Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért válhattam ennyire...

Miért válhattam ennyire feministává?

Figyelt kérdés
Miért látom úgy 40 éves koromra, hogy minden pasi egy rakás tehetetlenség és nem lehet rájuk számítani?

2012. márc. 27. 11:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a feminizmus és a női emancipáció nem ugyanaz!
2012. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvastam az oldal írásaiba,de egy idő után elment a kedvem tőle.Színtiszta fröcsögés olyan férfitól,akinek az bántja a pici szívét,hogy a nők nem otthon gubbasztanak egész nap a gyerekek mellett,és nem főzőcskéznek az "uruknak".Nem tudom az miért baj egyeseknek,hogy egy nőnek nem az a fő álma,hogy háztartásbeli legyen,hanem karrierre és szakmai elismerésre vágyik.Nem különösebben vagyok karrierista,de nem tudnék így élni.Inkább dolgozok tovább úgy,ahogy eddig tettem.
2012. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
92%
Ezért ilyen a világ.Amúgy meg ez a számítás kérdés szerintem olyan dolog,hogy mindenki annyit kap vissza amennyit beletett..Aki fikázza a férfiakat nem értem miért csodálkozik azon,hogy nem tiszteli egy férfi sem.Mindegy marad ez mindenkinek..inkább dolgozunk tovább..amúgy régen azt reklámozták milyen egy jó háziasszony akkor minden nő olyan akart lenni..Csak ennyire befolyásolható a nő.Ilyen alapokra nehéz normális családot építeni.Mindegy nem szeretnék ítélkezni,de én férfiként nagyon rosszul érzem magam ebben a világban,lenne aki szeretne velem lenni és velem élni,de már félek az egésztől.Nem szeretném,ha a gyerekem feminista példát és egy akaratos önző anyapéldát látna.Egyedül is van boldogság!Ez nagy tanulság a feminizmustól!
2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz az egésztől,akkor meg is érdemled.Most komolyan,mennyivel könnyebb dolog a nőket és a feminizmust hibáztatni a saját gyávaságod miatt?Ha feministák nem lettek volna sosem,nekünk nőknek még szavazati jogunk sem lenne.Ha a férfiakon múlik,akkor biztos nem.A nőktől minden választási lehetőséget elvettek,mondván ez a kötelességük,ezért is akart minden lány tökéletes háziasszony lenni.Mert nem volt más.Nagymamám is ezért nem tanulhatott tovább,mert az apja szerint a nőknek a helye a konyhában volt.Értem én mit beszélsz,de valahogy nem tűnik többnek egy kisgyermek panaszainál.Sajnálom.
2012. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%

Férfi létedre kicsit buta vagy.

Tudod, a feminizmus nem behatárolható, mert nagyon sok alfaja van. Számomra a feminizmus pont azt jelenti, hogy nem szorulok a férfi segítségére, mert erős nő vagyok, egyedül is képes vagyok gyereket nevelni, dolgozni.


Ha te férfiként elnyomva érzed magad, annak egy oka lehet. Eddig a nők voltak elnyomva, és most félsz, hogy ugyanazt fogják tenni veled, amit te és a "férfi" társaid a nőkkel.


Egyébként nincs jogod férfinak nevezni magad. Az egész férfihang egy nagy péniszistenítő klub. Ti amúgy heterok vagytok?

2012. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szeretnék belemenni a beteg játszmákba,de úgy érzem mégiscsak illene valamit mondanom,ha már butának és gyávának titulálnak.Bizonyos szempontból valóban gyáva vagyok és talán nem is egy nagy zseni.Régen sajnáltam az ilyen nőket,de már kár a szóért.Ha az az erő,hogy egy nő megtanul szakítani,meg egyedül élni,csak a saját érdekeit szem elött tartani,önmagát piedesztálra emelni és elfelejti,hogy milyen egy igazi női társ akkor hajrá!A nőnek szerintem tényleg a konyhában a helye.Szerintem az egyedül álló anyukák is megfordulnak ott és sok egyedülálló nő és férfi(én is) is,úgy látszik az egésszel addig nincs is gond amíg nem kell másnak is főzni.Ez mi?Önzőség vagy írigység?hm..nemtudom mi ezzel olyan nagy gond.De biztosan mindezt azért mondom,mert bu*i vagyok,ahogy itt állítja valaki sőt minden férfi bu*i nem?A férfi gondja úgyis csak "önsajnálat".Biztosan ezért nem működnek mostanában a párkapcsolatok.Ezért nincs túl sok mosolygós ember az utcákon,ezért van a rengeteg lelki betegség.Olvassák a nők a sok hüly* újságot,meg az idióta cikkeket a neten,még egymást is etetik a sok sz*rral és mindent be is vesznek aztán meg csodálkoznak,hogy senkinek sem kellenek,aztán jön a hüly* duma,hogy "erős vagyok",mert tudok egyedül élni és közben észre sem veszik ahogyan a fogyasztói társadalom felzabálja őket és szépen lassan mind agymosott vásárlókká válnak.Szerintem mindenki tud egyedül élni,csak van aki nem hiszi el.Azért én még nem adom fel a reményt,talán akad olyan nő akinek nem a fogyasztói társadalom és a feminizmus diktálta életvitelre van igénye.Amúgy meg nem szeretnék senkit meggyőzni,lehet,hogy nem nekem van igazam.De azért érdekes,hogy mennyire be vannak tanítva a nők,ha nem egyezik egy férfi véleménye egy nőével,akkor b*zi,gyáva,buta,gyerekes stb. jelzővel illetik,pl.:A feminista ellentéte a hímsoviniszta.Ennek is megvan a maga "disznó" jelzője,de feminista disznó az nincs.Szerintem egy nő,a kisugárzásától nő.A feminista nőnek számomra nagyon negatív a kisugárzása.Mint ahogyan gondolom,te sem vagy oda a hímsovinizmusért. Nem is keresem a társaságát,csak sajnos még a csapból is ez folyik és aki értelmes lenne azt is elrontják.Bizonyos szempontból mégis tudom tisztelni a nőt aki képes egyedül élni és nem "pasizik"(szerintem undorító egy szó),bulizik,shoppingol,nem valakit lelkileg és anyagilag szipolyoz és nem hallgat a feminista baromságokra,ha egyáltalán létezik ilyen valahol még.A férfihangról alkotott véleményedről meg annyit,hogy itt is meglátszik a makacsság,az önzőség,csak a saját érdekek hajszolása,és a férfi véleményének leszarása.Kinek kell a ilyen diktátor nő?Lehet,hogy lesz olyan férfi akinek segít feldogozni az ilyen nők által okozott sebeket,miért fáj ez neked?És talán lesz olyan nő aki képes lesz egy komoly társas kapcsolatra.Te is élvezed,ha másokat terrorizálhatsz,lenullázhatsz vagy ítélkezhetsz felettük?Szerintem nem baj,hogy ki van mondva,mert bizony így igaz,"Nem minden arany,ami fénylik."Ma sok nő tiszteletet vár,pedig mindent megtesz azért,hogy ne tiszteljék.Az egész csak k*rvák kapálódzása Így gondolom én..
2012. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ja ami meg a férfiasságomat(mert ugye valaki szerinted nem vagyok az) illeti,nem hiszem,hogy olyan ingatag alapokra helyezném,mint egyetlen nő véleménye aki ráadásul nem is ismer.Az eredeti kérdésedre a válasz pedig a tv,újságok,internet,reklámok egyszóval befolyásolhatóság.Majd,ha leereszkedsz az emberek közé a piedesztálról,rájössz,hogy vannak normális férfiak.De amúgy nem szeretnélek megbántani,főleg,hogy nem is ismerjük egymást.Csak a kérdésed megfogalmazása miatt,mást gondoltam rólad.
2012. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

Már elnézést,de miért akarod mindezt újra a szánkba rágni?Önigazolásból?Nem hinném,hogy piedesztálra lennék emelve,a munkahelyemen ugyan úgy kezelnek mint a többi dolgozót.Csak azért mert nem vagyok hajlandó együtt élni egy férfival?Jajistenem,ettől megáll a világ...

Tetszik,hogy megint a nőket trollolod,de nem ártana másik szemszögéből is nézni.Nem lennénk "ilyenek",ha az elmúlt évszázadok alatt nem elnyomott senkiknek tartottatok volna minket,hanem egyenlő félnek.Mégis kik mondták azt,hogy: "Az asszony verve jó".Hmmm?Kismadarak csiripelték?Most,hogy végre megnyílt számunkra a szabadság lehetősége,még jó,hogy nem úgy akarunk élni mint nagyanyáink.Persze,ez nyilván sérti azt a fenenagy egótokat,de már mi sem táncolunk úgy,ahogy ti fütyültök.Nekem jó érzés,hogy nem tőletek kell függnöm.És ha ilyen válogatós vagy,könnyen lehet,hogy egyedül maradsz a jobb kezeddel:P

2012. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!