Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kell vigyázni...

Miért nekem kell vigyázni azokra a gyerekekre akiknek a szüleit meghívjuk vendégségbe?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttek vendégek, 2 házaspár. Mindkettő elhozta a gyereküket, 3 és 4 évesek. A párom beszélgetett a vendégekkel, én meg rohangáltam a gyerekek után.

Egyrészt, hogy ne essen bajuk, másrészt hogy ne tegyék tönkre a lakást. Pedig nem az én dolgom lett volna, szerintem.


2012. márc. 25. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne rohangálj utánuk, mert akkor a szülők azt gondolhatják, hogy azért járkálsz a gyerekek után, mert szeretsz velük foglalkozni. A szülők dolga, hogy vendégségben odafigyeljenek a saját gyerekükre. Ha valami eltörik, majd megveszik. Ha a gyereknek baja lesz, az is a szülők felelőssége, nem a tied. Nekem 3 gyerekem van, ha vendégségbe megyünk, egyik szemem mindig rajtuk van, és rájuk szólok, ha valami "ön- vagy közveszélyes" dologba akarnak fogni. Ez a szülők részéről jó nagy modortalanság volt.
2012. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem mondtad meg a szülőknek?? Ott kellett volna maradnod a párod mellett, aztán mindenki vigyázzon a sajátjára. Majd ha a gyereknek valami baja lesz, talán leesik a tantusz nekik.
2012. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Igen, valoban hagyni kellett volna, hogy szabadon jatszanak, viszont akkor talan a fele berendezest potolni kellett volna.

Szomoru, hogy ilyenek a szulok, de ha ezek rendszeres vendegek, akkor talan legkozelebb neked kell gondoskodni a gyermekek programjarol, en pl. mindig valami tarsasjatekot szerzek be, van mellek szoba, ahova beulnek, es eljatszanak, festenek, rajzolnak, de sok a valasztek. Ez a legjobb megoldas szerintem, ami szamodra is megnyugtato, es nem kerul sokba.

2012. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

:-))


nem. a saját anyjukájuk dolga lett volna. én is jártam már hasonló cipőben nem egyszer. ha látják, h odafigyelsz rájuk, megnyugszanak és leeresztenek. onnantól csak rád maradnak a gyerekek, mert a szüleik örülnek, h végre egy kicsit nem nekik kell ügyeletben lenniük. annyit tudsz tenni, h legközelebb nem figyelsz annyira, akkor az anyák egy része észreveszi magát vagy nem és a gyerek tényleg leszaltózik a konyhapultról... sajnos nem mindig jön be

2012. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az üdítőt kiöntötték a szőnyegre, a csokis sütit beletaposták. Ezek tuán kezdtem el figyelni rájuk.

Először csak ijesztgették és kergették a macskát, később már dobálták és ütötték is. Be kellett zárnom a fürdőbe, hogy ne piszkálják.

2012. márc. 25. 14:48
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy a gyerekeknek bajuk essen, és a lakást is szeretném épségben látni, miután elmentek.

Úgy volt, hogy gyerek nélkül jönnek, és társasozós-pizzázós estét szervezünk. Aztán beállítottak a gyerekekkel.


Kapcsoltam nekik mesét, leültek és nézték csendben, erre a szüleik felálltak, hogy késő van ideje hazamenni.

2012. márc. 25. 14:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 és 4 éves gyerek azért ennél jobb nevelt. Én fiam nem a legnyugodtabb, sőőőőőőt, de ha elmegyünk valahova tud viselkedni. Ez a szülő felelőssége és feladata. Látták a szülők, hogy mi történt a szőnyeggel és hagyták a macskát bántani????? Máskor ne hívd őket meg.

egyébként kb egy 2-2,5 éves gyerek viselkedik ennyire gázul vendégségben. Szerinem.

2012. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Rohangáljanak utána a szülei! Csak az a gond, hogy sokan, mint pl. a mi családunkban is úgy fogják fel, hogy ők kikapcsolódni akarnak,ha vendégségbe jönnek. Volt, hogy a falat összefogták a csokis kezükkel, az ülőgarnitúrára nekifutásból ültek fel, de sorozatban, mert milyen jó játék. A kislány csirkecombot kért ebédnél, persze csak csipkedte, tudtuk rossz evő, semmi gond,de ezek után még 2 db-ot is kivetetett magának,összemaszatolta, de érdemben nem evett belőle, az anyja ott asszisztált ehhez. Persze,ez nem a 4 éves hibája, hanem a szüleié. Akik csak traccsoltak tovább, mintha semmi nem történne és e mellé csúnyán néztek arra, aki rájuk mert szólni, merthogy gyerek. Másik részről meg, ha nem futkározol utánuk, akkor kárt tesznek a lakásban. Majd jön az illemkör, hogy leszidják, jajj ők kifizetik,ami már messziről sem őszinte mondat, jajj nem kell,és nem is fizetik. Biztos sok jól nevelt kisgyerek is van, de azok se hozzánk járnak sajnos...
2012. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"kapcsoltal meset, de tavoztak"

IGen ez a szulok hibaja! Nagyon sok szulo nem birja elviselni ha a gyereket korlatozzak, de mint irtad is, hogy elotte nem szoltak ra, mar az nem egy normalis szuloi viselkedes, tehat maskor ezeket nem kell meghivni pl. Hiszen a szulonek kellett volna gyermekere szolni, hiszen jobban ismeri, ezert mar ha vendegsegbe megy felkesziti a gyereket, de mar jatekot is visz, es megkeri a gyereket arra, hogy leehtoseg ne zavarjak a felnotteket, es csendben, szofogadoan kell viselkedni. A cicat bantani, a szulo csak nez, te gondoskodj arrol, hogy meset teszel, ezt mar a szulonek kellett volna felajanlani, kerni, hogy talan ha leeht akkor a gyermeket ez kotne le, legyszives...

2012. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pont ide aktuális, mert nálunk is mindig a mi feladatunk volt tesómmal a rokon kisgyerekek vigyázása. Mi 17-18,ők 3-4 évesek voltak akkor. Egyértelmű volt, hogy míg a szülők beszélgetnek, lepasszolják nekünk őket. Mindenünket vinni akarták, még az alvópárnát is, így a berendezésről jutott eszembe, hogy mi elpakoltuk,ami törékeny, mozdítható, vagy kellene nekik. Nálunk is maszatoltak, mi kivittük a fürdőbe és megmostuk a kezüket. Cipőt sose vetettek le, sártenger volt utánuk minden, órákig takarítottam. Titkon meg imádkoztunk anyuékkal,hogy menjenek már el. Ha szóltak, hogy jönnek, tudtuk előre terror lesz a nap nekünk. De ne engedd, hogy dadát csináljanak belőled, felnőtt nő vagy, gondolom Te is szívesebben beszélgettél volna párod társaságában.
2012. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!