Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal nyúznak a rokonaim hogy...

Azzal nyúznak a rokonaim hogy miért vagyok ilyen zárkózott. Mit mondjak az ilyen kérdésre?

Figyelt kérdés
Nem azért vagyok ilyen magamba forduló, mert kitaláltam hogy holnaptól az leszek, hanem már oviban is az voltam, ált.suliban folyton aláztak az osztálytársak, a fiúknak soha sem tetszettem, így az évek alatt elment mindenkitől a kedvem. Én ezt megmondtam, de azt mondták változzak meg és ne nyafogjak....
2012. febr. 29. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Semmit. Elvégre zárkózott vagy. :D

Amúgy meg igazuk van, a zárkózott, tutyi-mutyi ember semmire sem viszi az életben, bárki átgázol rajta. Én sem voltam túl barátkozó, viszont engem nem alázott meg senki. Húgom hasonló hozzád, iskolát is kellett váltania a piszkálódás miatt. Apám és én is azt tanácsoltuk neki: tépje meg azokat a kis senkiket, akik belekötöttek.

Te is állj ki magadért! Aláznak? Tépd meg őket, üss vissza!

2012. febr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bánomisén ***** válasza:

Mondd meg a rokonaidnak, hogy azért vagy zárkózott, mert állandóan nyúznak :-))


Egyébként tényleg jobb lenne, ha tudnál nyitni mások felé. Na, nem mindenki felé, csak egy-egy emberhez nyitottabban közeledni. Nem mindenki aláz meg másokat, biztos vagyok benne, hogy te is találkozol olyan emberekkel, akikkel nem kell annyira bizalmatlannak és zárkózottnak lenni.

Csak az első lépés nehéz, de tedd meg, mert így teljesen elmagányosodsz és az semmilyen szempontból sem jó.

2012. febr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Minette.Mina válasza:

A mai divattal ellentétben nem kötelező neked is üres, extrovertált vagánynak lenni. Sőt, valamilyen lelki bibire utal, ha valaki tuti laza. A suliban egyébként is azok aláznak meg másokat, akiknek valamilyen komplexusuk van (apucinak nem elég jó, anya kurvul, iszik, stb.), ezért ha mást basztat a figyelem nem az ő szarságain van.

Tehát, hogy mit kéne mondanod, mikor a rokonaid basztatnak avval, hogy nem vagy nyitott?

1. nem izgat az adott társaság, mivel eltérő nézeted van.

2. az adott közegben nem nyílhatsz meg őszintén, különben megszégyenítenek.

3. meg akarsz felelni, de mivel sokat baszatattak, túl érzékeny lettél.

Javaslom, hogy szerezz önismeretet és találd ki, hogy milyen vagy te, mit szeretsz és csináld azt/ légy azokkal sokat. Élni nem lehet levegő nélkül! ;)

2015. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!