Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyek azok a nők akik...

Miért irigyek azok a nők akik dolgoznak? Azokra a nőkre akik otthon vannak?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok kirobbantani,hanem kérdezem hogy miért?Az az igazság hogy én nem dolgozom itthon vagyok. Ha jó munkahelyem lenne elmennék énis. De mivel babát is akarunk most dokihoz kell járnom ezmiatt sajnos és nemis tudnák igy dolgozni elég sokat járok korházba!Nagyon irigyek az ismerőseim roknaim hogy sok időm van!Bárcsak már gyerekem lenne és nemlenn ennyi időm!
2009. jún. 23. 20:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%

1. vagyok, a komment gondolom nekem szólt: nem akartalak megbántani.

60 m2-en élünk, itt azért nem kell mindig takarítani, mivel ketten vagyunk, főzni sem mindennap szoktam. Néha elegem van a melóból, és már alig várom, hogy itthon legyek végre valahára babázni. Viszont az anyagiak nem engedik meg, hogy addig ne dolgozzak, a szimpla házimunka viszont nem elégítene ki. Csak ezért írtam, hogy hamar elunnám magam itthon. Ráadásul ha nincs munkám, a pénz is kevesebb, és azt sem tehetném meg, hogy csak úgy bemegyek a városba csavarogni, mert az ált. pénzköltéssel jár.

Szóval bocs, nem ellened irányult.

2009. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nézd, én nem minden nap ugyan azt csinálom,szerintem nem unalmas!Tiszta a lakás,ésha kész van pihenhetek elsétálok a szüleimhez ,ott még segitek kicsit. De én pl. hát mivel minden nap csináloma takaritást,igy olyan mint annak akinek összegyülik mert melette még dolgozik is!
2009. jún. 23. 20:38
 13/43 A kérdező kommentje:

20:37

-as!


Nem sértődtem meg:)Jó neked hogy te babázhatsz bár csak már én is!Nekünk nagy a kertünk igy van hogy bent van hogy kint vagyok. igy nekem nem olyan robotmunka egy napom

2009. jún. 23. 20:41
 14/43 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom. Én egy percig nem irigykedtem. Lételemem a pörgés. Volt olyan, hogy dolgoztam, suliba jártam és 2(!)háztartást vezettem. az is nagyon jó volt. Külföldön is sokat dolgoztam, na az ott még jobb volt. aztán itthon újra teljes erőbedobással, néhány hónap kőkemény munkával eljutottam a középvezető beosztásig. Onnantól kezdve megint ment a pörgés. az egészből az lendített ki, hogy megtudtam, hogy babát várok. Sajnos el kellett jönnöm táppénzre és bár itthon minden nap takarítok, főzök, stb. mégsem érzem magam teljesen hasznosnak. Pedig tudom, hogy az vagyok, csak nekem ez az eddigiekhez képest kevés. Tehát nem irigykedem, nem is nézem le azokat, akik otthon vannak. Mindenki magának tudja mi a jó. :) Sok sikert a teherbeeséshez!
2009. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%

Ismét 1. vagyok: A családunk más helyen él, van közöttünk kb. 60 km. A lakásunk és a munkánk köt ide csak. Szóval nekem még az az esélyem sem lenne, hogy a szüleimhez, családhoz menjek. Sajnos...

Ha jobban belegondolok, szívesen cserélnék veled, de csak addig, amíg fennáll a választási lehetőségem: tehát ha mégis megunom otthon, mehessek dolgozni.

2009. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Én /már/ más kategóriába tartozom. Valószínű valamennyiőtök nagymamija lehetnék, törvényszerűen tehát itthon vagyok. Ledolgoztam 45 évet /sokat ráhúztam a nyugdíjra/, mégis előfordul, hogy ezt a fajta itthon-létemet is irigylik. Mégpedig olyanok, akik esetleg még csak 10-15 évet dolgoztak. Elmondhatom, hogy soha ilyen jó dolgom nem volt. Hála Istennek egészséges vagyok,ép az eszem is, tanulok folyamatosan és minden tekintetben élvezem az életet. Mindenre jut időm, amire csak akarom, semmin nem idegeskedem és nagyon lazán élünk a férjemmel. Persze előfordulnak kötelező elfoglaltságok, de azon kívül tényleg a magunk urai vagyunk. De ezért igen keményen meg kellett dolgozni és az egészségünkkel is úgy kellett sáfárkodni, hogy később se jöjjenek elő a bajok. Nincs rheuma, nem szedünk gyógyszereket és nem járunk kezelésekre. De minden /szerény/ vágyunkat tudjuk teljesíteni. Őszintén és szívből mindenkinek ilyen, vagy hasonló idős kort kívánok!
2009. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom, nálunk a függönyt a mosógép mossa... Egyébként mi mindketten dolgozunk (egyáltalán nem unalmas szakmánk van), itthon pedig megosztjuk a házimunkát. Így mindenkinek van szabadideje. Nem irigykedem azokra, akik aktív korukban nem dolgoznak, én unnám otthon. De ha másnak ez megfelel, az én szememet nem szúrja.
2009. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Én pl. nem irigylem azt, aki nem dolgozik. Vannak olyanok köztük, akik azért nem dolgoznak, mert éppen kisbabával vannak otthon vagy betegek, ezt nem lehet tudni. Ezzel szerintem senkinek sincs gondja. Azokat viszont lenézem, akik lusták dolgozni. Irigy cseppet sem vagyok rájuk. Ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Ha neked így jó, akkor tegyél így.
2009. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
én nem vagyok lusta itthon.. De munkába nemmennék ha nem muszály!Ha muszály lenne már dolgoznék mégha wc takaritóként is!
2009. jún. 23. 21:05
 20/43 anonim ***** válasza:
91%
Örülj, hogy megengedheted magadnak. Egyébként egyáltalán (értsd: évekig) nem akarsz dolgozni, vagy csak mostanában? Csak azért jutott eszembe, mert teljes egészében a férjedre támaszkodni azért elég nagy felelőtlenség szerintem. Nem kell rögtön a válásra gondolni, elég, ha arra gondolsz, hogy mi van, ha ő meghal, vagy baleset miatt hónapokra kiesik a munkából.
2009. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!