Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbeszéltek mindent a...

Ti megbeszéltek mindent a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Szàmithattok a tanàcsaikra, a tàmogatásokra (nem anyagilag) bàrmien kèrdèsben?legyen az magàn ügy, suli, munka?

Vagy csak én vagyok olyan akire magasrõl tèsznek?! Ha eltünnèk èszre se vennék, esetleg ha nem lenne rend, vagy kaja fõzve?


2012. febr. 10. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig a pénz helyettesítette az érzelmeket.Nehéz ettől elvonatkoztatnom pedig már felnőtt vagyok,de rajta vagyok az ügyön.Nem lehet velük semmit se megbeszélni,sose lehetett...Csak sulival és munkával kapcsolatban mehet a téma...A mai napig álmodozom, hogy milyen anyukát és apukát szerettem volna.De tudom, hogy én próbálok teljesen más lenni.Ez megnyugtató.Mást nem lehet tenni.

Neked is ezt javaslom, hogy még most fogadd meg, hogy mit NEM fogsz csinálni a gyerekeddel,és mivel leszel másabb a szüleidnél.

23N

2012. febr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk pénz se volt, meg érzelmek se. Anyám túl egoista és hiányzik belőle a legkisebb empátia is mások iránt. Apám alkoholista, nem élt velünk. Nagymamám mindenkit szeretett, nagy szíve volt, de ő másnapra elfelejtette amit előző nap mondtam, és már nem él sajnos, pedig ő olyan kedves volt.


A szüleimmel szemben nincs minimális elvárásom sem, és így nem tudok csalódni bennük. Bár még így is képesek rá, hogy csalódást okozzanak. De ha mindig a legrosszabb lehetőségeket gondolom ki előre, akkor már nem fogok akkorát csalódni. Ezt találtam ki védekezésképpen.


Persze megteheted hogy nem főzöl, nem takarítasz. Lázadni jó és néha érdemes, ha úgy érzed, hogy igazságtalanok veled és nem érdemlik meg a kedvességedet.

De ezt csak akkor tedd, ha tudod, hogy el fogsz érni vele valamit. Máskülönben még nagyobbat csalódsz.



Igazából a barátokkal tudtam mindig is megbeszélni mindent. Barátok mindig voltak és vannak, csak tudni kell kiválasztani, hogy kinek lehet elmondani személyes dolgokat, vagy kinek nem.


Aztán a legtöbbet a párom segített, mert ő szeret és őszinte velem, de ehhez is el kellett telni néhány 100 évnek, mire összehozott vele a sors.

2012. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Szinte a napi dolgoktól kezdve egészen a nagy döntésekig, a bánattól az örömig, mindent elmesélek neki, ha kell, akkor tanácsot is ad. Apukámmal már nem ilyen a kapcsolatom, de vele is jó.
2012. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudok megbeszélni velük. Soha nem számíthattam rájuk. Nem is ismernek jóformán. Nem lehetett elmondani nekik az első szerelmet, mert kinevettek, lehurrogtak, hogy korai még, és qrva leszek, stb. Nem lehetett elmondani, hogy osztálykirándulás lesz, mert nem volt pénzünk és nem akartam, hogy anyu idegeskedjen, mert a betegségének nem tett jót. Nem lehetett mindennnapi problémákkal "idegesíteni". Az apám alkoholista, ehhez nem kell semmit hozzáfűznöm. CSak magunkra számíthattunk és számíthatunk most is a tesóimmal. Egyébként az se tudják, hol lakunk a párommal, pedig felírtam nekik, meg is hívtam hozzánk, sose jöttek. Nem tudják, milyen végzettségem van, mi a kedvenc színem, filmem. Apám a születésnapomat se. Nehéz gyerekkorom volt, na.
2012. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

9:52 ez nagyon rosszul hangzik, õszintèn sajnálom.

Rossz ez igy mert szerintem ha hisztiznèk se törõdnènek velem. Nem vagyok már gyerek, meg igy volt ez régen is, de ez egy kicsit rosszul esik. Most plàne, h olyan pont jött el az èletemben, h gyökerestõl megváltozhat és nem àrtana megbeszèlni velek. Néha anyámmal felhozódik ez a "jövõ" téma, h mit hogy kellene csinálni, de legtöbbször ott lyukadunk ki, h neki senki nem segitett, nem volt kivel megbeszélni esetleg a nõvéreivel, mert mamám beteg volt (néhànyszor diliházba került), nagyapàm meg alkoholista. Èn meg az 15èves tesõmmal ugyan mit beszèlhetnèk meg!? Még mindennek a tetejében a barátaim is szèt széledtek, èlnek a saját kis vilàgukban, persze számithatok rájok, de nem szivesen zavarkodok. A párom meg... hàt õ egy külön történet.

Arra èn is gondoltam màr, h ha el érem azt, h gyerekeim lesznek nagyon sok mindent máskèppen fogok csinàlni.

2012. febr. 10. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel.

Mindent elmondok nekik, segítenek akármiben.

Igaz nem mindent engednek meg nekem (pl. 10 re itthon kell lennem, első a tanulás, nem aludhatok a páromnál akivel már 2 éve vagyok együtt) de nem is baj, mert úgysem tenném, mert ez még ráér, nem lázadok!

Sajnálom, hogy neked ilyenek a szüleid, de nagyon sok családnál van így nem csak nálad. :( Kitartást!

2012. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Semmit nem beszélek meg a családommal, mert egyszerűen nem lehet velük megbeszélni semmit.

Bármit akarok, vagy tervezek, jön a szöveg, hogy "az neked túl nehéz! Csak nehogy elrontsd! Nem fogod tudni megcsinálni!Nem neked való!"

Mindennel ez van!

Nyelvvizsgával, főzéssel, párkapcsolattal, mindennel.

Segíteni soha nem segítettek semmiben, se tanáccsal, se pénzzel, magam vettem magamnak mindent 15 éves koromtól.

Ha volt félretett pénzem, azt is elszedték.

Úgyhogy nem beszélek meg velük semmit, mert úgyis csak fikáznak mindent, bármit is csinálok.

2012. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálattal olvasgatom, h nem vagyok egyedül, a fikàzàs nálam is megvan, mikor màr nagyon ki vagyok, annyira semmirekellõnek érzem magam, h èlni nincs kedvem.
2012. febr. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!