Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyek azok a nők akik...

Miért irigyek azok a nők akik dolgoznak? Azokra a nőkre akik otthon vannak?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok kirobbantani,hanem kérdezem hogy miért?Az az igazság hogy én nem dolgozom itthon vagyok. Ha jó munkahelyem lenne elmennék énis. De mivel babát is akarunk most dokihoz kell járnom ezmiatt sajnos és nemis tudnák igy dolgozni elég sokat járok korházba!Nagyon irigyek az ismerőseim roknaim hogy sok időm van!Bárcsak már gyerekem lenne és nemlenn ennyi időm!
2009. jún. 23. 20:23
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
76%
Én is rosszul érezném magam ha a férjem tartana el. És nekem is az a normális, ha dolgozok, pénzt hozok a házhoz. Nem jó otthon ülni, én csak tudok, az egyetem alatt, nem volt normális munkám, csak ilyen alkamiak, ráadásul levelezőn tanultam, szóval volt idő rengeteg, soha semennyi pénzzel nem tudnak engem rávenni arra, hogy még egyszer otthon maradjak, még babával sem. Borzasztó otthon ülni. És igen, az jobb ha meló után még neki kell ülnöm a háztartásnak, mert tudom, hogy van önálló keresetem, meg tudok állni a lábamon a férjem nélkül is. Nekem szükségem van erre a biztonságérzetre. Szerintem a legtöbb nő azért irigy mert az anyagi körülményeid ezt neked lehetővé teszik, mert az mégiscsak luxus amit te megengedhetsz magad. Jó persze, elvagy otthon a házban, meg a kertben, de azért ez egy stabil biztos munkahellyel, egzisztenciával nem ér fel.
2009. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ahogy elnézem az ismerősi körömben az "eltartottakat", egy pillanatig sem irígylem őket. Napersze nem fiatalon és szerelmesen van a baj, hanem 40 körül, mikor a férjük szépen érezteti velük, hogy amit csinálnak az semmi, mert ugye más nők napi 8-10 óra munka mellett meg tudják csinálni ugyanezt. Viszont leéltek HTB-ként 20 évet, és így nagyon nehéz bármit is kezdeni az életükkel...

Aki pedig azt mondta, hogy a szabadságnál nem ér többet a pénz, az biztosan azt is tudja, hogy a szabadsághoz pénz kell, és ha csak a férfi keres, akkor "pénz beszél, kutya ugat" az van amit a férfi mond, és az általában nem szabadság (mondom, mindezt 100% tapasztalatra építem). De valakinek bejött.

Ha nem szereted a 8-4-ig felállást, akkor is érdemes valami szabadúszó hobbi-munkát választani, mert a csak főzés-mosás-takarítás gyakran nem egyenlő erőviszonyokat eredményez, és egyenes út lehet a boldogtalanságba.

2009. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
76%
Én most gyesen vagyok, de meg nem fordul a fejemben h kevesebbet érek mint aki melózik. És nem is sietek vissza mert szerencsére megtehetem. Sose lógattam a lábam, és nem tudom mi az az unalom. És abból sem csinálok kardinális kérdést h ki keres többet.
2009. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
98%
Érdekes, de én pont az ellenkezőjét vettem ennek észre. Nem igazán találkoztam még olyannal, hogy egy dolgozó nő a nem dolgozóra irigykedne. Ez mondjuk biztos környezet függő, engem olyan nők vesznek körül, akik próbálják úgymond megvalósítani magukat a munkájukban és örülnek, hogy dolgozhatnak. Én jelenleg táppénzen vagyok, mert babát várok és bár ugyanúgy megvan mindenem, mint előtte, nem vettem észre, hogy bárki is irigykedne rám. Azt tudom elképzelni, hogy akkor lenne rám irigy valaki, ha nagyon-nagyon gyereket akarna. De nincs ilyen ismerősöm. Egyébként míg dolgoztam én se irigyeltem azt a barátnőmet, aki otthon van, pedig náluk aztán van pénz. Jobban érzem magam, ha dolgozom, akkor is, ha nem keresek vagyonokat. Magára a tevékenységre van szükségem, hogy hasznosnak érzem magam tőle és hogy nem érzem úgy, hogy eltartatom magam, annak ellenére, hogy az én fizetésem vicces volt a pároméhoz képest...
2009. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
97%
Én is dolgozom,de nem irigykedem aki otthon van.Sőt.Az emberek társas lények és a munkahelyeden kollégák is vannak,akikkel jókat lehet beszélni mindenről.Nekem mindennap más.
2009. jún. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A többség nem irigykedik, hogy a másik otthon lehet egy babával (persze a babázást lehet irigyelni, remélem érthető a különbség).

Én első olvasatra blikkre nem is irigy vagyok rád, hanem egyszerűen nem értem. Hogyan elégedhet meg egy nő (vagy akár egy férfi) ennyivel, a kitartottságával? Miből fogsz élni, ha bármilyen okból már nem lesz veled a párod? Akkor te fizetsz magad után tb-t? Raktok félre nyugdíjra, hogy nyugdíjas korodban is élni tudj? Akkor te nem is veszel igénybe semmilyen támogatást? Nem (bocsánat) élősködsz az államon? Mert akkor gratulálok és örülök, hogy még ha csak így, de összefutottam egy becsületes emberrel.

A "rengeteg" időről: én is itthon vagyok, babázok, az idő az ami csak arra van, amire szorítok: háztartást vezetek, nevelgetem a csemetémet, miközben várom a másodikat. De ez akkor is így volt, amikor dolgoztam, a házasság számomra az, hogy mindenen megosztozunk, így a házimunkán is.

2009. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
68%

Van itt már annyi hozzászólás, mint égen a csillag.

Én 15 éve dolgozom, soha munka nélkül nem voltam. Volt olyan párkapcsolatom, ahol akár otthon is maradhattam volna, sőt, a fickó nagyon azon volt... én meg nem.

Nem unom-e meg a munkám? Annyiféle munka van, akkor változtatsz, amikor akarsz. Elárulom, hét éve vagyok abban a szakmában, amivel most foglalkozom és szeretem. És nincs két egyforma nap, két egyforma munka....aki dolgozik az tudja (hacsak nem inggombot varr teljesítménybérben:-)))

Nem irigylem azt, aki otthon van. Ha szabin vagyok otthon, ott is tevékeny vagyok.

Egyébként meg 80m2-es családi házunk van. És rendben. Jelentem, nincs pókháló és még az uramnak sem kellett eddig ablakot pucolnia.

Az a helyzet a férjem is dolgozik. Meg ha hazajön, akkor levágja a füvet, meg megszereli a redőnyt, meg... sorolhatnám.

Ha babát akarsz és gyakran mész orvoshoz, akkor természetesen tolerálom a gondodat. De vannak esetek, amitől feláll a pihe a hátamon.

A szembe szomszéd csaj kb. 40-45 éves. Életében 5 évet nem dolgozott. Állandóan a kapuban pletyizik. Fennen hangoztatja, hogy amelyik asszony dolgozik, annap pókhálós a hálószobája. Meg azért jár dolgozni, mert szeret ku..kodni és a munkahelyén fogja a pasikat.

Na az ilyet tudnám én úgy megdolgoztatni a kenyeréért, hogy estére mozdulni se bírjon a fáradtságtól.

2009. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és még azt elfelejtettem írni, hogy a munkában nagyon jó dolog ám az is hogy vannak munkatársak. Találkozom emerekkel a munkahelyemen, a buszon,stb... nem mondom, hogy csak beszélgetéssel telik az élet, de azért csak változatosabb, mint otthon.
2009. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:
72%
Az a baj, hogy nem mindenki tapasztalta meg a "nem dolgozom és otthon vagyok" vagy a "dolgozó nő vagyok" életformát. Én mindkettőben részt vettem. Úgy olvastam, hogy aki dolgozik és családott is nevel mellette azoknak nem túl nagy a lakásuk ... Nos én házvezetőnő nélkül csinálok mindent egymagam, jóval nagyobb területen. És mert otthon vagyok nem jelenti azt, hogy nincs társaságom, mert több van mint amikor még dolgoztam, tehát nem egymagam kuporgok a heverőn. Gondolom sokan így képzelik el azt a nőt aki nem dolgozik. Pedig ez nem így van, rengeteget utazunk, társaságba járunk és megfelelünk olyan elvárásoknak ami a társunk poziciójában elengedhetetlen! És, hogy megnyugtassam azt a válaszolót aki azon aggódik, hogy miből fogunk élni nyugdíjas korunkra, vagy ha netán egyedül maradunk, akkor neki üzenem, hogy biztos hallott már életbiztosításról, vagy olyasmiről, hogy a tehetős férfi gondoskodik jövedelemről a részünkre, még a halála után is. Bolondok azért mi sem vagyunk, én legalábbis bebiztosítottam magam, ha bármi baj történne...
2009. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38%
Az utolsó válasz undorító. bebiztosítottad magad??? meg tehetős férj gondoskodok rólatok? meg társadalmi pozíció?? Gondolom....Csak nehogy egyszer a tehetős férj belebotoljon egy céltudatos tehetséges, de mégis házias és szép nőbe...
2009. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!