Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért szégyenlenek...

Szerintetek miért szégyenlenek a rokonaim?

Figyelt kérdés

Valóban szánni való vagyok, csak azért, mert nem végeztem főiskolát (csak érettségim és 2 szakmám van). A páromat szintén lenézik, semmibe veszik, még a szüleim is, (nem köszönnek neki az utcán, elfordítják inkább a fejüket) csak mert nem magasan kvalifikált (nem orvos, ügyvéd stb, hanem egy egyszerű asztalos, de értelmes, okos ember, tényleg egy csomó mindenhez ért, olvasott stb). Viszont tisztességes, becsületes és szeret engem.


Olyan rosszul esik, ha családi összejövetelek vannak, minket általában nem szívesen hívnak meg, vagy ha igen, akkor éreztetik velünk, hogy ők többek nálunk.

Az is fáj, hogy testvérem is ilyen kezd lenni, ha ott vagyok és jönnek hozzá barátok, akkor menjek el, menjek be a szobába...(pedig nem vagyok bunkó, nem zavarnám őket, haza is mennék, de mégis az esik rosszul, hogy be sem mutat senkinek sem). Mintha ciki lennék nekik vagy ilyesmi, pedig külsőre sem vagyok csúnya, nincs 4 fülem sem.



2012. máj. 4. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%

Úgy látom, megérkeztek a diplomások, akik magukra vették ezt az inget is:D

Megy a lepontozás, mert a szegény értelmiségiek képtelenek elviselni, hogy diploma nélkül is lehet ember az ember. Mondom én ezt BME mérnök évfolyamelsőként :D

2012. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Pedig ha elhiszed ha nem, ezt mondta. "utolsó csöves".

Pedig hidd el, ha látnád a páromat, nem az lenne az első benyomásod, hogy csöves. Amúgy nem csöves, csak nincs 50 év hitele, hanem helyette "csak" egy 48m2-es lakása, de az legalább nem a banké és nem anyukája tolta a segge alá.


Tesóm barátnőjére azt mondta, hogy ő jó parti, mert idézem szó szerint: "egyes gyerek" azaz nincs testvére, így ő örököl majd mindent, nem kell osztozni.

A páromnak van 2 testvére, neki ez sem jó. Amúgy a nővére építészmérnök, és valahogy neki nem vagyunk cikik, meg az ő barátaiknak. Csak az én családomnak vagyunk égők.



Ja és jelentem normális megjelenésű, konszolidált ember vagyok, nincs fültágítóm, tetoválásom egyebem...postán dolgozom, tehát emberekkel foglalkozom, így normális ruha van rajtam mindig.

2012. máj. 4. 16:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban igy van akkor ő sértett meg benneteket (téged is) igy neked kellene őt kerülnöd, nem forditva.

Innentöl kezdve csak szívességet tesznek ha kerülnek, éljétek az életetek nélkülük, majd egyszer jelentkezni fognak és akkor kiderül hogyan tovább.

2012. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy gondolom, hogy a klikkesedés mindenhol megy.


Az, hogy valamilyen okból valakik nem fogadnak be téged, akiket te nagyon akarsz, illetve az, hogy te nem fogadsz be másokat, akik akarják csak nem is veszed észre.

2012. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak és nagyon megértelek. Az én rokonaim is hasonlóan primitívek. Nincs is velük többé kapcsolatom.


Vígasztalásul írom: azt szokták mondani, hogy Isten a rokonaidért kárpótol a barátaiddal - mert az utóbbiakat te magad választod.


Egyet rosszul látsz: nem szégyellnek téged és a párodat, hanem lenéznek, ami az ő butaságuk és korlátoltságuk eredménye. Bárhány diplomájuk is van, valójában buták. Te nem vagy szégyellnivaló, de az ő viselkedésük nagyon is az! Szerintem kezdd el őket leépíteni és ne foglalkozz többé velük. Keress helyettük pár igaz és jó barátot. Százszor többet nyersz vele.

2012. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!