Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért szégyenlenek...

Szerintetek miért szégyenlenek a rokonaim?

Figyelt kérdés

Valóban szánni való vagyok, csak azért, mert nem végeztem főiskolát (csak érettségim és 2 szakmám van). A páromat szintén lenézik, semmibe veszik, még a szüleim is, (nem köszönnek neki az utcán, elfordítják inkább a fejüket) csak mert nem magasan kvalifikált (nem orvos, ügyvéd stb, hanem egy egyszerű asztalos, de értelmes, okos ember, tényleg egy csomó mindenhez ért, olvasott stb). Viszont tisztességes, becsületes és szeret engem.


Olyan rosszul esik, ha családi összejövetelek vannak, minket általában nem szívesen hívnak meg, vagy ha igen, akkor éreztetik velünk, hogy ők többek nálunk.

Az is fáj, hogy testvérem is ilyen kezd lenni, ha ott vagyok és jönnek hozzá barátok, akkor menjek el, menjek be a szobába...(pedig nem vagyok bunkó, nem zavarnám őket, haza is mennék, de mégis az esik rosszul, hogy be sem mutat senkinek sem). Mintha ciki lennék nekik vagy ilyesmi, pedig külsőre sem vagyok csúnya, nincs 4 fülem sem.



2012. máj. 4. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
EZ tényleg szomorú hogy ilyen rokonaid vannak.Én tuti nem foglalkoznék velük ezután:)
2012. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
2/3. Igazad van. Sok egyetemet végzett bunkóbb,mint egy egyszerű paraszt bácsi. Én is és a férjem is egyetemet végeztem,de soha nem néznék le egy művelt iparost. Vannak a barátaink között is ilyenek.
2012. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazából ma az verte ki a biztosítékot nálam, hogy testvéremnek kedden volt a születésnapja és ma tartja meg. (sms-ben felköszöntöttem kedden, nem tudtam elmenni hozzájuk, mert dolgoztam). Ma mondtam, hogy elugranánk a párommal (vettem neki egy kis csekélységet) ezt szerettem volna átadni neki. Erre anyám mondja a telefonba, hogy ma ne menjek oda, mert ma tartja meg a születésnapját és a barátait hívta el). Nyilván nem is úgy gondoltam, hogy odatolom a képemet és órákig ott ülök, tényleg csak 10 percre mentünk volna hozzájuk, hogy átadhassam az ajándékot). De nem...mert még meglátnak engem a "nagyember" ismerősei, barátai. Rosszul esik ez, mert kirekesztettnek érzem magam, mint aki az ő köreikbe be nem léphet....de hát ez van...a rokonait nem válogathatja meg az ember... :(
2012. máj. 4. 16:06
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Jó, de ha ennyien kerülnek benneteket akkor talán el kellene gondokozni ezen, nem?


Itt az a szokás hogy a válaszolók alapból a kérdést feltevő mellé állnak, mert átérzik a helyzetét. Igy sokszor fals válaszokat kap, nem megoldást.


Tehát ha mindenki ellenetek van akkor érdemes lenne magatoknak szegezni a kérdést: mi baj van velünk?

Ha nincs meg a válasz akkor felteszed a kérdést négyszemközt anyukádnak, apukádnak, stb.


Mert a kérdésed alappillére az hogy veletek semmi baj nincs ha jól veszem ki, nem lehet hogy tévedsz?

2012. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az anyám megmondta a szemembe, hogy a páromat nem szereti, mert tanulatlan azaz ez alatt azt érti, hogy nem végzett egyetemet, nem 8 milliós autóval jár (hanem egy egyszerű opellel). Mondjuk hitele sincs.

A szüleimnek az már nem ember, aki nem kőgazdag...nekik kizárólag jómódú ismerőseik, barátaik vannak. Ezért mi cikik vagyunk nekik a barátaik előtt.

2012. máj. 4. 16:12
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom.

Sok ember azért lekezelő másokkal szemben, mert nagyobbnak akar tűnni, mint aki valójában. A logikájuk ez: ha letaposok másokat, feljebb kerülök.


A valóságban ez nem igaz, viszont a kapcsolatokat igen meg tudják rontani ezek az önző és gonosz hozzáállások.


Tehát, lehet, hogy átnéznek rajtad, de ne vedd fel. Hiszen nem te tehetsz róla, igaz?

Ne vedd fel a felelősségét annak, hogy tévesen gondolkoznak. Gondold végig: ha csak attól éreznéd magad embernek, hogy diplomád van, valószínűleg te is lenéznél másokat, hogy kiemelkedj. Ha megérted, mi áll a viselkedésük hátterében, nem fogsz megsértődni, sőt tudsz majd viszonylag normális viszonyt kialakítani, annak ellenére, hogy ilyen bunkók:)


Aki megalázza magát mások előtt, azt nem lehet megalázni. Tudod, csak helyes önértékeléssel rendelkező ember tud alázatos lenni. Az, aki tudja: cseppet sem függ mások véleményétől, hogy ki vagyok. Ha hülyének néznek, attól még nem lettem hülye.

Így nem fog érdekelni, zavarni, ha nem ajnároznak. Megspórolod magadnak a rossz érzéseket, a lelkiismeret furdalást, és a sértődöttséget is.


Gondolom, ezzel most újat mondtam. A tévében nem ez megy:D

2012. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
red4me jót írt. Sosem felejtem el, amikor a leendő anyósommal beszélgetve összefutottunk az unokahúgommal és annak a párjával, a belvárosban. Mindkettejüknek sárgára festve a haja, csapzottak voltak, rongyos ruhákban.. úgy néztek ki, mint akik egy drogos partiról jöttek, ráadásul nyegléskedtek, hülyén viselkedtek, égett a fejem. De ők biztosan meg vannak győződve róla, hogy sznob vagyok és a tanulatlanságuk a baj.
2012. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

"Az anyám megmondta a szemembe, hogy a páromat nem szereti, mert tanulatlan azaz ez alatt azt érti, hogy nem végzett egyetemet, nem 8 milliós autóval jár"


Ne haragudj, de én ezt nem tudom elképzelni, ez oly mértékben életszerütlen hogy egy anya ilyet, igy mondjon, hogy nem szereti a párod mert nincs 8M autója, ez egy blődség már bocsánat.


Nem mellesleg aki egyetemet végzet annak nem feltétlen van 8M autója.


Azt el tudom képzelni hogy azt mondta müveletlen, de arra tippelnék hogy nem az egyetemre és a drága autóra gondolt hanem arra finoman hogy egy büdös paraszt (már bocs).


Simán lehet hogy megsértette őket amiről te nem is tudsz.

2012. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom miért szólna le, pedig most a 2 szakmával többet érsz jelenleg, mint én a diplomámmal.

Meg nem értem miért az orvoson, meg az ügyvéden lovagolnak. Mert orvosnak ma az megy, aki elhivatott, mert azért tanulni 10 évig, hogy bagóért széthajtsák az embert hatalmas felelősség mellett nem igazán kecsegtető. Az ügyvédek közül sincs mindnek állása, ha csak nincs a családban ügyvédi iroda.


Manapság a kétkezi szakma sokatér, ráadásul a párod sem valami tajparaszt. Én leültetném a family-t és rákérdeznék erre nyíltan.

2012. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem a hozzáállásukat, de ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

Én is egyetemista vagyok, de vannak olyan emberek, akik huhhhh... A viselkedése és a "műveltsége" alapján inkább tagadja le, h diplomás...

2012. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!