha nem volnék ilyen szörnyen magányos.


Még kérded, milyen érzés? :(

2012. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egy éves a lányunk, nagyon nem tudjuk hogy legyen-e tesó vagy ne :-(


Nekem két testvérem van, nem volt olyan hogy valaki nem érezte volna elhanyagolva magát. Az öcsém még most, felnőttként is emlegeti azt az évet, amikor én 8.-os voltam, a húgunk elsős így az öcsémre már nem nagyon volt idő :-( De én is sokszor éreztem, hogy a kicsiket jobban szeretik, nekik mindent szabad.


Meg ott vannak az anyagiak is. Sosem voltunk táborban, mert hármat nem tudtak anyuék fizetni, szóval senki nem ment :-(

2012. máj. 16. 13:47
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

Ha megtehetd, hogy szülsz, ne nézd az anyagiakat. Semmi nem pótolhat egy jó testvért. Ne tedd tönkre a gyerekedet azzal, hogy nem lesz testvére. Nincs annál szörnyűbb, amikor az ember egyedül marad a Világban. Egy jó testvér egy életen át elkísérhet, akkor is, amikor a szülkők már nem élek. Jóban-rosszban melletted lehet (mint ahogy te is neki). Gondolj csak a Büszkeség és balítélet Jane-re és Elisabethjére! (az írónő, Jane Austen és nővére, Cassandra Austen irodalmi adaptációjára)


Persze, ez a te és a férjed döntése.

2012. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

19-es: mint írtam, nekem nem épp a szép emlékek jutnak eszembe a testvéreimről.


Az meg, hogy ezzel tönkre teszem az életét erős túlzás.....


Jane Austen: Lídiára is emlékszel?

2012. máj. 16. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!