Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez fair? Vagy ha...

Szerintetek ez fair? Vagy ha már most ilyen szabályokat hoz mit várhatok később?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Ő 30 éves, én most végeztem az egyetemen. Hogy ne keljen haza költöznöm vidékre gondoltam összeköltözhetnénk, mert már amúgy is terveztük. Illetve azt is gondoltam, hogy városba csak könnyebben találnék munkát mint vidéken. És egyébként is városban képzeljük el az életünket. Nem szeretnék újra szüleim nyakán élősködni, persze páromén se.

Párom viszont kikötötte, hogy akkor költözünk össze, ha már lesz munkám. És a rezsit is, költségeket is felesbe fizetjük. (Csakhogy nekem a kezdő fizetésem az ő fizetése kb. 1/4-e lesz, ezért sem érzem fair-nek a részéről.) Azt is mondta, hogy ugyan úgy félre kell raknom a közös jövőnkre, ahogy neki. Csakhogy én nem úgy terveztem, hogy már az első fizetésemből félre fogok rakni. Mégiscsak ő a férfi, ő keres jóval többet, évek óta dolgozik. Persze én is félre fogok tenni, de ne ossza már be előre az én fizetésemet is. Nem?

Mit gondoltok erről? Eléggé megrémített az a jövő, amit vázolt nekem!


2012. márc. 14. 00:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, hogy ezt mondom, de ez a pasi biztosan a fogához veri a garast, ráadásul egyáltalán nem férfiasak ezek a buta szabályok. Én elég gyorsan menekülnék tőle, azt hiszem. :-)
2012. márc. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem igaza van a párodnak...a felnőtt élethez felnőttnek kell lenni.


"de ne ossza már be előre az én fizetésemet is."


De te azért elköltenéd az övét...

2012. márc. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jogos, ha csak akkor akar összeköltözni, ha már dolgozol, Te is jobban éreznéd magad.
2012. márc. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
39%
Mit vársz, hogy tartson el téged? Teljesen érhető a párod hozzáállása. Ideje lenne felnőni és eltartani magadat.
2012. márc. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően logikusnak tűnik, amit mond. Viszont én nem értem, hogy ha szeret akkor ezt mégis hogy gondolja?

Költözz vissza vidékre, akkor ugye nem látjátok egymást túl gyakran... ha ott találsz munkát akkor már összeköltözhettek, de ahhoz azt a munkát vidéken ott kell hagynod. Ha a városban találsz akkor vagy utazol érte (és a fizetésed elmegy a vonatra,buszra + aludni már nem jut időd) vagy addig albérletbe mész a városban, amíg nem találsz munkát? Nem értem.


Ha mindkettőtök fizetéséből félre kell rakni majd, akkor százalékosan csináljátok! Ne az legyen, hogy neked is és neki is x összeget kell berakni a közösbe (ami lehet, hogy a te fizetésed fele lesz...), hanem mindketten a fizetésetek 15%át pl.


Rendben, hogy ő racionális és gondol a jövőtökre is és a földön jár (bár lehet nem is annyira), de én akkor sem értem, hogy tud ennyire tárgyilagos lenni. Hiszen elvégre egy pár vagytok, hát nem szeret? Én biztos támogatnám a párom, végül is ha nálam lakna az sem kerülne sokba. Annyira sokat csak nem eszik, néha lezuhanyozik, megmossa a kezét, enged egy kis vizet, mondjuk feltölti a mobilt vagy a laptopot, most ez mégis mennyibe kerül, vagy mi problémát okozna ez neki?


Szerintem próbálj meg találni valakit az egyetemről, akivel hasonló helyzetben vagytok, vagy egy barátnőt (gondolom lány vagy te is) és költözzetek össze többen albérletbe. Maradj a városban és keress munkát, így valahogy csak sikerül kifizetni az albérletet (közösen), és talán még félre is tudsz tenni, ill. senki nem szól bele mire költöd. Azért annyit megengedhet magának az ember, hogy nem az első pillanattól házra és kocsira spórol, hanem vesz magának egy szép ruhát vagy amire vágyik, de legalábbis egy kicsit élvezi, hogy végre van saját keresete és elő tudja teremteni magának a dolgok árát.


Közben meglátod hogy viselkedik a párod, érdemes-e vele összeköltözni vagy inkább maradsz a magad ura.

2012. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
29%
Mit koslatsz más pénztárcájában? Ez teljesen evidens, hogy minden költséget feleztek. Vagy te azt gondoltad, hogy ő lesz olyan lovagias és kifizet helyetted mindent (azaz eltartott leszel)? Nőj már fel...
2012. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok, nem tudom, hogy miért pontoztatok le. Nyilvánvaló, hogy a kérdező nem eltartatni akarja magát, itt csupán arról van szó, hogy a pasi sokat keres, mégis ilyen durva szabályokat állít fel, ami nem korrekt. Együttélésnél nincs olyan, hogy felesben fizetni. Nem két albérlőről van szó, hanem egy párról. Mellesleg ha én X ideje együtt vagyok valakivel, akkor nem fogok az összeköltözés előtt ilyen regulákat hozni, ez egyszerűen szánalmas és kiábrándító szerintem.


Nem arról van szó, hogy minden anyagi részt a pasinak kell állnia, hanem arról, hogy ezt így előre tálalja, mint valami főbérlő.

2012. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
56%

00:26

Még annyit tennék hozzá, hogy van hasonló ismerősöm (egy időben ő volt a párom), ő is kiadta, hogy ennyit meg ennyit kell fizetnem a rezsibe, ha nála akarok lakni, meg mi lesz, hogy lesz, elmondta mi az amiből nem enged. Pedig ő milliókat keres havonta és saját bevallása szerint sem tudja mire költeni, míg én és a családom szegények vagyunk.

Úgy gondolom lehetne az ilyesmit tapintatosabban is közölni. Lehet erre sokan azt mondják cukormázasan, de akkor is! Sokkal kevésbé esik rosszul, ha úgy mondja, hogy "nézd drágám, én szeretnék veled együtt lakni, de szerintem az csak úgy fog menni ha blablabla, ezért neked is ki kellene venned a részed a számlák befizetéséből, hiszen így blabla..."

2012. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
95%

Lehet ám hogy a kérdezőnek is pont így mondta :).


Nem mellesleg én a barátnőmmel így élek, hogy fele-fele, és ezen a házasságig nem hiszem hogy változni fog. Max ha saját lakást veszünk.

2012. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim válasza:
79%
igaza is van meg nincs is.de hogyan akartok összeköltözni,mikor pár hét "próba időt" sem teszteltétek a másikat.ha úgy egyébként pl randik,nyaralás alatt normálisan és nem ilyen szűkmarkúan viselkedik megér 1 próbát az összeköltözés.talán a legjobb az lenne ha a szüleidnek fizetnél az ott lakásért.a helyedben megkérdezném a pasit,h akkor a takarítás,mosás stb dolog is ki-ki alapon megy,mert ez pont olyan igazságos mint a 50-50 rezsi.elvégre pont ugyan annyit fizetsz,akkor ne nézzen már cselédnek.
2012. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!