Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez fair? Vagy ha...

Szerintetek ez fair? Vagy ha már most ilyen szabályokat hoz mit várhatok később?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Ő 30 éves, én most végeztem az egyetemen. Hogy ne keljen haza költöznöm vidékre gondoltam összeköltözhetnénk, mert már amúgy is terveztük. Illetve azt is gondoltam, hogy városba csak könnyebben találnék munkát mint vidéken. És egyébként is városban képzeljük el az életünket. Nem szeretnék újra szüleim nyakán élősködni, persze páromén se.

Párom viszont kikötötte, hogy akkor költözünk össze, ha már lesz munkám. És a rezsit is, költségeket is felesbe fizetjük. (Csakhogy nekem a kezdő fizetésem az ő fizetése kb. 1/4-e lesz, ezért sem érzem fair-nek a részéről.) Azt is mondta, hogy ugyan úgy félre kell raknom a közös jövőnkre, ahogy neki. Csakhogy én nem úgy terveztem, hogy már az első fizetésemből félre fogok rakni. Mégiscsak ő a férfi, ő keres jóval többet, évek óta dolgozik. Persze én is félre fogok tenni, de ne ossza már be előre az én fizetésemet is. Nem?

Mit gondoltok erről? Eléggé megrémített az a jövő, amit vázolt nekem!


2012. márc. 14. 00:07
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
41%
Párodnak igaza van, de elég nagy sóher, hogy nem engedi meg, hogy ott lakhass, mert az neked kényelmesebb az iskola és munka miatt is. Ha hosszú távon is minden ilyen pénzügyet kicentiz, az nem lesz jó a kapcsolatotoknak.
2012. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként a párod mit akar?Társat, vagy szobalányt?Esetleg már valamikor kihasználta valaki és azért ilyen?Vagy szimplán önző?Na mindegy, egyik sem szívderítő lehetőség.
2012. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
50%

Ez érdekes,nekem se te sem a párod hozzállása nem tetszik. Te még nem dolgoztál egy napot sem,de elvárod már most,hogy ő többet tegyen a közös jövőtökért? Miért is? Mi együtt teremtettük meg a férjemmel,amink most van,sosem vártam el tőle többet,mint,amit magamtól.Eszedbe sem jutott,hogy félre tegyél az első fizetésedből.Ez már most kijelented,pedig még nem kerestél semmit.Szerinted ez mit sugall a párodnak,ha nem azt,hogy fizessen mindent ő,mert ő többet keres.

Sok ilyen családot ismerek,a nő háztartásbeli,a férfi eltartja.Ez működik annál,aki bírja,én bekattannék.A ti felállásotok azért kicsit érdekes.Te várod,hogy ő fizessen többet,a fizetésedből nem akarsz félretenni,de a háztartást is felezzétek. Jó lenne,ha eldöntenéd,hogy mit akarsz és úgy állnátok egymás elé.

Ő sem világos nekem teljesen.Ha egy független és talpraesett nőt akar,aki képes dolgozni és beszállni a rezsibe,öntdatos és gondol a közös jövőre,képes spórolni és nem érzi,hogy csak a férfinak kell megteremteni a hátteret,akkor előszöris ne téged vegyen el,másodszor pedig vegye tudomásul,hogy ilyen nő mellett neki is ki kell vennie a részét a házimunkából,a gyereknevelésből. Nem irigyellek benneteket,ti nem egymást keresitek,csak megpróbáljátok legyőzni a másikat,kinek az akarata fog érvényesülni.

2012. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj csak otthon a szüleidnél.Inkább a szüleidnek fizess bele a rezsijükbe és a házikosztba,mint egy idegen embernek,aki valószínűleg még jó pár évig nem lesz a hitvesed,szóval nem lesz a családod..


Senkinek nincs joga ahhoz, hogy a fizetését beossza,és előre eltervezze, hogy drágám neked majd erre meg arra kell költened.


Én a helyedben maradnék otthon,ha kell akkor bejárósan de minél jobb helyen próbálnék munkát keresni.

2012. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
38%
Ez így van , ha vkivel (idegennel) társbérletbe költözök. De ha valakit szeretek, a mindenem? Nem szeret téged, csak kell mellé valaki, mert az úgy van rendjén. Olyat keress, aki még fizetne is, csak együtt lakhasson veled! A valentin napi ajándékot nem kell kifizetned?! El ne felejtsd a kamatokat!
2012. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
33%

Már az elején említettem, hogy volt hasonló párom (bár ő nem teljesen ilyen, sőt azóta is barátok maradtunk).

Viszont volt ugye egy időszak régebben, amikor párkapcsolatban voltunk, amikor azt mondta hozzá is költözhetek (mert nagyon messze lakunk egymástól). De persze megszabta, hogy havonta mennyit kell befizetnem a közösbe. Laza volt amúgy, átküldött neten egy táblázatot, hogy villany x ezer, vízhasználat x ezer, stb. külön lebontotta részekre és a végén összeadta is. :DDD

Nekem az volt a problémám, hogy ő kb. egy villában lakik, gondolhatjátok mennyi pénzt visz el az a lakás havonta...

Ő milliókat visz haza havonta (ráadásul a szülei is gazdagok). Nekem meg még alig van pénzem, szóval ki sem tudtam volna fizetni amit kért, esetleg csak úgy ha szüleim támogattak volna (az egyikük fizetésének a 60-70 százalékával), ami persze nem lehetséges.

S bár szerettem megmondtam, hogy nekem ez így nem "pálya", hogy még nagyobb csődbe visz, és soha nem tudok majd ebből a körből kilépni, mert sosem tudok félretenni stb. Milyen életem lett volna úgy? Ha esetleg szakítottunk volna (ami meg is történt, de nem emiatt) akkor ott maradtam volna mindenféle tartalék nélkül, könyöröghettem volna neki, hogy fizesse a költöztetőket és a taxit (az ország egyik feléből a másikba, ide a szülői házba).

Szóval akkor én megmondtam, hogy szerintem erről mondjunk le, találkoztunk még egy ideig és szinte napi szinten beszéltünk, de szépen lassan átment barátságba.

Mondjuk én elég távolságtartó és sértődött lettem egy időre, akkor aztán könyörgött, hogy töltsek vele több időt és hajlandó lett volna milliókat költeni rám.

Lehet a te párod is rájönne, mennyire fontos vagy neki, ha kicsit elhagynád vagy legalább albérletbe költöznél az ő háza helyett és távolságtartóbb lennél. Persze kitudja, ő milyen ember, nem biztos, hogy beválik, ezt neked kell tudnod, te ismered (remélhetőleg).

Mondjuk az én exem legalább segített és támogatott mindenben, ő szeret főzni és takarítani is. Meg ő általában olyan, hogy hiába szigorú bizonyos dolgokban és dönt minden érzelem nélkül, akkor is ha odaállok elé szinte már sírva, hogy segítsen, mert tényleg nem tudok máshoz fordulni, akkor azért segít.

Szóval lehet nekem (ha kicsit többet keresnék) megérte volna hozzá költözni. (Nem mondtam le erről teljesen, mert már régóta vagyunk barátok és sokszor átcsap párkapcsolatba, de amíg nem lesz rendes fizetésem és nem lesz nekem is jobban felépítve az életem addig nem vállalom így a dolgot.) A te párodban viszont nem vagyok biztos, hogy megtenne ilyesmiket érted.

De most komolyan, ha pl. munka (és esetleg később gyerek) mellett nem jutna időd pl. elmosogatni minden tányért, és megkérnéd, hogy kicsit segítsen már be, mert nem bírod, akkor azt mondaná, hogy hát ő nem mosogat, viszont szívesen kidobja a tányérokat a kukába, viszont majd másnap vegyél újakat?!

Ne hagyd magad, természetes, hogy te is többre akarod még vinni és alakítgatni akarod a jövődet.


Ha gondolod írd majd meg, hogy mi volt, beszéltél-e a pároddal és mire jutottatok stb. Kíváncsi vagyok, ha komolyan leülnél vele beszélni hogyan viselkedne.

2012. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
66%

Valaki említette, hogy "nem meghívatni magad pl. vacsorára. " A véleményem nem ellene szól, csak ennek kapcsán eszembe jutott valami.

Meghívatni magát vacsorára? ... Nem a randi elején vannak, ez már egy komoly kapcsolat elvileg. Másrészről nem is értem azt a férfit! Én örömmel vinném el vacsorázni a kedvesem, örülnék, ha boldoggá tehetem. Nem sajnálnám rá a pénzt! Mondjuk én az a típus vagyok, aki akkor is elvitte a párját szép, hangulatos étterembe, vagy kikapcsolódni, vagy akkor is vett neki mindig kisebb-nagyobb ajándékokat, ha nem volt igazán pénze. Sokszor inkább nem vettem magamnak néhány ezer forintos cuccokat a telefonhoz, számítógéphez, ilyesmihez (ha még a régi is elment, vagy úgy éreztem nem létszükség) inkább csináltam közös programot, mert ezerszer többet ért!

2012. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
65%
Az jogos,hogy dolgoznod kell,munka nélkül kár összeköltözni,az is jogos,hogy te is beleadsz,ez alap.De az mondjuk elég nagy bunkóság,hogy neki több fizetése van és mégis külön kasszán éltek,legalább támogathatna egy kicsit.Meg a r..adt pasik alapból többet keresnek,mert a nőket bizonyos értelemben még ma is elnyomják.Úgyhogy ezt fogja fel és ne sóherkedjen:)
2012. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
82%
Lehet tenyleg jobb lenne, hogy egyelore a szuleidnel maradj. Merthogy a kesobbiekben sok nezetelteresetek lesz a kulonbozo szemleletetek miatt.
2012. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
24%
Nem töröltek innen kommenteket? Mintha valami hiányozna...
2012. márc. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!