Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez fair? Vagy ha...

Szerintetek ez fair? Vagy ha már most ilyen szabályokat hoz mit várhatok később?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Ő 30 éves, én most végeztem az egyetemen. Hogy ne keljen haza költöznöm vidékre gondoltam összeköltözhetnénk, mert már amúgy is terveztük. Illetve azt is gondoltam, hogy városba csak könnyebben találnék munkát mint vidéken. És egyébként is városban képzeljük el az életünket. Nem szeretnék újra szüleim nyakán élősködni, persze páromén se.

Párom viszont kikötötte, hogy akkor költözünk össze, ha már lesz munkám. És a rezsit is, költségeket is felesbe fizetjük. (Csakhogy nekem a kezdő fizetésem az ő fizetése kb. 1/4-e lesz, ezért sem érzem fair-nek a részéről.) Azt is mondta, hogy ugyan úgy félre kell raknom a közös jövőnkre, ahogy neki. Csakhogy én nem úgy terveztem, hogy már az első fizetésemből félre fogok rakni. Mégiscsak ő a férfi, ő keres jóval többet, évek óta dolgozik. Persze én is félre fogok tenni, de ne ossza már be előre az én fizetésemet is. Nem?

Mit gondoltok erről? Eléggé megrémített az a jövő, amit vázolt nekem!


2012. márc. 14. 00:07
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
60%
Az azért érdekelne, hogy ha majd otthon leszel egy gyerekkel, akkor pénzért is úgy kell majd könyörögni, hogy pelenkát vehess?
2012. márc. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 LazyJones ***** válasza:
58%
Most ez leget, hogy végletes véleménynek tűnik, de én nem hiszek abban, hogy ilyen kőbe vésett, lebetonozott szabályok és törvények közepette lehet valaki "életed párja". Az én életem párja meg tudja velem beszélni a dolgokat, és ha együtt vagyunk, úgy osztozkodunk a pénzen és a felmerülő költségeken, ahogy épp alakul. Nincs közös kasszánk, de mindketten vállaljuk, hogy megvesszük, amit kell,ha épp mi vagyunk arra.
2012. márc. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
60%
Kdves 33N az már nem kapcsolat ha feltételeket szabtok egymásnak a párkapcsolatban. Eléggé optimista nézet, de az akkor jó ha mindkettő belead apait anyait, anyagit, ez nem egy üzlet. Ez vonatkozik a kérdező kérésére is.
2012. márc. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
18%

Kedves előző! a 33 N vagyok :)


Nem egészen értem mire gondoltál. De feltételek minden kapcsolatban vannak, még ha nincsenek is kimondva. És jobb kimondani mint később azzal szembesülni, hogy bezzeg én csak adtam és adtam aztán az a szemét r.anc csak úgy elhagyott és kihasznált. Nos ezt nem egyszer hallottam kevésbé intelligens férfiak szájából.

Abban igazad van, hogy jelen esetben a kérdező pasija szabja a feltételeket, méghozzá elég keményen, és férfihoz nem illő módon, ugyanis teljesen világos hogy a kérdező nem akarja "kihasználni" csak szeretné ha a párja férfiként állna mellette. De ez a pasinak nem nagyon akar leesni. Ezért az egyik megoldás hogy ott kell hagyni. ugyebár. de a kérdező szereti ezt a hapsit, szóval ezzel a tanáccsal nem megy sokra. Ezért mondtam, hogy ne fogadja csak úgy el a pasas szabályait, hanem próbálkozzon valamivel meggyőzni. mert vagy az van hogy téveszméi vannak a kihasznállásról a pasinak, vagy pedig tényleg egy önző alak, aki megszokta hogy a nők ott pattognak körülötte, és aki nem akar úgy táncolni ahogy ő fütyül azt kihajintja.


Egy jó kapcsolatban természetesen nem adódnának ilyen problémák mint a kérdező esetében. Vagyis a férfi magától értetődőnek venné, hogy összeköltöznek és segít munkát keresni a nőnek, és addig kvázi eltartja aztán meg keresés arányosan járulnak hozzá a közöshöz. Ha a nő később netán megcsalná és elépne egy másik hapsival, akkor se érezné magát kihasználva, mert nem ingyenélő volt a nő...


A problémák nem akkor szoktak adódni míg a pár együtt van, hanem amikor valami miatt szétmennek. Aki nem védte az érdekeit addig, vagyis csak adott adott és nem kapott vissza annyit amennyit jogosnak érzett, az nagyon becsapva érzi magát. Ezért jobb a szabályokat előre felállítani. És sosem szabad többet adni mint amit szívesen nélkülözöl és amit sose kérnél vissza akár mi lesz.


Egyébként a világon minden üzlet. Ha egy barátodnak segítesz a felújításnál.. is üzlet, mert viszont várod, ha nálad kell segítség, jöjjön. És ugye ha nem jön, akkor jön a sértődés. akkor hát mi ez ha nem üzlet? Vagy szerelmes vagy valaibe, elviszed vacsorázni, lefekszel vele, és mit vársz érte, hogy szeressen... vagy legalább szexeljen veled. ugye? ha meg azt várod hogy szeressen és hű legyen, és ezért fizetsz ezt azt... akkor ez is üzlet. Aki jótékonykodik az is üzletet köt, magával, mert magának szerez örömet, azt kapja érte, hogy megbecsüli magát, mert jót tett... A kérdés mindig az, hogy ha adunk valamit magunkból pontosan mit várunk érte cserébe. Mert ha ezt nem tisztázzuk, akkor ott bajok lesznek. Mert sok esetbe a másik fél másra gondol.

2012. márc. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már itt elakadtok, akkor ne költözzetek össze. Te, mint írtad is, olyan családban nőttél fel, ahol a férfi tartja el nagyjából a nőt. Ő nem. Igazából sokat nem tehetsz, ha nem mész ebbe bele, akkor nem költözöl össze vele. Szerintem mindkettőtök felfogása furi. Neked be kell fektetni a jövődbe, mert terveid vannak, viszont ő áldozzon a közös jövőtökbe többet, ő szinte lakótársnak venne oda. Lehet le kéne ülni komolyan beszélni .
2012. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyrészt egyetértek a pároddal. No nem mindenben, mert ha fele annyit nem keresel mint ő, akkor ugyan hogy a csudába tudnál annyit félretenni? Viszont az logikus, hogy a rezsi, albi és hasonló közös költségeket közösen álljátok. Ő is félre akar tenni, ő is gondol a jövőre, és ha még egy éhes szájat kéne etetnie (ez bunkónak hangzik, de nem úgy értem), akkor nem tudna semmit sem megtakarítani. Lehet most ez téged bánt, hogy még munkád sincs, de már tudod mire KELL költened, és igazából meg is értelek, mert én is szerintem először felhúztam volna az orrom, de próbáld az ő álláspontját is nézni. Gondolj bele mi lenne, ha ő odaköltözne hozzád úgy hogy az alibt változatlanul te fizeted, a rezsi nagy része szintén rád hárul és a megspórolt pénzedből vett kocsit ő használja. Neked se esne jól. Ilyen a közös élet.
2012. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
58%
A párodnak igaza van.De megvallom, én nem maradnék egy ilyen emberrel akkor sem.
2012. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
70%

"Mégiscsak ő a férfi, ő keres jóval többet, évek óta dolgozik. "


Ilyenkor persze emancipáció mehet a sutba.


Viccet félretéve, egyet kell értsek pároddal, viszont fizetésedhez viszonyítva kéne mérlegelnie.

Meg azért Te elvárnád, hogy ő mindent rááldozzon a Te ötletedre...

2012. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
71%

Én így nem költöznék vele össze, az tuti. Az első dolog ami eszembe jutott, hogy ha esetleg szülsz egy gyereket, akkor majd a gyesből gazdálkodsz? :) Nevetséges...

A második pedig, hogy amint említetted, ő nem sajnálja magára szórni a pénzt. Na most, hogy álljátok felesben a kaját, ha ő pl minden nap bélszínt/csirkemellet/lazacot akar enni, de neked erre a negyed annyi fizudból nem futja majd? Vagy majd külön kaját vesztek és külön főzöl rá? Ugyanez a szórakozásra is igaz.

A házimunkával kapcsolatban meg megmondhatod neki, hogy ha felezni akarja költségeket, de elvárja hogy egyedül moss/főzz/takaríts, akkor perkáljon neked érte órabért, elvégre az idő pénz.

Ha egy férfinak ilyen a hozzáállása, azt a kapcsolatot megette a fene. Jól teszed hogy nem engedsz, ne is tedd semmiképp, csak így fog kiderülni, hogy szeret-e igazán! Ha csak az általa szabott feltételekkel hajlandó összeköltözni, akkor egyértelmű, hogy a pénz fontosabb neki mint te! Ennyi.

2012. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
75%

Én az alábbiakat gondolom. Ha nem lesztek közös kasszán (márpedig nem úgy tűnik), akkor logikus és érthető dolog, hogy a keresetetekhez mérten járuljatok hozzá a költségekhez. Tehát magyarul, ha ő jóval többet keres, akkor többet adjon bele. Úgy gondolom párkapcsolatban nem kellene forintra kiszámolni mindent. Azonban az a része érthető a feltételeiből, hogy valamennyit te is adjál bele, tehát csak akkor költözik össze, ha már te is keresel (valamennyit). Azt azért megkérdezném, hogy ha szórakozni mentek, akkor ki állja a költségeket? Mert ha neked is marad a szórakozásra pénzed, akkor viszont egyértelmű, hogy a te részedet neked kellene állni, nem meghívatni magad pl. vacsorára. Ha már így felosztjátok a költségeket.

Mindezek mellett én mélyrehatóan elgondolkoznék azon, hogy milyen ember a párom, mert azokból amiket leírtál, nekem egy "régimódi férfinak" tűnik, aki nem végez semmi házimunkát, mert az csak a nő dolga, neki mindent lehet, a nőnek semmit. Kell ez neked biztosan? Valószínűleg ez a későbbiekben csak rosszabbodni fog!

2012. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!