Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőnek tartom anyukám. Csak...

Önzőnek tartom anyukám. Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk arról,hogy majd úgy egy év múlva majd össze akarok költözni a barátommal és aztán majd jöhet a baba is.

Erre anyukám totál kiakadt,hogy ekkora adósságunk van és én gyereket akarok,meg még a barátomat is ideköltöztetni. Mondtam h tévedés mert akkor elköltöznék. Erre meg neki állt mondani hogy ez felelőtlenség,meg hogy mennyi adósságunk van,várhatnák amíg jobb lesz a helyzet,stb...

De csak neki van adóssága(lakáshitel,személyi kölcsön,provident),és már 4 éve ez a helyzet nem változott semmi. Ha arra várok h otthon jobb legyen a helyzet és elköltözzek akkor leszek vagy 30 éves ha nem több. Olyan önzőnek tartom anyukám,vissza akar fogni,mert egyedül nem tudom hogyan tudná fenn tartani a lakást és miből élne. Viszont ha elköltözök én már nem tudom tovább anyagilag támogatni,nekem is meglenne a magam élete,kiadásai


2012. márc. 27. 15:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tulajdonképpen a testvéred megsegítésére vette fel a kölcsönöket. Segítsen neki ő!
2012. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

tesóm nem tud neki segíteni,vagy nem is akar nem tudom. ő már a közös gyereküket tervezi a párjával. Néha meg dob egy kis lisztel vagy étolajjal minket,de semmi több.


Anyukám örült h tesóm talált uj barátot magának aki elfogadta a gyerekeivel együtt,meg annak is hogy össze is költöztek. tesómnak nem volt tul sok jövedelme nem tudott sok pénzel beszállni a közös költségekbe és az ételbe,de mindig kellett fűteni azt a szobát amibe ők volta ka gyerekek miatt,sokat kellett mosni,sok víz fogyott. anya most h ők nincsenek ezeken tud spórolni.

2012. márc. 27. 16:28
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erkölcsi kérdés, és a lelkiismeretedre hagyatkozva cselekedj.

Nem fogsz tudni olyan döntést hozni, ami mindenkinek megfelel majd.

Ha nem rontaná el az életedet az a tudat, hogy ott hagytad anyukádat a bajban, akkor költözz, és önállósodj. Mindenki a saját döntéseiért felelős.

Én spec. nem tudnám ezt megtenni, mert olyan hálával tartozom anyukámnak, amit soha nem fogok tudni viszonozni, hiszen egyedül felnevelt, az élete csak arról szólt, hogy az enyémet jobbá tegye. Nem kértem rá, ő vállalt gyereket, döntött így, de mégis így érzem.

Persze mindennek van határa, és annak nincs értelme, hogy a saját életedet tönkretedd, azt senki nem akarhatja.

Szóval egy ideig segítsd, hogy lássa, próbálkozol. De ő sem várhatja el, hogy soha ne állj a saját lábadra.

2012. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
A testvéred mit szól a jelenlegi helyzethez?
2012. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
52%

Tulajdonképpen felnevelt és te otthagynád a szarban. Apáddal mi van? Mindenkinek össze kellene fogni, mert így csak elveszíti a lakást, és költözhet hozzátok!

Nem tudom, hogy hol laksz, de egy átlagos lakás 10 milla. Ennyit képesek lennétek elbukni? Pedig vagytok vagy öten a párjaitokkal együtt akik tudnának segíteni, csak úgy tűnik nem vagytok hajlandóak.

Szóval csak azt éred el, hogy anyád ugyanúgy veled fog lakni, de egy lakással kevesebb lesz a családi vagyon!

2012. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Költözzön vissza a testvéred a gyerekeivel, és az új párjával, és segítsék most már ők.Miattuk lett nagyobb lakás véve, nem?
2012. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

elváltak,már több éve. Én 18 éves korom óta dolgozom teljes állásba, a fizetésem szinte mindent leadom azóta is.

Tesóm azt mondja h sajnálja h ez a helyzet de ők se tudnak segíteni,azt mondja ha itthon lakna még akkor se változna,sőt csak rosszabb lenne a helyzet.

A barátomék sem álnak olyan tul fényesen,de ha hozzánk költözne csak rosszabb élet körülmények között lenne mint most. Ő azt mondja ha majd egyszer elköltözik akkor nem akar ugy élni mint otthon,ezt meg is értem.

2012. márc. 27. 16:35
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

tesód segítésére vette fel a hitelt, akkor ha tesód így szarban hagyta, te ne hagyd szarban és fizesd a hitel azzal a feltétellel, hogy ha ki lesz fizetve a ház akkor a te nevedre fog kerülni és abból tesód nem kap.

Ez így lenne korrekt. A barátodat meg engedje oda költözni, mivel neki nagyobb szüksége van rád mint neked őrá.

2012. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Ha ezt nem tudjátok megbeszélni akkor a kapcsolatodnak vége.
2012. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Páromat is így zsarolták a szülei, elköltözött. A hitelt a saját pazarló életmódjuknak köszönhették. Ha édesanyád hitelre hitelt vett fel, akkor ő sem különb. Nem a te gondod ez, emiatt nem fogod feláldozni az életed, bolond lennél. Önző igen, nem is kicsit!
2012. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!