Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat ha...

Működhet egy kapcsolat ha eltérő értelmi szinten vagytok a pároddal?

Figyelt kérdés

Eléggé kényes téma és nem szeretném lealacsonyítani páromat.


Nem feltétlen kötöm az intelligenciát az iskolai végzettséghez, de kérdés szempontjából fontosnak tartom megemlíteni, hogy párom szakmunkást végzett én egyetemet.

Bár évek óta együtt vagyunk, minimális a kommunikáció köztünk. Soha nem értettem miért, és a mai napig nem értem. Mert úgy gondolom, velem lehet beszélgetni és igényelném is.

Neki vannak nagyon is alpári és közönséges megnyilvánulásai, amitől van hogy elborzadok, van hogy zavarba jövők.

Neki egy kapcsolatban a legfontosabb a szex, olyan mintha egy ösztönlény lenne és én tanítom neki hogy hogy kellene élni egy kapcsolatban. Hogy egy kapcsolatban fontos a bizalom, a kommunikáció és a tisztelet.

Barátnőim minden egyes konfliktusunkról tudnak párommal és mindenről az a véleményük, hogy párom nem fogja fel, hogy mi az amivel megbánt engem. És minden norma ellen megy, azzal sincs tisztában, hogy mi fér bele egy párkapcsoltba és mi nem. Azt se veszi észre, ha megaláz valamivel vagy ha fájdalmat okoz, csak akkor ha már számon kérem rajta. Szerintük önző és buta! (Bár én ezt erősen cáfolom, egyáltalán nem tartom butának páromat)


Lehet, hogy a leírásom alapján azt gondoljátok hogy párom jobban jár, ha keres egy másik nőt, de próbáltam rendkívül tárgyilagos lenni a leírásomban.

És én tényleg szeretem őt, de ezek a kérdések nem hagynak nyugodni.


Mindenki azt sulykolja belém, hogy mellém egy intelligens férfi való nem pedig párom. És minden súrlódásunk veszekedésünk az eltérő értelmi szint következménye.


Mit gondoltok erről?



2012. ápr. 2. 23:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%
00.47-nek Ezzel, hogy egyetemet végzetthez mentek feleségül, csak azt akartam mondani, hogy egy szintre kerültek az új párjaikkal, hogy egyforma az érdeklődési körük, hogy tudnak beszélgetni.
2012. ápr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
45%

„Azt se veszi észre, ha megaláz valamivel vagy ha fájdalmat okoz, csak akkor ha már számon kérem rajta”


Te is tudod hogy ez azért van mert nem szeret nem az iskolai végzettség miatt vagy mert önző….

Az ő részéről ez egy kényelmes szex kapcsolat ezért nincs kommunikáció bizalom.

Érzelmileg te nem akarsz szembenézni ezzel túl szerelmes vagy ezért vezetsz minden vissza az értelmi különbségekre.

2012. ápr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

A párod ostoba és ezen az sem segítene, ha egyetemet végzett volna. Nulla érzelmi intelligenciával hiába tanulja meg mondjuk a programozás rejtelmeit egy egyetemen, akkor is egy taj paraszt marad.


Pár év múlva csak ülsz majd, nézel magad elé, és nem fogod érteni, hogy mit keresel egy ilyen bunkó mellett.

2012. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
20%

Az egyik legfontosabb, hogy azonos értelmi szinten legyetek. Ha ez így lenne, nem lennének alpári megnyilvánulásai, tudná a viselkedés, együttélés szabályait.

Ezek a különbségek áthidalhatatlanok. Ez így óriási nagy különbség, hogy neked egyetemi végzettséged van. Hozzád min. egy főiskolai végzettségű férfi illene. Normális gondolkodással, hozzáállással.

2012. ápr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Ő nagyon szeret. És látom rajta a törekvést. Ha egyszer megbánt valamivel (amit én elvártam volna tőle, hogy ne csináljon) megkérem rá, soha többet nem csinálja.

Csak úgy érzem ennek soha nem lesz vége. Soha nem lesz egyértelmű számára az, ami számomra egyértelmű. (És itt nem elvárásokról beszélek, hanem egy kapcsolat szempontjából egyértelmű dolgokról)


"Nem feltétlen kötöm az intelligenciát az iskolai végzettséghez, de kérdés szempontjából fontosnak tartom megemlíteni, hogy párom szakmunkást végzett én egyetemet."

Ebből számomra egyértelmű, hogy nem gondolom hogy az intelligencia az iskolai végzettség függvénye, de úgy látszik ez egyesek számára nem az.

Csupán azért írtam le ezt is, mert próbáltam minden olyan információt összegyűjteni, ami a kérdés szempontjából lényeges lehet.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2012. ápr. 3. 01:12
 16/36 anonim ***** válasza:
85%

"Ha egyszer megbánt valamivel (amit én elvártam volna tőle, hogy ne csináljon) megkérem rá, soha többet nem csinálja. "


Erre mondanál pár példát, mire gondoljunk kb?

2012. ápr. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
33%
A ferjem szakmunkast vegzett en meg egyetemet.Kettonk kozul en vagyok az erzelmi analfabeta.Butasag volt megemlitened, nem altalanos.
2012. ápr. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%
Itt nem biztos, hogy az IQ-val (is) baj van, bár tényleg gyakoribbak ezek a személyiségjegyek gyenge képességű embereknél.Ez adódik a környezetükből, társaságukból is. DE: nekem a dr. férjemre (volt, elváltunk) pontosan ráillik a leírás. Később nem csak engem, de a gyerekeit is nagy kalappal lesz.rta, a legnagyobb bajban elhagyott minket. Most sem érdekli csöppet sem, hogy mit eszünk a hó végén. Neki új élet kell, és kész. Ez egyfajta fogyatékosság, de nem értelmi, nyilván dr címet azzal nem szerezne...Én csak azt tanácsolom, családalapításra ne tervezz vele, de amíg neked jó ebben a kapcsolatban,miért ne lehetnél vele? (bár hogymi jó, azt nem tudom)
2012. ápr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
67%
Még mielőtt jönnének ide nem való hozzászólások, természetesen nem úgy érti a kérdező, hogy ha már fősulira jár, járt vagy egyetemre, akkor már nem bunkó, de azért fel szoktak venni bizonyos pozitív tulajdonságokat az emberek egy felsőoktatási intézményben, persze itt is vannak bunkók, ez egyéni lehet, nem biztos, hogy anélkül is ne lenne ez. A hasonló emberek amíg érzik, hogy egy nőnek is bejön, és régebben is bejött ez a stílus, addig azt a jelzést kapják, hogy ez nagyon frankó dolog.
2012. ápr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy az iskolai végzettségben van különbség ugyan nem annyira LENNE fontos, ha a kérdezö barátja nem lenne minden téren tök buta, értelmileg is, meg érzelmileg is. (De azért aki ennyire sötét, az soha nem fog elvégezni normális felsöfokot... NEm az a baj, hogy "csak" szakközepet végzett, hanem az, hogy ennél többre nem is lenne képes, mert nincs meg hozzá az esze.)


A kérdezö helyében nem sok idöt vesztegetnék erre a kapcsolatra, mert ugyan lehet, hogy 10 év múlva már elfogadható ember lesz belöle a szexcntrikus ösztönlény helyett, de nem biztos. Viszont az idöbel egész biztosan be fog következni, hogy a barátja megunja az állandó nevelést, és otthagyja, föként ha a haverjai is elkezdik emiatt piszkálni. Ebböl a kapcsolatból a kérdezö csak veszteséggel jöhet ki, minél elöbb túl lép ezen, annál kevesebbet veszit el az életéböl.

2012. ápr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!