Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság másoknál...

Nem pofátlanság másoknál rendezkedni?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap kirándultunk. Este szólt a sógornőm, hogy ráérnék e valamikor, mert átjönne dumcsizni. Mondtam neki, hogy HÉTFŐN nagyon szívesen látom. De ma ne jöjjön, mert szalad a lakás, elteszem a téli holmikat, nyárikat előszedem, felpróbálom az enyémeket, párom is az övéit. Ami nem jó, az megy a kukába vagy a vöröskeresztnek, attól függ milyen állapotban van.

Erre ma beállít sógornőm, hogy holnap mást akar csinálni, inkább ma jött át.

Az eldobni szánt ruhákat összekeverte azokkal amik a szekrénybe mennek, a Vöröskeresztnek félretett ruhákat pedig ki akarta dobni. Az én holmijaim közül többet félretett magának, hogy felpróbálja, és ha jó rá, hazaviszi. (természetesen azokat a ruhákat szemelte ki, amiket hordanék!)

Miután sikeresen eltávolítottam a ruhák közeléből, kiszökött a konyhába, hogy készít nekünk pár szendvicset, meg hideg limonádét.

Kb 15 perc után gyanússá vált, hogy nem jelentkezik, kimentem a konyhába, erre mit látok?

Elkezdett rendezkedni, mert hogy ő palacsintát enne,és azt gondolta gyorsan süt párat amíg mi pakolászunk.

Eltörte a párom kedvenc poharát, ezek után kitessékeltem a lakásból. Most hívott anyósom, és elhordott mindennek, hogy az ő pici lánykáját (19 éves) megsértettem és a szobájában sír.


2012. ápr. 29. 15:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer szedte ki a mósogépből a sógornőm a ruháimat,hogy majd kitereget.Akkor ültünk le beszélgetni egyet.Az én házamban senki nem pakol kérdezés nélkül.Jobb ezt mihamarabb tisztázni.Mondjuk a kidobás erős volt,én leültetném és elmagyaráznám mi a problémám.
2012. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
8Igazad van.
2012. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is k.nagy pofátlanság másoknál rendezkedni. Meg beállítani is, amikor kerek-perec jelezték, hogy ne jöjjek. Hadd sírjon, aki ilyen hülye.
2012. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Had sírjon majd lenyugszik. Az ilyenek sírással oldják meg a saját életképtelenségüket hogy nem veszik észre hogy zavarják az embert.
2012. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Mondd meg anyósnak, hogy te mondtad a kislánynak, hogy neked ma nem jó, de erre mégis idejött. A dolgaidat összekeverte, aztán kérdés nélkül nekiállt a konyhában sütni. Sajnálod, ez van.
2012. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem pofátlanság. Annál sokkal, de sokkal súlyosabb: agresszió, de nem is kicsi.


A kicsi lányt joggal rúgtad ki, és anyóspajtásnak is meg kell szépen mondani a magadét. Jó volna, ha a férjed mindenben melléd állna.


A kicsi lány csak sírjon szépen magának - azt kapta, amiért megdolgozott. Anyuka törődjön a maga dolgával, te pedig máskor is dobd ki szépen a kicsi lányt, még idejekorán. vagy inkább be se engedd, ha így viselkedik.


Ne legyen semmiféle bűntudatod: itt egyértelűen te vagy a sértett fél, akinek JOGA van megharagudni és addig szóba sem állni egyik emberrel sem, amíg az bocsánatot nem kér a viselkedéséért.

2012. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

21 évesként mondom, biztos nem akart rosszat. (Mondjuk hozzátaszem amikor 18 évesen összejöttem a barátommal, nem mentem ki a konyhájába (egyedül lakott albérletben) és hónapokkal később is feszélyezve éreztem magam.

A Lányka biztos nem akart rosszat, de gondolom ezért otthon megdicsérték volna, hogy egyedül palacsintát sütött. Mármint ő a kicsi hugi és csinál valamit végre. Tipikus elkényeztetés.

Te a helyére tetted, hogy abba turkáljon csak ami az övé, és erre ment a felháborodás. Az anyósod mindig őt fogja védeni.

Azt hitte otthon van, ahol bármit megtehet és még asszisztálnak is hozzá.

2012. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Az én sógornőm ugyanezt csinálja. Rendszeresen. Kiszedi a gépből a ruhát hogy kitereget, csináljam nyugodtan a dolgom. Bemegy a konyhába, és elkezd mosogatni. Megérkezik, és zokszó nélkül elkezdi kapálni a virágoskertemet.


Szerinte segít. Szerintem nem.


Az én olvasatomban akkor beszélünk segítségről, ha én azt kérem, vagy legalább megbeszéljük.


A férjeink testvérek, talán miattuk illetve a köztük lévő jó viszony miatt nem léptem még... nehéz helyzet!

2012. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
23%

előző vagyok...

esetünkben talán szó lehet a bizonyításról, ugyanis a család engem sokkal hamarabb elfogadott és megszeretett, holott ő már tizenéve itt van, én meg csak 1. Meg akarja mutatni, hogy ő az überalles. Csak az a gond, hogy ez a rivalizálás engem sosem izgatott...

2012. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
20%
elsőre azt mondtam volna, hogy pofátlan, de a végén olvastam, hogy csak 19 éves... így nevelték, ilyen korban ez még nem annyira az ő hibája. legközelebb ne te beszélj vele, hanem a férjed, tőle nem fogja rossz néven venni se a lány, se a mama.
2012. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!