Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kell vigyázni...

Miért nekem kell vigyázni azokra a gyerekekre akiknek a szüleit meghívjuk vendégségbe?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttek vendégek, 2 házaspár. Mindkettő elhozta a gyereküket, 3 és 4 évesek. A párom beszélgetett a vendégekkel, én meg rohangáltam a gyerekek után.

Egyrészt, hogy ne essen bajuk, másrészt hogy ne tegyék tönkre a lakást. Pedig nem az én dolgom lett volna, szerintem.


2012. márc. 25. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
de ha te mész hozzájuk, akkor látod, h otthon sincs üdítő- és csokikeksz folt a szőnyegen. ez a legfurább dolog az egészben. kicsit tényleg olyan, mintha azt mondanák magukban: most nem otthon vagyunk, vigyázzon rájuk az, akié a szőnyeg. tisztelet (az egyébként számos) kivételnek. nekem is van olyan ismerősöm, aki ha hozzánk jön, úgy viselkedik, mintha nem is lenne gyereke, én meg úgy, mintha az övé a sajátom lenne. aztán egyszer el kellett mennem, bementem a házban készülődni, a gyereket tőle egy méterre hagytam a kertben és elveszett! (nem ment ki a kertből, szerencsére) akkor láttam, h az anya egy másodpercig rám neheztel, aztán leesik neki, h ő a hibás és neki kínos. megkerestük és onnantól ő meg az apja figyelt rá.
2012. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleik simán hagyták, hogy így viselkedjenek? Akkor én nekik szólnék finoman, hogy legközelebb, ha hozzák őket (hozzáteszem, itt még váratlan is volt), akkor lesznek szívesek rájuk szólni meg megakadályozni, ha éppen készülnek a lakást leamortizálni, mert mindennek van határa.
2012. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket én többet nem hívnék meg, akármilyen jó barátok. :( Vagy észreveszik magukat legközelebb, vagy ennyi volt.

Nehogy már neked kelljen idegen gyerekek után rohangálni, aztán meg takarítani.

2012. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen eléggé patthelyzet, mert ha a szülő rohangál a gyereke után, akkor meg azt hányják a szemére, hogy két szót nem lehet beszélgetni vele, állandóan a kölykeivel van elfoglalva. Meg aztán rengeteg szülő elfogult, azt hiszi, a gyerekével foglalkozni hatalmas öröm, és még szívességet is tesz a gyerektelen vendéglátónak azzal, hogy az "babázhat". Szerintem ilyenkor legjobb a megelőzés. Ha nektek nincs gyereketek, akkor nyugodtan mondjátok meg, hogy szeretnétek, ha a gyerekek nélkül jönnének, hogy nyugodtan tudjatok beszélgetni. Ha nálatok is van kicsi, akkor meg szervezzetek be a vendégség idejére nagymamát, rokont, bárkit, aki a gyerekeket egy másik szobában leköti.
2012. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető probléma az, hogy manapság nagyon sok szülő majomként csüng a gyerekén, folyamatosan lesi a kívánságait és szórakoztatja, és így a kicsik nem tanulják meg még rövid időre sem lekötni magukat. Amikor gyerek voltam, nálunk állandóan vendégség volt, de mi ilyenkor még véletlenül sem a felnőttek körül sertepertéltünk. Játszottunk magunknak a másik szobában. Meg kell tanítani már a kisgyereknek is, hogy nem körülötte forog az egész világ, különben nagyon nehéz élete lesz.
2012. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Missi_Key ***** válasza:
100%
ehm..megmondod máskor hogy szépen ki lehet fizetni a szőnyegtisztítatást, és máskor nem hívjátok őket. pont. ennyi.
2012. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Missi_Key ***** válasza:
100%
vagy máskor ha látod h épp tapossa bele a sütit a szőnyegbe, finoman odaszólsz az anyjának hogy: rászólnál kérlek a fiadra? biztos veszi majd a lapot.
2012. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám akárki jött eddig gyerekkel, mindig figyelt rá. Ha már kicsit nagyobbak (3 év felett) és lehetett beszélgetni velük, akkor én is foglalkoztam a gyerkőcökkel, de fegyelmeznem nem kellett. Persze, ha pont én voltam közelebb és olyat csináltak (pl érintőkijelzős telefont felkapták), akkor rájuk szóltam, kivettem a kezükből, de azonnal ott volt valamelyik szülő és átvette.


Olyan is volt, hogy maga a szülő állt neki elpakolni a törékenyebb tárgyainkat egy felsőbb polcra, nehogy egy óvatlan pillanatban lekapja a gyerek.


De kutyás ismerőssel is volt olyan, hogy a kutya odacsurrantott a kőre, ő ugrott és feltakarította, csak az eszközöket kérte kézhez, mert nem tudta, hogy mit hol tartunk.

2012. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindig ez volt. Nem gyakran tartunk bulit, legutóbb 2 hetet készültem rá, sütés-főzés, szervezés, stb. Erre bakker az egyik házaspár hozta a 3 gyerekét, akiket végig én szórakoztattam, mert apuci, anyuci sörözött, egyedül nem hagyhattam őket, mert bár 5 év körüliek, rettegnek a kutyáktól. 4 ebünk van. Folyamatosan ordítottak, az asztalon ugráltak (!), úgy, hogy az apjuk tette fel őket, a kutyákat hergelték, aztán hisztirohamot kaptak. Összesen, az egész este folyamán 10 (tíz) percet tudtam beszélgetni a barátaimmal. Ez volt az utolsó parti, amit tartottunk (ennek is jó pár éve).Kiábrándító volt. Így ismerszik meg milyen ember valójában a szülő. Ha van is kisebb sörözés, csak a gyermektelen barátainkat hívjuk.
2012. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!