Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adod át hamarabb a...

Kinek adod át hamarabb a helyedet ha tömeg közlekedsz, terhes nőnek, aki kisgyerekkel van, vagy idős embernek?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 15:36
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
80%

A terhes nőnek.

Két gyereket szültem, kellett buszoznom is faluból városba, ami 10 perc, egyetlen egyszer kínáltak fel ülőhelyet, akkor is csak azért, mert a nyugdíjas hölgy a táskáját tette oda, és a kedvemért elvette volna. (megjegyzem nem én álldogáltam egyedül, de nyilván a hölgy táskája fáradtabb volt)

2012. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
65%
mindegyiküknek. állapotos nőnek akkor is, ha nincs mellettük még egy gyerek :) és ha kicsit messzebb áll is. időseknél kicsit problémásabb átverekedni magukat a tömegen, de ha nincs a közelben jelentkező, akkor felajánlom és segítek odatipegni. extra figyelmes vagyok, nem csak azért, mert ilyen áldott jó lélek, hanem mert valószínűleg mindkettő (várandós kismama és idős nénike) leszek én is egyszer. ellenben 50-es fintorgó férfiaknak nem adom át a helyem, mert annyira én sem vagyok fiatal, és nő vagyok, ezt meg tiszteljék bennem ők. ha nem "rozzant" vagy tényleg nagyon idős, akkor ülve maradok. hát még ha arcokat vág v megjegyzéseket tesz :)
2012. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
44%

Nehezen tudom értelmezni a kérdést.

Általában állok a tömegközlekedési eszközökön.

Ha ülök, akkor általában annyi szabad hely van, hogy nincs értelme átadni.

Ha mégis olyan helyzetbe kerülök, hogy ülök, míg mások állnak, nincs elég ülőhely, és van az állók közt olyan, akinek szüksége lehet az ülőhelyre, akkor átadom. Teljesen mindegy, milyen okból lenne rá szüksége.

Nem igazán életszerű az a szituáció, hogy van több rászoruló, én átadom a helyem, más nem adja át, és a rászorulók közül az egyikre rámutassak, hogy "tiéd".

2012. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
18%

Öregnek.

Mert az öregedés mindannyiunkkal megtörténik, nem lehet ellene tenni, a terhesség pedig szabadon választott.

2012. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
51%

Amelyik közelebb van, meg attól függ, mennyire idős az idős.


Simán kisgyerekesnek nem adom át (ha nem terhes), a gyereknek semmi baja nem lesz ha áll, neki alacsonyabban van a súlypontja, nem fárad annyira el mint én egy hosszú nap után. Lehet lepontozni :)

2012. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
61%

a terhesség szabadon választott? hogy lehetsz ennyire tapló? Anyád is biztos állt veled...


Én annak adom át, aki ott van. Ha többen vannak ott, akkor eldönthetik egymás között. Egyébként egy terhes lehet ájulós, ha elesik, eshet rosszul, eleve instabil a hasa miatt, fájhat a háta, lába, lehet hányingere. Viszont necces, ha közli, hogy ő csak kövér :)

Inkább felállok és leül, aki akar, sőt le sem ülök, ha sokan vannak, úgyis csak lebunkózzák az embert.

2012. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
21%

Ne emlegesd az anyukámat.

De bizony, ő is szabadon választotta, úgyhogy nem lett volna jogos, ha durcizik, hogy ülni akar.


Miért, a terhesség szerinted nem szabadon választott?

2012. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
54%

A terhesség szabadon választott, ez igaz.

Meg a "hogy lehet, hogy ennyi idősen még nincs gyereked?" beszólás is. Ha szülsz, a te bajod, oldd meg; ha nem szülsz akkor egy önző disznó vagy.


Én bárkinek szívesen átadom, aki nem úgy néz rám mintha főbűnt követnék el azzal, hogy leültem.

2012. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
80%
de, szabadon választott, viszont ha rosszul van az illető, akkor is engedem leülni, ha szabadon választotta a terhességet.
2012. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
98%

Valaki írta, hogy sok idősebb ember mennyire bunkó és nem szereti nekik átadni a helyet. Hát... ha meg kell mondjam az igazat, velem kisgyerekes "hölgy" is ordított már, mint egy idióta.

Neki háttal álltam, szálltam fel a buszra, tényleg nem is láthattam. Elkezdett velem kiabálni minősíthetetlen stílusban, hogy miért nem segítek neki babakocsit cipelni. Ez volt kb. 3 éve, még gimnazista voltam, 3 táska lógott rajtam, úgy néztem ki, mint egy málhás szamár.


Kövezzetek meg, de én annak adom át, aki normálisan közeledik felém. Felőlem lehet ő akárki, de ha támadóan közelít, látom rajta, hogy direkt azt nézi, hogy ki tűnik palimadárnak, aki egy csúnya nézéstől is már megijed, akkor az álljon csak nyugodtan.

De tényleg, volt már szerencsém nagyon udvariatlan időshöz és kismamához is, és én úgy gondolom, akiben annyi nincs, hogy a többi utastársát emberszámba vegye, az nem érdemel jobbat. Nyugodtan kérjen meg akár, hogy adjam át a helyemet, megteszem szívesen, ha normálisan kéri. Az ilyen "Jó lenne, ha felemelnéd a segged!!!" típusú emberekkel nem vagyok hajlandó szóba állni.

2012. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!