Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki felvilágosítaná anyukámat?

Valaki felvilágosítaná anyukámat?

Figyelt kérdés

A fejébe vette, hogy koplalok, csak azért mert nézni szoktam, hogy miből mennyit eszek (szénhidrát) és ezt legfőképpen azért, hogy ne vigyem túlzásba egy nap a bevitelét, és így mértéket tartva édességet is ehessek.

Azt hozzá kell tenni, hogy mindent meg kell sózni, mindent kenyérrel kell persze enni, mindenből 2 tányérral, mert ha nem eszek napi hatszor akkor koplalok.

Napi 200-220 g szénhidrátot eszek ami NEM KEVÉS. Folyton azzal jön, hogy tönkreteszem a testem, és nem hiszi el, ha azt mondom, hogy teleettem magam, mert persze ö tudja, hogy ez nem így van, aztán ha mégis elhiszi, akkor már azért mert diónyi a gyomrom :)..

Csak a tisztánlátás kedvéért: Ma ettem reggelire két kenyeret, paradicsommal. Ettem csokit is, aztán tésztát. Mikor hazajöttem megettem egy szelet sütit, vacsorára meg rántottát ettem, kenyérrel, paradicsommal, fasírttal és sajttal. Ez volt az a bizonyos "telelettem" eset.

Szóval:valaki?



2012. ápr. 17. 20:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
amúgy 19 éves vagyok
2012. ápr. 17. 21:20
 12/22 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon sok!:)

Én ma kömyénymagos levest ettem tojássárgája nélül, két tányérnyit, egy kocka étcsokit, 80 g kecskesajtot 2 almával, édesítőszeres savanyúsággal, még 2 almát és tele vagyok, pedig nem fogyózom, csak figyelek.

Szerintem te rendesen eszel, épp úgy, ahogy egy tininek ennie kell. Semmi baj nincs ezzel!

2012. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szerintem az zavarja meg, hogy nem eszek annyit tényleg mint régebben (zabálás volt) meg, hogy kenyérből látványosan kevesebbet eszek, és egyszerűen irritálja, hogy lemérek dolgokat. Egyszerűen csak: MERT! :)
2012. ápr. 17. 21:29
 14/22 A kérdező kommentje:
Jah és a legjobb, hogy szerinte vékony vagyok!Az nem zavarja, hogy olyan "vékony" vagyok, hogy összeérnek a combjaim és fáj, ahogy dörzsölődik...
2012. ápr. 17. 21:40
 15/22 anonim ***** válasza:
Így már értem, mikor én írtam a válasz, még nem láttam, hogy közben megírtad, hogy hogyan volt a sütis dolog. :D
2012. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

A napi 200-220 g szénhidrát kevés. Kb. 2300-2500 kcal a napi szükségleted,ennek az 55%át kell(ene) szénhidrátnak kitennie,ami kb 308-335 gramm/nap.

(egy leendő dietetikus)

2012. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Üzenem anyukádnak, hogy terhesség alatt 160g-os diétát kellett tartanom, és még a bennem fejlődő kisbabát is tápláltam.

Egyébként CH diéta alatt is meglepően sokmindent lehet enni, csak tényleg oda kell figyelni, pont úgy, ahogy te csinálod! Gratulálok, amíg nem esel át a ló túloldalára (1 alma/nap), addig minden OK.

2012. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kedves leendő dietetikus, gratulálok a "szakmai hozzáértésedhez"! -.- Én súlyzós edzést végzek, és 150-200 gramm szénhidráttal tömeget növelek... Amit te írsz, az RENGETEG szénhidrát, főleg egy nem sportoló embernek. Nem is értem...
2012. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves súlyzós testtömegnövelő! Írd be a google-ba hogy ajánlott szénhidrát mennyiség...(tehát még csak szakmai hozzáértés sem szükséges,csak józan paraszti ész)

Egészséges táplálkozásban a napi kalóriamennyiség 55%át szénhidrátból,30%át zsírból és 15%át fehérjéből kell fedezni.

2012. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát ha ezeket etted és összesen 220 gramm szénhidrát volt benne, akkor bizony koplalsz. Vagy valami nem igaz a leírásban.
2012. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!