Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat ha...

Működhet egy kapcsolat ha eltérő értelmi szinten vagytok a pároddal?

Figyelt kérdés

Eléggé kényes téma és nem szeretném lealacsonyítani páromat.


Nem feltétlen kötöm az intelligenciát az iskolai végzettséghez, de kérdés szempontjából fontosnak tartom megemlíteni, hogy párom szakmunkást végzett én egyetemet.

Bár évek óta együtt vagyunk, minimális a kommunikáció köztünk. Soha nem értettem miért, és a mai napig nem értem. Mert úgy gondolom, velem lehet beszélgetni és igényelném is.

Neki vannak nagyon is alpári és közönséges megnyilvánulásai, amitől van hogy elborzadok, van hogy zavarba jövők.

Neki egy kapcsolatban a legfontosabb a szex, olyan mintha egy ösztönlény lenne és én tanítom neki hogy hogy kellene élni egy kapcsolatban. Hogy egy kapcsolatban fontos a bizalom, a kommunikáció és a tisztelet.

Barátnőim minden egyes konfliktusunkról tudnak párommal és mindenről az a véleményük, hogy párom nem fogja fel, hogy mi az amivel megbánt engem. És minden norma ellen megy, azzal sincs tisztában, hogy mi fér bele egy párkapcsoltba és mi nem. Azt se veszi észre, ha megaláz valamivel vagy ha fájdalmat okoz, csak akkor ha már számon kérem rajta. Szerintük önző és buta! (Bár én ezt erősen cáfolom, egyáltalán nem tartom butának páromat)


Lehet, hogy a leírásom alapján azt gondoljátok hogy párom jobban jár, ha keres egy másik nőt, de próbáltam rendkívül tárgyilagos lenni a leírásomban.

És én tényleg szeretem őt, de ezek a kérdések nem hagynak nyugodni.


Mindenki azt sulykolja belém, hogy mellém egy intelligens férfi való nem pedig párom. És minden súrlódásunk veszekedésünk az eltérő értelmi szint következménye.


Mit gondoltok erről?



2012. ápr. 2. 23:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
85%
Testvéreméknél is ez van, csak ott a pasi a tenyerén hordozza. DE hiába. A szerelem egyszer elmúlik és ha nem tudsz beszélgetni vele, nem azonos az érdeklödési körötök, nem lesz ami kompenzálja annak hiányát. Meg fogod csalni és/vagy boldogtalan leszel vele. Ha elég buta, nem vesz észre belöle semmit, de mindketten jobban jártok hosszútávon ha magatokhoz való párt kerestek. Rossz lesz 40évesen rádöbbenni két gyerek mellett, ha most hagyod magad becsapni. Tudom, könnyü idegenként más életéröl dönteni, de értelmetlen egy olyan kapcsolatot fenntartani, ahol idöröl idöre megkérdöjelezödik annak létjogosultsága.
2012. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egy férfi sohasem engedhetné meg magának meg hogy a felesége okosabb legyen nála. A másik meg az hogy az alpári stílus nem jelenti az intelligencia hiányát.
2012. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Bence_ ***** válasza:

20:09 egy nő általában mindig okosabb a nőnél. Csak egy okos nő ezt úgy csinálja, hogy férfi ne vegye észre.

Ez nem vonatkozik a kérdés feltevőjére, ott más a probléma.

2012. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyen nőt látok, aki beleszeret valakibe és emiatt évekig elviseli, hogy egy olyan emberrel él, aki érzelmi/intellektuális szempontból nem hozzá illik. Naivitás azt gondolni, hogy majd melletted megváltozik egy ember alapvető személyisége.


A végzettségről annyit, hogy ma már annyira elüzletiesedett a felsőoktatás, hogy a fejkvóta miatt szinte bárkit felvesznek, egy diploma sem inteligencia sem érzelmi érettség szempontjából nem garancia semmire.

Az én baráti körömben érdekesmód pont a szakközepet+szakmát végzett srácok olvasnak a legtöbb komoly szépirodalmat, nem az egyetemisták akiket lefoglal a tanulás utána meg a munkahelyi robot és emiatt szinte nincs is más témájuk.

2012. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb tényleg szégyelleni fogod társaságban.
2012. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
14:39-nek. Már megbocsáss, de ez pont egy olyan oldal ahol tanácsot kérhet bárki névtelenül, ha épp megrekedt valahol és nem tudja mi tévő legyen, vagy csak kíváncsi rá, hogy kívülről másképp látszanak e a dolgok mint belülről. Te minek vagy ezen az oldalon, ha szerinted nem szép dolog magánügyeket kibeszélni? Olvasni szép dolog? Gondolkozz már egy kicsit!
2012. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!