Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőnek tartom anyukám. Csak...

Önzőnek tartom anyukám. Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk arról,hogy majd úgy egy év múlva majd össze akarok költözni a barátommal és aztán majd jöhet a baba is.

Erre anyukám totál kiakadt,hogy ekkora adósságunk van és én gyereket akarok,meg még a barátomat is ideköltöztetni. Mondtam h tévedés mert akkor elköltöznék. Erre meg neki állt mondani hogy ez felelőtlenség,meg hogy mennyi adósságunk van,várhatnák amíg jobb lesz a helyzet,stb...

De csak neki van adóssága(lakáshitel,személyi kölcsön,provident),és már 4 éve ez a helyzet nem változott semmi. Ha arra várok h otthon jobb legyen a helyzet és elköltözzek akkor leszek vagy 30 éves ha nem több. Olyan önzőnek tartom anyukám,vissza akar fogni,mert egyedül nem tudom hogyan tudná fenn tartani a lakást és miből élne. Viszont ha elköltözök én már nem tudom tovább anyagilag támogatni,nekem is meglenne a magam élete,kiadásai


2012. márc. 27. 15:55
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

A barátom nem akar hozzám költözni mert tényleg mi rosszabb körülmények közt élünk mint ők. És ő mondta h ha egyszer függetlenedni fog,nem akar úgy élni mint otthon. Nem várhatom el h nálunk nyomorogjon. Meg elöbbre nem lennék vele sztem,nyilván albérleti díjat nem kérne el tőle anyukám,csak a rezsi meg a többi közüzemi számla rá eső részét. Meg gondolom dobna a barátom a kajába pénzt. A hitelekbe nem várhatom el sem én sem anyám h segítsen fizetni.Anya azért van ellene h oda költözzön mert akkor télen megint fagyoskodnia kell az előszobába,nem jönne be ami szobánkba a másikba nem gyújtana be mert azzal gázzal spórol. Meg a kaján van fenn akadva h mivel férfi többet eszik,hiába adna bele a kaja pénzbe ugyanott lennénk. Sokszor most is mondja h nekem hogy jó h én megyek a barátomhoz mert akkor legalább megmarad holnapra az én kaja részem,és több napig elég lesz az ennivaló. vagy ha itt volt a barátom és esetleg evett valamit,mikor elmegy szokta mondani hogy ha nem eszik itt a barátom akkor holnap mindketten tudtunk volna vacsorázni is,de így csak egyikünk tud. Ezért egyszer már beszóltam neki elég durván h sztem elég pénzt adok ahhoz h ha akar itt egyen valamit a barátom. De ugyanúgy mondja még most,csak utána kb 2 hétig nem szólt érte.

Tegnap este kicsit beszélgettünk erről az én élni akarom a saját életem,és mondta h legalább azt várjam meg amig lejár az egyik személyi kölcsön(még 4 év,arra már 28 éves leszek! Én nem akarok addig várni az összeköltözéssel és a babával). Mondtam neki és mi lenne ha lejár a provident és utána akkor én elmennék,meg mondtam h meg kell kérni tesómat h segítsen be és ne csak lisztel meg olajjal. Mondtam ha ugy van én is segítek amibe tudok. De anyám azt mondta h az nem jó,azt kéne megvárnom amíg nem jár le a kicsi kölcsön a 4 éves,mert ok lejár a provident de ha én egyből elmegyek utána akkor lehet kell majd másikat felvenni. Már tavaly is mondta hogy az lesz az utolsó provident erre megint van egy. Nekem az az érzésem h tuti ha lejár az ami most van,akkor kelleni fog még egy ha itthon vagyok ha nem...

2012. márc. 28. 14:05
 42/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

anyukád nagyon kicsinyes ha ezeket így látja.

Mi lenne ha befűtené a másik szobát is? Már hárman kéne fizessétek a gázszámlát.

Na meg hogy egy férfi többet eszik.

Meg örül, ha te nem étkezel otthon.

Hát ilyen megvilágításban már holnap mennék onnan. Nagyon kihasznál téged.

2012. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem bírtok ebből a hitel-mizériából kikászálódni.

Nem hiszem el, hogy szóba jön egy újabb hitel felvétele!?!

Ha anyukád csak ebben tud gondolkodni, tényleg nem lehet rajta segíteni.

Nem tudom mi a végzettségetek, mennyit dolgoztok, mennyi pénzért, de inkább ezen a területen kéne változtatni, és több bevételt szerezni. Még akkor is ha ez nehezebb, főleg az elején.

De ezekkel a hitelekkel meg lassan, de tökéletesen tönkreteszitek az életeteket.

2012. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tapasztalatból beszélek, de szerintem a szegénységnek ennek a pontján már mindenki kicsinyes, hiszen a napi betevő létszükség, és el tudom képzelni, hogy engem s rosszul érintene, ha egy vendég megenné az én vacsorámat.

Viszont, ez már megint egy újabb jó példa arra, hogy miért nem kéne anyukádat a bevételetekkel gazdálkodni hagyni.

2012. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
42 vagyok. Én sem voltam a szegénység ilyen fokán,de akkor is elképzelhetetlennek tartom, hogy egy anya akármilyen szegény folyamatosan kölcsönökbe verje magát (amelyeket nyilván nem tud törleszteni), és ezek után a lánya boldogsága árán is elvárja, hogy segítsen neki.
2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

ha anyud a következő hitelen gondolkodik akkor hagyd a fenébe, ő ezen már nem fog változtatni.


Költözz el és ha gy városban laktok akkor te főzöl magatoknak akkor anyukádnak is vigyél minden nap főt ételt. Ennyi amivel tudod segíteni és fogadja el.


Költözz össze a barátoddal és élvezzétek a külön életet ismerjétek meg egymást és ha már egy éve együtt laktok akkor jöhet a baba is.

Sok boldogságot

2012. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!