Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a nagyobb felelősség?...

Melyik a nagyobb felelősség? Házasság vagy gyerek?

Figyelt kérdés
egyenlőre elméleti a kérdésem. a barátommal egy éve vagyunk együtt, előtte legjobb barátok voltunk. együtt képzeljük el a jövőnket. ő azt szeretné, hogy legyen gyerekünk amilyen hamar csak lehet, mondjuk 19-20 évesen. én azért előtte még szeretném befejezni az egyetemet, de most nem ez a lényeg. múltkor mondtam, hogy végülis tényleg örülnék én is egy kisbabának pár éven belül, akár egyetem alatt is, de akkor össze kell házasodnunk. erre ő azt válaszolta, hogy csak később házasodjunk össze, mert ez olyan felelősségteljes dolog? egy gyerek nem az? én ezt nem értem...
2009. jún. 5. 17:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a kettő egymás nélkül nem működik. Nem szülnék gyereket házasságkötés előtt, és nem mennék hozzá olyas valakihez, aki nem szeretne gyereket.

Egyenrangú felelős döntés mindkettő, bár az igaz, hogy egy gyerekvállalás komoly feladat, főleg, ha első gyerekről van szó.

Én is azt gondolom, hogy a párod nem gondolta át, mit mondott.

Azt gondolom továbbá, hogy gyermeket nevelni lehet egyedülállóként is, de az élettársi kapcsolat nem egyenlő egy házassággal.

23/L

2009. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom ő most el van varázsolva, és bele van bolondulva a gyerek témába. De házasodni nem akar, mert akkor fel kellene adnia az életét stb.

Most őszintén nem tudom mit képzel, azt akarja, hogy szülj neki de el nem akar venni mert akkor már nem csajozhat, vagy mi járhat a fejében? :)


Szerintem 19-20 évesen még korai a baba is és a házasság is!

Szerintem előbb mindenképpen házasodjatok majd össze és aztán 1-2 év után ha úgy gondoljátok jöhet a baba. A gyerek mindenképp komolyabb dolog, hiszen ha már megvan nem tudod lerakni valahová, hogy neked már nem kell. Elválni el tudsz, de a gyerekkel egész életedben törődni kell.

Kell neki, ruha, pénz, gyógyszerek, és ami a legfontosabb szeretet és nevelni is kell, foglalkozni vele.

A házasságból kiléphetsz ha nem sikerül. de a gyereket nem vonhatod vissza.

2009. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%

Tanulj a 18:05-ös válaszoló hibájából! Ne akard magad a későbbiekben éppen úgy vigasztalni, mint ő!

(Mielőtt a 18:05-ös válaszoló lepontozna, megjegyzem, hogy én az ő válaszát hasznosnak találtam! Most már pontozhatsz le, ha akarsz!)

2009. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nagyobb felelősség. De! Két barátnőm házassága is azért ment tönkre, mert nem jött össze a gyerek. Mi a párommal is fordítva csináltuk, most, hogy 1 éves a pici lányunk, júliusban megejtjük a menyegzőt is.
2009. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez tenyleg nem is lehet kerdes, mert ez egyertelmu szerintem! Egyertelmu, hogy egy gyerek iszonyat nagy felelosseg egy gyerek orokre szol! Egy hazassag? Talan, jo esetben orokre. De ha osszevesztek akkor elvaltok, es te mesz jobbra az ex megy balra. Ezt a gyerekeddel nem tudod megtenni, neki nem tudod mondani hogy meguntalak es menjel jobbra en megyek balra!

A baratod meg eleg nagy gyerek!

Meg eljetek, tanuljatok, dolgozzatok, sporoljatok penzt es legyen elet tapasztalatotok mielott babat vallaltok!

A baratod pedig ugy gondolta, hogy hazasodni meg nem akar hiszen akkor le lesz kotve, viszont a baba johetne, hiszen ha osszevesztek ugyis te mesz a babaval. Te mar nem, o viszont ugyanugy elhetne tovabb az eletet hiaba lenne mar apa! Kethetente elvinne a gyereket lathatasra es fizetne gyerektartast, ennyi. Viszont neked!!!! O, inkabb nem irok mar tobbet.

Tanulj most es felejtsd el hogy mostanaban babat vallalsz!:)

2009. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a gyerek a nagyobb felelősség. Gondolj bele! El bármikor elválhatsz, de a gyereket nem lehet visszaadni néhány év után, hogy köszönöm, de ennyi elég volt.
2009. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek, ez egyértlemű - életed végéig a "tiéd" marad. A férj nem biztos... és a feleség sem.
2009. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A szüleimmel nem vagyok túl jóban, a barátom szülei viszont mindenben támogatnak, ők is szeretnének babát. Nem szeretek másoktól függeni, de a barátomat szeretem, és bízom benne, tehát a családjában is bízom...aztán majd meglátjuk nemsokára, hogy mi lesz
2009. jún. 5. 19:35
 19/30 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon furcsa felfogás a barátod részéről. Jól érzed, hogy ez ellentmondásos kijelentés volt, mert anyaként és feleségként mondom neked, hogy egy gyerek jóval több felelősséggel jár, mint egy házasság. Lehet, hogy ő azért látja úgy, hogy ez nem akkora felelősség, mert nem tudja, hogy mit jelent egy gyerek meg az apaság illetve azt hiszi, hogy a nő gondozza a gyereket, a férfinek meg semmi teendője nincs vele? Nagyon gondold meg, hogy mibe mész bele, mert az ilyen gondolkodásbeli különbségekből sok vita származhat a jövőben. Olyan szintű viták ezek, amelyek akár váláshoz vagy szakításhoz vezethetnek sok kapcsolatban.
2009. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%
És azon felül, hogy egy gyerek tényleg egy életre szól, majd meglátod, hogy egy gyerek azért is felelősségteljesebb dolog, mert jóval több múlik azon, hogy a gyerek milyen lesz a nevelésed által, mint azon, hogy a párod milyen lesz a házasságotok által. Te, mint anya példakép, mintaadó leszel. Ha elszúrod, egy egész életet tönkretehetsz. Ha pl. anyagi gondjaid lennének, még a párodnak mondhatod, hogy nem esztek csak napi egyszer, de mondd ezt egy egy évesnek. Hatalmas felelősség! Csak akkor vállaljátok a gyereket, ha anyagilag is álltok már valahogy és teljesen biztos vagy benne, hogy a párod kiveszi a részét a nevelésből és tudja, hogy mivel jár az apaság. Ha nem gondol bele abba, hogy milyen kötelességei lesznek, nagyon meg fog döbbenni, esetleg csalódni is fog, hogy olyanban hitt, ami nem létezik, ugyanis egy gyermek rengeteg örömmel jár, de sok áldozatot is kell hozni. Akkor már nem oda mentek (főleg te), ahová akartok és a korlátokat az ember csak akkor látja meg igazán, mikor belejut az adott szituációba. 22 évesen szültem. Koromhoz képest jóval érettebbnek, komolyabbnak mondanak, rengeteg mindenen átmentem, mégis azt mondom, hogy ne szülj 19 évesen. Még idősebben sem egyszerű egy gyerekkel főleg az első pár évben.
2009. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!