Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akik írjátok, hogy...

Nők, akik írjátok, hogy háztartás beliek maradnátok, maradtok mert a férjetek jól keres. Kérdés?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem-minden rossz szándék nélkül- hogy a jól keres alatt mit értettek? És mekkora házat kell ebből az összegből fent tartanotok, autót stb. ?
2012. febr. 8. 15:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Havi 1,5 millió a bevételünk, 200 m2-es házat, 2 autót és 2 motort tartunk fent. Két gyerkőc van. Jelenleg "csak" a gyerkőcökkel vagyok, háztartás, főzés... De már nézelődök, hogy ha oviba mennek mit tanuljak. Gyermekvédelem területén szeretnék dolgozni.
2012. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezhetem mivel lehet keresni havi 800ezer és 1,5 millió ft-ot?(kivéve politikus,orvos-azt tudjuk)
2012. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%
Informatikus egy amerikai cég magyar leányánál; 3-as válaszoló voltam
2012. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

"500 ft-os fizetés nem olyan sok"


NEM OLYAN SOK?!??!?!


Bazzzegh én havi (kapaszkodjatok meg!) 22.800 Ft-ból élek!!!!!!!! (Igen, igen. Nem felejtettem le egy nullát!!!!)

2012. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mégis lehet élni 47000-ből?
2012. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%
aki annyit keres,hogy hogy nincs háza hanem bérlik? aztán ha véletlenül annyi a munkának?
2012. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

Mi Svédországban élünk egyébként. Ott tanított eredetileg a párom egyetemen gazdasági szakon. Majd a tanítás mellett elment egy céghez vezetőnek. Azóta is ott dolgozik ill., néha "hobby" állásknt tanít az egyetemen, tehát óraadó.

Én egy németországi cég leányvállalatánál dolgoztam külföldön. Kezdetben MO-n, majd áthelyeztettem magam, ami sikerült is.

Még 100%-ban nem döntöttem el, hogy maradok-e itthon vagy visszamegyek dolgozni.

Egyébként szeretek dolgozni, de párom nagycsaládot tervez.

2012. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

Ahhoz, hogy én háztartásbeli legyek irgalmatlan jól kellene keresnie a páromnak. Mert szerintem nem dolgozva teljes életet élni csak akkorl ehet, ha van arra is pénz, hogy a szabadidőben értelmes dolgokat csinálj. Különben a főzés/mosás/takarításba kihívások nélkül szerintem hamar beleőrül az ember. Vagy legalábbis én nem bírnám az biztos, ráadásul rengeteg egyedüllét, stb.


Ahhoz, hogy otthon legyek kb ezekre lenne szükségem:

-Legalább annyi szoba, ahány ember a háztartásban + nappali

-Autó, amit csak én használok

-Pénz arra, hogy járhassak sportolni, meg meditálni, meg ilyesmik

-Pénz arra, hogy csináljak valami társadalmilag hasznosat (nálam ez adott, kutyákat mentek/mentenék még többet ha több időm/pénzem lenne)

-Pénz arra, hogy ne legyen gond elmenni barátnőkkel kávézni

-Gyerekem még nincs, úgyhogy azt nem tudom kalkulálni, de nyilván akkor azt is úgy csinálnám, hogy délelőtt ovi/suli, délutánra meg legyen pénz programokat csinálni.


Nem tudom ez mekkora összeg, de marhára élvezném az tuti! Ha valaki megaccolja mennyi pénz ez, akkor legalább tudom mi a cél :)

2012. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
68%

Nem az albérletes vagyok, de közlöm, hogy nálunk otthon (Svéd) sokan nem vesznek házat, mondván minek?!

Rengeteg népnél van "vándorló" életmód. Ami azt jelenti, hogy nem ragadnak le egy helyen. Nyilván ott az életszínvonal rettentően jó a Mo-ihoz képest! Nem kicsit ...


Egyébként amíg itt éltem (22 év) és felajánlottak egy állást az ország (Mo) másik felébe, nem fogadtam el, mert röghöz kötött voltam. Azaz, nem akartam máshol élni, amit ismertem.


Mióta külföldön élek ... felőlem hónaponta költözhetünk. Mindenhol jó az infrastruktúra, munkahelyek vannak, etc..


Egyébként nálunk egy átlagos 45 négyzetméteres lakás ára kb. 30 millió.. ezt akkor fizeted, ha megveszed.

És a legtöbb lakást itt bútorozottan adják ki.

2012. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%
A szüleim a legmagasabb beosztásokban dolgoznak a bankszakmában. Szintén több milliós keresetük van, több, mint amit az eddig legmagasabbként írtak. Anyukám nagyon sokáig itthon volt velünk, pedig akkor még nem keresett édesapám sem ennyit. Miután visszament dolgozni, utána kerültek egyre feljebb és feljebb. Amíg édesanyám itthon volt, akkor apa kb. az átlagkereset kétszeresét hozta haza, ebből tartottunk fent egy akkor még 140 négyzetméteres házat és egy autót. Nem tudom megmondani pontosan mennyit keresett, mert ez kb. 10 éve volt, én meg még akkor kicsi voltam, nem nagyon érdekelt, csak néhány beszélgetésükből erre konkrétan emlékszem, hogy az átlag kétszeresét keresi. Ma már nagyobb ház van és több autó, de mivel már anya nem háztartásbeli, ez már nem tartozik ide.
2012. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!