Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki felvilágosítaná anyukámat?

Valaki felvilágosítaná anyukámat?

Figyelt kérdés

A fejébe vette, hogy koplalok, csak azért mert nézni szoktam, hogy miből mennyit eszek (szénhidrát) és ezt legfőképpen azért, hogy ne vigyem túlzásba egy nap a bevitelét, és így mértéket tartva édességet is ehessek.

Azt hozzá kell tenni, hogy mindent meg kell sózni, mindent kenyérrel kell persze enni, mindenből 2 tányérral, mert ha nem eszek napi hatszor akkor koplalok.

Napi 200-220 g szénhidrátot eszek ami NEM KEVÉS. Folyton azzal jön, hogy tönkreteszem a testem, és nem hiszi el, ha azt mondom, hogy teleettem magam, mert persze ö tudja, hogy ez nem így van, aztán ha mégis elhiszi, akkor már azért mert diónyi a gyomrom :)..

Csak a tisztánlátás kedvéért: Ma ettem reggelire két kenyeret, paradicsommal. Ettem csokit is, aztán tésztát. Mikor hazajöttem megettem egy szelet sütit, vacsorára meg rántottát ettem, kenyérrel, paradicsommal, fasírttal és sajttal. Ez volt az a bizonyos "telelettem" eset.

Szóval:valaki?



2012. ápr. 17. 20:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ez nekem is teleevés.

De miért csak a szénhidrátot számolod?

2012. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
nekem a nagymamám ilyen. :/
2012. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Esetleg ne normál, fehér kenyeret/pékárut egyél, hanem teljes kiőrlésűt, vagy minimum rozsosat. Így többet ehetsz meg belőle és nem kell állandóan számolgatnod...
2012. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Mi van, ha nem akar többet enni, és szeret számolgatni?
2012. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Reggelire két kenyér,paradicsom,csoki,tészta...ebédre egy szelet süti..vacsorára rántotta,kenyér,paradicsom,fasírt,sajt..

Vacsorára sok,amit ettél..ebédre egy süti??vagy ez hogy is volt pontosan? ilyet nem szabad,mindig kell enni,főleg ebédre sokat,aztán vacsorára kevesebbet..ha este sokat eszel,akkor nehezen alszol el..a szervezet este ha emészt,akkor nem bír az ember elaludni,vagy ha elalszik,akkor rémálmai lesznek.De ez nem jó,ha anyud ennyire hajthatatlan..anyum is ilyen,de már kezdi megszokni,hogy kevesebbet eszek..mint ők,felnőttek.

16/L

2012. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
csak a szénhidrátot méregetem, mert alapvetően nem viszek be sok kalóriát, csak a szénhidrát nehezebb tészta. Meg egy idő után nyilván nem kell majd számolgatnom meg méregetnem.
2012. ápr. 17. 21:01
 7/22 A kérdező kommentje:
nem nem :D a tészta az ebédre volt, ebédi adaggal :D bocsi, hogy hülyén írtam, a süti az csak úgy volt :) meg a csoki is
2012. ápr. 17. 21:03
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit ésszerűbben is ehetnél, már ezzel nem anyukádat védem, mert nem.

Az a baj, megfigyeltem, részben húgom példáján, hogy hazafelé a buszon eszi a csokis croissant-t vagy valami más nyalánkságot, aztán ebédet már nem eszik... És sok tini csinálja ezt, nyalánkság ebéd helyett, éhes már nem lesz, csak épp abban 0 tápanyag nincs. Inkább azt hagyná el, és enne egy normális adag ételt (és a normális alatt nem púpos tálat értek!), mindegy, mi az. Nem is a kalóriák meg ezek miatt, hanem mert könyörgöm, mi egészséges jut a szervezetbe? Színezék, cukor és még ami ezekbe az édességekbe van? Neked is: süti ebéd helyett?

2012. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én akkor se bírnék ennyit enni, ha pisztolyt tartanának a fejemhez... :-) Ez egyáltalán nem kevés, bár nem figyeltem, hány éves vagy. Egy fejlődő szervezetnek több táplálékra van szüksége, de én felnőtt nőként tuti nem bírok ennyit enni.
2012. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

6 kocka táblacsoki pont elég ahhoz, hogy megemelje a vércukorszintet amitöl az ember éhesebb lesz (nem. nem vagyok hülye:))

mégegyszer leírom: nem ebéd helyett ettem a sütit, csak rosszul írtam le

reggel:kenyér.délelött vmikor a csoki..ebéd:tészta...délután: süti...este:rántotta..

2012. ápr. 17. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!