Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neveletlen gyerekekkel vendégs...

Neveletlen gyerekekkel vendégségbe menni?

Figyelt kérdés
Apukámnak van egy munkatársa, akinek van 3 nagyon neveletlen gyereke. Én már nem lakom a szüleimmel, de amig velük laktam, gyakran jött ez a család bejelentés nélkül is hozzájuk. Olyankor beállítottak 5-en (szülők meg a három gyerek) és nagyon kellemetlen volt. Alapvetően nem illik bejelentés nélkül senkihez sem menni, pláne nem ennyien, a másik meg a gyerekek viselkedése. Két gyerek fogja magát, és nekiáll verekedni, az egyik hisztizik, bömböl stb. A szülők meg semmit nem csinálnak. Volt hogy csokis kézzel agyontapogatott az egyik egy asztali díszt, de a szülők csak nézték. Ma reggel átmentem a szüleimhez, és mondta anyám kétségbe esve, hogy 11 órára jönnek. Előzmény az, hogy a férfinek névnapja van, apám felhívta reggel, hogy melyik nap tudna eljönni hozzánk. 11-re jönnek mind az 5-en! Mikor én ezt megtudtam, megmondtam hogy nekem ehhez most nincs türelmem (neveletlen gyerekeket pesztronkáljak, jópofizzak amikor verekednek stb) apám meg arrogánsan hazazavart. Anyámat sajnálom, mert a gyerekek rendesen rászállnak. Ezelőtt kettő ott akart aludni náluk! Lényeg, hogy miért viszi valaki vendégségbe a gyerekeit, ha ennyire neveletlenek? (életkoruk: 16, és kb 11, 9 év, tehát nem kicsik már. A legidősebb szokott piromkodva rászólni a testvéreire)
2011. dec. 29. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én tuti rákiabálnék a kölkökre.

Lehet, hogy nem az én gyerekem, hogy rászóljak, de az én lakásom!!!

A szülőknek is simán szólnék, hogy tegyék takarékra a gyerekeiket.

2011. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Apám meg nem érti mi a baja anyámnak meg nekem ez ügyben, sőt szerinte mi vagyunk a rosszindulatúak.
2011. dec. 29. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a sztori ismerős,mert nekem is vannak ilyen ismerőseim ahol a két gyerek istencsapása,és a szülők észre sem veszik.Jobban mondva nem akarják észrevenni.

Nálunk is ez volt,de apám hamar megunta.Először szólt a szülőknek,hogy ideje lenne a fiúkra rászólni,mert már túl lépték a határt amit egy idegen helyen elfogadható.Az anyuka rögtön elkezdve védeni a kölykeit.Erre apám csak annyit mondott,hogy ne várják meg míg ő állítja le a fiúkat,mert elég hangosan tud fegyelmezni.HA nem tetszik akkor köszönöm,hogy itt voltatok,de kívül tágasabb..

Elmentek,és később hallottuk,hogy nem az apám volt az egyetlen aki kidobta már őket..Ma már szinte senkihez nem tudnak menni,csak 1-2 családhoz akik hasonlóan mint ti,nem mernek szólni,de a frász kerülgeti őket.


Tessék megmondani anyukának,hogy álljon a sarkára,és szóljon rá a kölykökre,ha a szülők nem képesek.Ha rumlit csinálnak akkor rájuk kell szólni,hogy tegyenek rendet.Ha nem tetszik a szülőknek,akkor tessék ajtót mutatni,hogy akár haza is lehet menni..

2011. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apám őket védi, hiszen mondom, olyan arrogánsan hazazavart. Csak azért mert megmondtam a véleményem.
2011. dec. 29. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor oldja meg a gondot apád egyedül.Anyád helyében én szépen felöltöznék,és elköszönnék az apádtól,hogy "drágám! szórakoztasd te a neveletlen kölyköket,én most elmegyek a lányommal moziba,és egy kicsit kikapcsolódni" Majd elmennék..Mindjárt másképp fogja majd látni a dolgokat apád is,ha neki kell tálalni,és takarítani utánuk..
2011. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki ennyire nem tud gyereket nevelni, az nem veszi észre, hogy illetlenség, amit csinál. Látod, a szülőkre is eleve ráférne némi nevelés, ha bejelnetés nélkül mennek vendégeskedni. Még ha családtagok lennének, az beleférne, de így, hogy nem is rokonok, csak munkatárs, illene azért szólni (bár én meghívás nélkül nem is kéredzkednék oda senkihez). Én be se engedtem volna őket a házba, kitaláltam volna valami indokot, hogy takarítunk, festjük alakást stb. és nem tudunk vendéget fogadni.
2011. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Apámnak ha ellent mondasz, azt megtorolja. Anyám otthagyja ilyenkor? Apám szerint anyámnak kötelessége ott lenni és ugrálni a vendégeknek. Jobb nem újjat húzni apámmal, nekem elhiheted.
2011. dec. 29. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy apukádnak fontos a jó kapcsolat ezzel a kollégával. Na de mégis...? Először azt hittem 4-5 évesekről van szó, na de 9, 11, 16(!)? Nekik már tanáraik is vannak, amit az én időmben "nevelőnek" hívtak, különösen alsó tagozatban.
2011. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még mielőtt nem olvastam a további kommentjeidet, biztos voltam benne, hogy apukád egy öntörvényű, agresszív ember. Ha nem is tettlegesen, de verbálisan biztos.

Nem csoda, hogy a barátja is ilyen, mindenkit semmibe vesz, őt körbe kell ugrálni. Madarat tolláról... , ugye.


A kérdésre a válasz, mert bunkó, érzelmi intelligenciája nulla, ezért viszi őket, és nem szól rájuk.

2011. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!