Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova tüntek az őszinte emberek...

Hova tüntek az őszinte emberek a társadalmunkból?

Figyelt kérdés
sajnos azt látom,h sikk hazudni,másnak látszani,álarcot viselni.vajon ez mindig igy volt?miért nem tiszteljük meg a másik embert az őszinteségünkkel?hova tüntek az őszinte emberek?
2012. ápr. 29. 10:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

az nem hazugság, ha próbálsz beilleszkedni egy társadalomba! Ez alkalmazkodási képesség, különben csak egy lúzer lázadó maradsz. Ha bekerülök egy társaságba, akikkel muszaj együtt lennem, akkor nem szabad folyton olyan dolgokat hangoztatni, amik elütnek a többiek nézetétől! El lehet mondani, de a másik véleményét nem kell leszarozni, mert tisztelet is van a világon.

nekem 2 jobbikos kollégám van, elmondtam nekik, hogy szerintem az a párt egy náci párt, és nem mondtak rá semmit. Nekem ez a véleményem, nekik meg az, van ilyen.

2012. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

11-es


az nem hazugság,ha próbálunk beilleszkedni a társadalomba.sztem ugy is megtehetjük ezt,h ragaszkodunk a saját elveinkhez,nézeteinkhez,ugy hamarabb megtudják,h milyen ember vagy valójában.

2012. ápr. 29. 11:17
 13/29 tetro ***** válasza:
68%

visszamentek Numenorba.

Istenem az ilyen kérdések...

2012. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Vree ***** válasza:

Én nem vettem el őket >.>


Neked úgy tűnt korábban hpgy a társadalom az őszinteséget díjazza? A társadalom azt akarja hogy olyan legyél mint ők, úgy gondolkodj mint ők. Ez így volt kisiskolás korom óta amikor a tanárok meg osztálytársak rugdosták az embert hogy hogy viselkedjen. Csak azt csodálom hogy neked most tűnt csak fel.


Ha úgy érzed hogy valaki nem becsületes, akkor kezeld fenntartással és mutasd meg hogy átlátsz rajta. Ezzel kivívod a tiszteletét, és közelebb kerülhetsz hozzá.

2012. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
én is őszintének tartom magam, a bunkó-őszinte dolog akkor jön ki belőlem ha felidegesítenek. de meglátásaim szerint egyik se jön be az embereknek...vagyis ha megmondom a magamét, nem nézik jó szemmel.
2012. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

14-es


az emberi kapcsolatokra gondoltam.persze attól még mindenki a társadalmunk része,de engem az érdekel,h egymás között miért.nyilván igaza van annak,aki azt vallja,h vannak helyzetek,amikor nem játszunk teljesen nyilt lapokkal,de azt gondolom,h az nem hazugság,ha nem játsszuk ki egyből a kártyáinkat...

2012. ápr. 29. 11:24
 17/29 anonim ***** válasza:
lepontozzák őket
2012. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogyha valaki őszinte és felvállalja magát,egyből rászállnak és szétszedik.Ezért a saját érdekében nem jó ötlet,hogyha akárkivel őszinte.Sajnos tapasztalat.Sok emberrel egyszerűen nem érdemes őszintén beszélni,mert úgyis ellenem fordítja,vagy nem érti.
2012. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
hm...ez elgondolkoztató...ha egy ember nem értékeli az őszinteséget,még ha az nem is kellemes esetenként,akkor nem lehet,h nem érdemli meg a barátságomat,társaságomat?minek tartunk fent egy álszent,őszinteséget mellőző EMBERI kapcsolatot az életünkben?
2012. ápr. 29. 12:07
 20/29 anonim ***** válasza:
73%

Túlzó általánosításnak tartom, hogy nincsenek őszinte emberek.


Viszont az őszinteség-bunkóság fogalmát valóban sokan keverik. A kéretlenül odavetett sértő megjegyzés hiába őszinte, egyúttal bunkó is. Sokan nem tudják diplomatikusan megfogalmazni a véleményüket, illetve kéretlenül véleményeznek dolgokat, utána azzal takaróznak, hogy "de hát én csak őszinte vagyok". Az őszinteség akkor erény, ha valakinek megkérdezik a véleményét és azt megfelelő csomagolásban tálalja.


Ha teszem azt, odamegyek egy túlsúlyos nőhöz az utcán, hogy "figyelj, te úgy nézel ki, mint egy disznó", akkor őszinte vagy bunkó vagyok?


Szintúgy, ennél a példánál maradva, ha egy barátnőm megkérdezi, hogy jól áll-e neki a nadrág, akkor lehetek bunkón őszinte: "Akkora segged van benne, mint egy ház, de hát eleve kövér vagy, másban is nagy"


Vagy diplomatikus: "Fenéktájon nem annyira előnyös, szerintem nézzünk meg egy másikat is, ami jobban illik hozzád".

2012. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!