Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez fair? Vagy ha...

Szerintetek ez fair? Vagy ha már most ilyen szabályokat hoz mit várhatok később?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Ő 30 éves, én most végeztem az egyetemen. Hogy ne keljen haza költöznöm vidékre gondoltam összeköltözhetnénk, mert már amúgy is terveztük. Illetve azt is gondoltam, hogy városba csak könnyebben találnék munkát mint vidéken. És egyébként is városban képzeljük el az életünket. Nem szeretnék újra szüleim nyakán élősködni, persze páromén se.

Párom viszont kikötötte, hogy akkor költözünk össze, ha már lesz munkám. És a rezsit is, költségeket is felesbe fizetjük. (Csakhogy nekem a kezdő fizetésem az ő fizetése kb. 1/4-e lesz, ezért sem érzem fair-nek a részéről.) Azt is mondta, hogy ugyan úgy félre kell raknom a közös jövőnkre, ahogy neki. Csakhogy én nem úgy terveztem, hogy már az első fizetésemből félre fogok rakni. Mégiscsak ő a férfi, ő keres jóval többet, évek óta dolgozik. Persze én is félre fogok tenni, de ne ossza már be előre az én fizetésemet is. Nem?

Mit gondoltok erről? Eléggé megrémített az a jövő, amit vázolt nekem!


2012. márc. 14. 00:07
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
62%

tovább tanulásról akkor le is mondhatsz,mert a munka+plusz háztartás mellett nem lesz esélyed.

lehet,hogy forintosítanod kell az idődet,talán úgy ráébred nem 1 szolga vagy aki ingyen takarít,mos,főz nála és még a rezsi felét is fizeti.

2012. márc. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
13%
Költözz albérletbe és a lakótársaddal közöld,hogy te kevesebbet fizetsz,mert ő keres jobban.Logikus nem??Élösködő.
2012. márc. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
70%
22/22 sötét vagy,mint az éj
2012. márc. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

Ő nem a lakótársam, hanem életem párja (lenne).

És nem tartom magam élősködőnek.

De persze, ez is egy vélemény. köszönöm!

2012. márc. 14. 01:08
 25/50 anonim válasza:
72%

szerintem azon sem ártana gondolkodnod,h mi van ha pár hónapig nincs munkád menet közben.mi lesz utólag behajtja?

és ha pl beteg leszel és nem tudsz 1 ideig melózni?mi lesz mikor szülsz a gyesből lehet nem futja a 50%ra!?

2012. márc. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem tetszik, miért nem húzol el tőle?
2012. márc. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
81%

Hát, az egyik verzió szerint érthető, ugye manapság nem divat eltartani, vagy valamilyen módon anyagilag támogatni a nőt. Még a végén rákap, aztán leshet.

A másik verzió szerint pedig bizony a férfi nem csak attól férfi, hogy fel tudja állítani, attól is férfi, ha el tudja tartani a nőt.

De mint írtad, te nem erre vársz, csak arra, hogy támogasson az elején, ami még manapság is igencsak elvárható. Főleg ha megteheti. Én eme romantikus második verziót preferálnám. A "szivem tudom, hogy most keveset keresel, átvállalok pár számlát" sokkal jobban hangzik, mint a "húzzál bele a túlórába, mert én nem fizetem be a gázszámla másik felét is"...

2012. márc. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
30%

Ha albérletbe mennél akkor még többet fizetnél. Én ragaszkodnék a helyedben a fele-felel arányhoz,akkor is,ha sokkal kevesebbet keresek.

Úgy lehet érezni a szavaidból,mintha spórolásból költöznél hozzá (nem akarok az első fizetésemből rezsit fizetni..stb)

2012. márc. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
78%

Nem egyértelmű számomra, hogy szeretitek-e egymást.

Nekem ez az egész mindkettőtök részéről úgy tűnik, mintha valami szánalmas érdekközösséget hoznátok létre, nem pedig közös, szereteten és odaadáson alapuló közös életet.


A párodat nem értem. Ha szeretne, akkor nem lenne akadály a pénz, csak legyél vele. Ez lenne a normális egy szerelemben, és lenne időd munkát találni.

Téged se értelek, mert elvárnád, hogy ő százalékosan többet tegyen be, de a te pénztárcádba ne kutasson.


Szerintem közötök sincs egymáshoz. Üzletet kötni a piacon kell, ahhoz viszont nem kell összeköltözni. Szerintem keressetek olyan társat, ahol ez a kérdés nem kérdés. Amikor nem sajnáljátok a másiktól azt, amitek van.

2012. márc. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%

Sokan emlegetik itt, hogy ha albérletbe költöznél, akkor se támogatna senki. Nos az embernek az élete párja azért nem egy idegen akivel az albérleten osztozik ugye. Abban benne van, hogy ésszerű keretek között segítek a másiknak. Ha azt vesszük Te viszed a háztartást, mert ugye azt kikötötte hogy ő semmit nem akar csinálni otthon, nos, akkor szálljon be jóval több résszel a rezsibe is. Ő pénzt tud keresni jobban, te meg szívesen végzel házi munkát. Szerintem így korrekt.


Tudod nem tudom előtted milyen kapcsolatai voltak, vagy esetleg az ismerőseinek milyen tapasztalatai voltak, de az is lehet hogy attól fél csak azért költöznél hozzá hogy eltartson, vagyis a pénze miatt. Van olyan férfi akinél ez egyfajta fóbiává válik. Viszont ha már jóideje együtt vagytok, akkor azért ismernie kellene annyira, hogy el tudja dönteni, hogy ez rád igaz vagy sem. Bár a férfiak elég buták tudnak lenni ilyen téren.


Ha lokikus módon nem megy a meggyőzés, akkor ajánlom, hogy próbálkozz először a kedveskedő módszerrel. Hogy elmondod neki kedeveskedve, hogy neked mennyire jól esne ha éreznéd, hogy ő hajlandó támogatni, és figyelembe veszi, hogy te pályakezdő vagy, és többel hozzájárul a közös életetekhez. És ha netán az a baja, hogy fél csak eltartatni akarod magad, ki is kérheted, hogy ennyire nem bízik meg benned, mégis akkor mit akar. Vagy a logikus feléről megközelítve, hogy szerinte az fair, hogy te mindent elvégzel otthon, ő semmit nem csinál, és még nem is száll be nagyobb részben.


Ha ez sem segít, akkor alaposan gondold meg hogy tényelg akarsz-e vele együtt élni. Én akkor mindenképpen egy független albi szobát javasolnék, amit szerintem ki fogsz tudni fizetni, mert lehet hogy annak a rezsije, meg amit magadra költesz kevesebb lesz mint a pasiddal való élet fele. Aztán te kezdj feltételeket szabni, hogy mikor vagy hajlandó vele találkozni, mire van pénzed és mire nem. Tudod ha mindig minden feltételét elfogadod, akkor ő lesz a vezér a kapcsolatban, és amint látom ezt kihasználja alaposan. Ha viszont neki kell alkalmazkodni a te feltételeidhez, akkor jobban meg fog becsülni. Ha meg így már nem akar veled lenni, akkor jobb ha más után nézel. Hosszú távon csak szenvedés lesz vele.


Tudod én már elég öreg vagyok, és az a tapasztalatom, hogy amelyik férfi tényleg oda van érted, az hajlandó többet áldozni anyagilag. Persze ezt nem szabad kihasználni, és a férfiak szeretik érezni, hogy hálás vagy :) szóval megfelelően kell kérni és örülni kell annak amit adnak. Ha ez megtörtént, és mégsem akarja a nagyobb részt állni, akkor hagyd a fenébe.


33/N

2012. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!