Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat ha...

Működhet egy kapcsolat ha eltérő értelmi szinten vagytok a pároddal?

Figyelt kérdés

Eléggé kényes téma és nem szeretném lealacsonyítani páromat.


Nem feltétlen kötöm az intelligenciát az iskolai végzettséghez, de kérdés szempontjából fontosnak tartom megemlíteni, hogy párom szakmunkást végzett én egyetemet.

Bár évek óta együtt vagyunk, minimális a kommunikáció köztünk. Soha nem értettem miért, és a mai napig nem értem. Mert úgy gondolom, velem lehet beszélgetni és igényelném is.

Neki vannak nagyon is alpári és közönséges megnyilvánulásai, amitől van hogy elborzadok, van hogy zavarba jövők.

Neki egy kapcsolatban a legfontosabb a szex, olyan mintha egy ösztönlény lenne és én tanítom neki hogy hogy kellene élni egy kapcsolatban. Hogy egy kapcsolatban fontos a bizalom, a kommunikáció és a tisztelet.

Barátnőim minden egyes konfliktusunkról tudnak párommal és mindenről az a véleményük, hogy párom nem fogja fel, hogy mi az amivel megbánt engem. És minden norma ellen megy, azzal sincs tisztában, hogy mi fér bele egy párkapcsoltba és mi nem. Azt se veszi észre, ha megaláz valamivel vagy ha fájdalmat okoz, csak akkor ha már számon kérem rajta. Szerintük önző és buta! (Bár én ezt erősen cáfolom, egyáltalán nem tartom butának páromat)


Lehet, hogy a leírásom alapján azt gondoljátok hogy párom jobban jár, ha keres egy másik nőt, de próbáltam rendkívül tárgyilagos lenni a leírásomban.

És én tényleg szeretem őt, de ezek a kérdések nem hagynak nyugodni.


Mindenki azt sulykolja belém, hogy mellém egy intelligens férfi való nem pedig párom. És minden súrlódásunk veszekedésünk az eltérő értelmi szint következménye.


Mit gondoltok erről?



2012. ápr. 2. 23:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt gondolom, hogy te jársz jobban, ha keresel egy másik férfit.

Nem tudom szerelmes vagy-e (?), de érződik az írásodból a bizonytalanság, és hogy a szíved mélyén te is tudod mit kéne tenned...

2012. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem elmúlik idővel, és akkor mi lesz? Együtt élsz valakivel, akivel semmi közös nincs bennetek. És rájössz, hogy elvesztegettél egy csomó évet valakire, aki nem érdemelte meg. Meg tudod fogalmazni pontosan, hogy mit szeretsz benne? Hiszen még felnézni sem tudsz rá.
2012. ápr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Az azért vicces hogy bár nem akarod őt minősíteni de mégis azt teszed. Jól érzed magadat vele? Ha igen akkor maradj vele ha nem akkor ne. De szomorú amikor a másikat nem magáért szeretik.
2012. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
100%

Ugyan ilyen helyzetben vagyok én is, mint te.

20/L vagyok és a párom 24/F, de még is az az érzésem, hogy gyerekként viselkedik még mindig. És próbálom elfogadni, de néha kitör belőlem az idegesség, hogy nem bírja felfogni vagy megérteni a helyzetem vagy a dolgokat..

Nem vagyok koros, de többnek érzem magam, mint amennyit mutat az anyakönyvem.

Adni kell neki egy pofont hátha jobb lesz tőle :D

Az a gond, hogy én is próbálok rájönni már évek óta, hogy mit tehetnék (mert szeretem), de sajnos nem sikerül.

Mondjuk mióta együtt vagyunk kicsit szedett magára, de örömömre vehetne többet is :)

Én drukkolok nektek, hogy pároddal jobban alakuljon a helyzet és benőjön a feje lágya :) Sok sikert!

2012. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm, de párom már 29 éves. (Ennél jobban nem hiszem, hogy "benő a feje") :)


Igazából nem értem magam, mert mindig is fontos volt számomra, hogy fel tudjak nézni a partneremre és sajnos ez most nincs meg.


Soha senki iránt nem éreztem ekkora szerelmet. Korábbi kapcsolataimban minden más stimmelt, csak épp nem éreztem azt, amit kellene. Most éreztem/érzem (különben már rég nem lennék vele), de kezdem belátni, hogy ez sem az igazi!

2012. ápr. 3. 00:14
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
2 fogorvosnőt ismerek, akik a nagy szerelemből kifolyólag szakmunkáshoz mentek feleségül. 5-6 év múlva rádöbbentek az értelmi különbségre, és válás lett a dologból. Mind a kettőnél már volt gyerek is. Utána egyetemet végzett ember lett a párjuk, akivel a mai napig boldogan élnek. Jól gondold meg, hogy vele maradsz e?
2012. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Bocs,de az intelligancia szint nem azzal egyenlő,hogy milyen fokú sulit végeztél.Kifogtál egy primitív lényt,akinek csak a szexen jár az agya.Az élettapasztalat sokkal fontosabb holmi sulinál,utálom amikor valaki ilyen hülyeséggel jön.Szakmunkást végeztem,de többre vittem,mint az összes többi,ja,és csaj vagyok.Ha ennyire nem tetszik benne sok dolog,szakíts.
2012. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%
Kevered az értelmi szintet meg az iskolai végzettséget.Minek ismerkedtél meg vele? Ha primitív az nem az iskolázottság hiánya, hanem egyéni kvalitás.
2012. ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

"Utána egyetemet végzett ember lett a párjuk, akivel a mai napig boldogan élnek."


Aztán meg számtalan egyetemet végzett pár van akik egyáltalán nem élnek boldogan.

2012. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a férjem diplomás, Én szakmunkást végeztem. 15 éve együtt vagyunk, a férjem összes barátját, kollégáját ismerem, és soha nem dugdosott el előlük, mindig büszkén vitt a társaságukba. Az viszont igaz, hogy amikor rákérdeznek hogy milyen végzettségem van, akkor majd elájultak, hogy "nem is gondolták volna, nem is látszik Rajtam". Miért, aki szakmunkásképzőbe járt, az csak buta, alpári, primitív ember lehet??? Velem is el lehet beszélgetni bármiről, tudok viselkedni, írni, olvasni is....
2012. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!