Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nehezebb testi fogyatéko...

Miért nehezebb testi fogyatékosként társat találni?

Figyelt kérdés
Egyik kezem születésem óta sérült, úgy érzem, ez komoly problémát jelent a párkeresésben. Barátként elfogadnak, de társként nem, ha közeledni próbálok, "nem vagy a stílusom" magyarázattal szolgálnak.
2012. ápr. 22. 13:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom. Az emberek nagy része sajnos nem bírja felfogni, hogy a másik is ugyanolyan még akkor is ha van egy kis hibája. Te is fogsz találni egy olyan embert aki beléd szeret! :)
2012. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Mert az ember ösztönösen ahhoz vonzódik, aki minél "tökéletesebb". Gondolom, össze lehetne hozni a dolgot az utódnemzéssel, vagy ilyesmi.


De ne add fel! Biztos, hogy előbb-utóbb te is megtalálod a párod. Nekem az egyetemen volt olyan tanárom, akinek konkrétan hiányzott a fél keze. Mégis boldog házasságban él, úgy tudom, már gyerekük is született. Szóval fel a fejjel! Az, hogy valami nehezebb, nem azt jelenti, hogy lehetetlen! :)

2012. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Azért nehezebb mert testi fogyatékos vagy, mégis milyen választ reméltél?

Ezt neked kell feldolgoznod és helyesen kezelned, te ennyi hátránnyal indulsz az életben.


Ez nem jelenti azt hogy ne lehetne boldog életed, sőt... még az sem biztos hogy az boldog aki naponta cserélgeti a partnereit.

2012. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Sok múlik a hozzáállásodon is! Ha emiatt frusztráltabb vagy, az is csak hátráltat.

Van az a férfi, nem tudom, mi a neve, világszerte tart előadásokat, se kezei, se lábai. Elmondta, tizenévesen el volt keseredve, hogy nem lesz élete, nem lesz párja soha. És mostanra mégis csak párja, gyermekei.

2012. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
te nem egy szegedi fiú vagy véletlenül?
2012. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
red4me te akkora nagy paraszt vagy... olvastam már pár válaszodat.
2012. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint , nagyon lelkis vagyok , és tudom , hogy nem szabadna , hiszen nincs semmi bajotok , de

sajnos SAJNÁLATOT érzek irántatok !

Ezáltal Én válok szánalmassá , de akkor sem tudok ugyan úgy közeledni , mint ....

Az élet fintora, hogy a páromról is kiderült, hogy olyan betegséggel küzd , ami miatt a két lába külömböző vastagságú , de farmerben nem látszott és miután beleszerettem , azután vettem észre ! :-)))


7 éve vagyunk együtt !

Nála már észre sem veszem, de ha látok más testi fogyatékost , sokkal kedvesebb és elnézőbb vagyok , mint amúgy !

Szerintem sokan így vannak ezzel !

2012. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

6-os versenyző: miért ez a sértödött hangnem, mi indokolja? Mit kellene irni, hogy az emberek gonoszak?


De tudod mit, nyissuk fel egymás szemét, leginkább a kérdezőét. Meggyözödésem hogy a közhelyekkel tele a padlása és végre egy korrekt választ szeretne kapni. Nehogy azt hidd hogy minden ember sajnálatra vágyik.


Vajon megfogalmazta már valaha ezt a kérdést visszafelé?

2012. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén? Biztos vagyok benn, hogy te is az egészségesek között keresgélsz. Te sem egy nálad sérültebbel képzeled el az életedet. Véletlenül sem bántani akartalak.
2012. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék, hogy a sok lepontozó mind sérült társat választott? Az átlag ember sajnálja és próbálja segíteni a sérülteket, de társat nem közülük keres. Bárki bármit mond.

Egész más, ha a kapcsolat során valakinek baleset éri a párját, normális lelkületű ember nem szakít ezért.

2012. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!