Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nehezebb testi fogyatéko...

Miért nehezebb testi fogyatékosként társat találni?

Figyelt kérdés
Egyik kezem születésem óta sérült, úgy érzem, ez komoly problémát jelent a párkeresésben. Barátként elfogadnak, de társként nem, ha közeledni próbálok, "nem vagy a stílusom" magyarázattal szolgálnak.
2012. ápr. 22. 13:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Pedig az előttem válaszolónak igaza van. Bármennyire fáj, bármennyire lepontozzák, mert testi fogyatékos vagy, azért. Az embereket riasztja a fogyatékosság, ezért ne kötnék össze vele sokan az életét. Mert nem természetes, mert visszataszító sokaknak, mert égő lenne vele az utcán...

Te milyen társat keresel? Illetve hol? Neked csak a kezed sérült, de te összejönnél pl. egy kerekesszékessel, vagy olyannal, akinek nincsenek lábai? Ugye te sem. Ezért nem szabad elítélni senkit. Sokaknak a szexuális vonzalom és a testi fogyatékosság kizárja egymást. Talán félhetnek is, hogy ha majd egyszer gyerek lenne, nehogy ő is örökölje.


Őszinte választ kértél.


De ne add fel a reményt. Tudod, "mindenki valakié", egyszer te is megtalálod a párod, aki elfogad, úgy ahogy vagy. .

2012. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségesek sem könnyen találnak párt,sokan vannak egyedül,pedig nincs semmi bajuk.Amúgy meg hasonló hasonlót vonzz.
2012. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem írt ám olyan bunkó választ red4 me, mint ahogy azt sokan vélik.

Valóban, mert fogyatékkal él, és ezt neki kell feldolgozni.

Neki kell reálisan hozzá állni az ilyen jellegű dolgokhoz, hogy az élet ilyen, hogy az emberek első sorban az egészségesek közül választanak párt, neki kell rájönnie, azaz kellett volna rájönnie, hogy több időt kell adnia ismerkedéskor, hogy megismerjék a belső tulajdonságait...Ahogy már más is írta, bele gondolni magát a helyzetbe visszafelé. Nem elitélni emiatt az embereket. Kicsit többet kell "bizonyítani", de nem esélytelen a dolog.

Egy vak.

2012. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad fogyatékosnak, és ezt a szót se használd. Tudom milyen iszonyat nehéz, ha barátként elfogadnak, de amint másként közelednél, egyből betámasztanak, kirekesztődsz. Nekem más miatt nehéz, ami tulajdonképpen nem is látszik, de ugyanolyan helyzetben vagyok mint te.
2012. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek tényleg az egészségeset választják, és ez az utódnemzéssel függ össze, ahogy már írta valaki.


Ne aggódj, nekem sem volt egyszerű a dolgom, az egész testem csupa pikkelysömör, nehezen lehet szinten tartani, de mégis már 6 éve boldogít engem egy csodás férfi. Neked is lesz majd, ne aggódj! :)

22/L

2012. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én tettem volna fel a kérdést. Nekem is hasonló problémám van.


Én úgy ismerkedek, hogy nem azzal kezdem, hogy: Szia XY vagyok, a jobb kezem béna de amúgy hűséges és őszinte csaj vagyok.

Akik tudják mi baja a kezemnek, eleve barátként kezelnek.

Mikor megismerek valakit, próbálom rejtegetni a hiányosságom. Ha megismer, megkedvel, és tudna önmagamért szeretni akkor elmondom neki őszintén, hogy mi a helyzet.

Eddig 2 kapcsolatom volt, mindkettő 2 évig tartott, és én szakítotam.

Lassan egy éve van megint valakim, aki már el is jegyzett, mert ÖNMAGAMÉRT szeret.

Én persze mindent megteszek, hogy bebizonyítsam, hogy vagyok annyira értékes és szerethető, mint egy egészséges ember. A főzés még nehézkesen megy, de a házimunkákat szuperül megcsinálom. Nagyobb bevásárlásokra meg elkisér a párom, és már ne szégyellem magam.

A lényeg, hogy előbb te fogadd el önmagad, utána várd el mástól, hogy elfogadjon.

21 L

2012. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen, tökre igazad van. Mondjuk a kérdésfelvetőről szinte semmit se tudunk, se a nemét, se a korát, azt se, hogy az általa feltett kérdésekre szándékozik-e egyáltalán valamit reagálni...
2012. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Tudjátok, így ismeretlenül őszintébb válaszokat kaptam. Nem sértődtem meg senki válaszán, mert igazat írtatok, és a lényegre tapintottatok. Jó kérdéseket és jó válaszokat kaptam. A kérdést másképp is kiírhattam volna, például úgy, hogy "Választanál-e magadnak fogyatékos társat?" Erre inkább IGEN vagy NEM válaszokat kaptam volna. Én az okot keresem, ami a fogyatékosságon túl van (azt tudom, hogy fő ok a fogyatékosság, de miért). A ti gondolatotok érdekelt. Azt hiszem, nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Én nem pontoznék le senkit a válaszokért, mert eleve érdeme az, hogy válaszolt a kérdésre.


30F

2012. ápr. 23. 10:04
 19/22 anonim ***** válasza:

az, hogy a kezed sérült, nem olyan durva... Szili Katalint is feleségül vették.

de mondok durvábbat: Stephen Hawking is nős, már másodszor (és ő hagyta ott az első feleséget a másodikért).

2012. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintm a kérdezőn ez abszolúte nem segít. Én leginkább azt tartom szánalmasnak amikor valami ismert celebecske, sztárocska hakniban levágja, hogy ő milyen empatikus, megértő, és a szeretet, meg az elfogadás... aha, persze. Mit csinált ő pár évvel korábban? És ha ilyen tisztaszívű, hogyhogy az újság következő oldalán arról cikkeznek,m hogy a sokadik hímtagot teszteli? Ámbár.. lehet, hogy a celebecske a fogyatékos, csak nem látszik...
2012. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!